změny ve stavebním spoření

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Adule 30. 8. 2010 20:58

Potřebuju poradit, jak to bude s planovanými změnami ve stavebím spoření. Mám založené stavební spoření z roku 2003, tudíž je na něm ještě státní podpora 4500 Kč a úrok 3%. Změny chystané vládou budou znamenat, že se zdaní veškeré státní podpory i za předchozí roky či jen za letošní?? a jak to bude s úroky, danit se budou jen letošní či i ty předchozí??
Tudíž mám stavební spoření vypovědět či ne? Uvítám i nějaké odkazy (věrohodné)
Adule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kalamancharo 30. 8. 2010 21:16

Koukněte na: http://www.mesec.cz/clanky/stat-porovna ... o-sporeni/
Sám jsem to procházel, včetně novelizačního návrhu (přiložené dokumenty), a nejsem z toho dvakrát chytrý .... něco je i v diskuzi, ale tam si lidé často protiřečí :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 8. 2010 21:46

Bodejť by si lidi neprotiřečili, vždyť je to zatím věštění z křišťálové koule nebo zprávy Rádia Jerevan...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod kalamancharo 30. 8. 2010 22:29

Protiřečili s ohledem na zveřejněné dokumenty ...
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 8. 2010 23:04

Všechny zveřejněné dokumenty vycházejí jen z blábolů dezertéra - černoprdelníka Kalouska... Až si vyndá ruku z nočníku, tak může být všechno jinak.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod morrma 31. 8. 2010 07:38

tak taky jsem na vážkách zda nevypovědět.......smlouva z roku 1999 (4%+50% úrokové zvýhodnění), podpora zrušená.Mám to dnes letět vypovědět,nemám :hm 15% daň by udělala dost.pokud nevypovím dnes,ale až třeba za měsíc, tak snad by šlo dostat peníze dřív než za tu 3 měsíční výpovědní dobu (samo že s nějakým menším sankčním...)
morrma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 31. 8. 2010 07:53

morrma: pokud mas tak starou smlouvu, tak ti to dle meho nazoru vyplati rozhodne driv, nez za 3 mesice.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod germi123 31. 8. 2010 09:44

Do 11-14 dnů by si měl mít penize na účtu, ale tohle bych rozhodně nerusil zatim a pockaj co se z toho vyvine jak říka S474N :-))
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirik74 2. 9. 2010 23:28

Jirik74
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 9. 2010 09:41

Takže z toho vyplývá že s dosud připočtených peněz (st. podpora + úroky) nebude kráceno nic, jen peníze přičtené od příštího roku budou nižší. Důvod k výpovědím před koncem roku tedy není.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 3. 9. 2010 10:15

myšpulín: pokud ma ovsem nekdo bonusovou smlouvu (napriklad uroceni 3% + 50% uroku navic pri nevyuziti uveru), tak si uvedom, ze pokud to vypovis bez uveru, tak ti daji tech 50% (v mem pripade 1,5%) az POTE, tzn. zaplaceni dane se bude vztahovat prave i na toto!
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr