FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Franklin 16. 4. 2014 20:53

Mně leží v žaludku to, že převod mezi vlastními účty trvá 26 minut. To je neskutečné zklamání.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fodi 16. 4. 2014 20:56

vcera mi prevod mezi vlastnimi ucty trval jako za stara - cca. 2 vterinky.
Fodi
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 16. 4. 2014 21:36

Taky mužu potvrdit že mně se to převedlo hnedka online
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 16. 4. 2014 22:11

Zkuste si to v 8 ráno a pochlubte se s výsledkem.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 4. 2014 22:14

V 8 rano se to taky provede ihned ale v ib to z nejakeho duvodu neni videt. Kdyz si dam gpc export tak v datech to je hned. Nebo v seznamu prikazu a dennim zustatku. Jenom v pohybech to ma zpozden a tvrdil jsem to uz pred pul rokem
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Franklin 16. 4. 2014 22:30

mikicz: Takže i když převod není ještě vidět a disponibilní zůstatek ještě není navýšen, tak už s penězi mohu nakládat???

Modelový příklad:
V 8 ráno dělám postupně dva zřetězené převody FIO konto -> běžný účet -> cizí účet, protože přímo z FIO konta nemůžu.
Na druhý převod jsem bohužel muset čekat 26 minut.
Chceš tedy říci, že jsem ten druhý převod mohl provést ihned, tedy že jsem nemusel čekat na to, až se data na obrazovce (v IB) zaktualizují?
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 4. 2014 15:42

Podle mych zkusenosti ano. Zkus to u sebe
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Zedna1 27. 4. 2014 15:08

Viz. tiskove zpravy:

FIO otevira jiz desatou pobocku v Praze.

„Pobočkovou síť průběžně optimalizujeme co do umístění i velikosti jednotlivých poboček a otevíráme nová obchodní místa tam, kde je po našich službách největší poptávka. V Praze ještě letos otevřeme další pobočku v novém obchodním centru na sídlišti Lužiny, již druhá pobočka Fio bude zřízena v Olomouci a zvažujeme otevření čtvrté pobočky v Brně," komentuje otevření nové pobočky Marek Polka, ředitel Klientské divize Fio banky.

--> FIO je pekne rozjeta, co se tyka novych pobocek a bankomatu, tak je ted dost aktivni!
A to je dobre, protoze k nim zrovna prechazim od mBank :-)
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 4. 2014 15:37

Pobočky a bankomaty jsou jedním z lákadel pro získávání nových klientů. Někteří lidí si vybírají banku i podle toho jestli má v okolí jejích bydliště pobočku a bankomaty.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod www.the-s.i.d.y 28. 4. 2014 18:53

zdar, dneska jsem prevadel cca v 7:36 na ucet v ramci CR (nejak jsem vedel ze dead time je 7:30) takze jsem to jen tak zkousel, pak jsem ale nasel v pdf info ze Standardní platba v CZK ve prospěch účtu v České republice je do 23:50 takze pak nasledujici den.

Moje otazka, to se zmenilo ze fio uz neni banka rano poslu a rano mam na uctu jinde? dik
www.the-s.i.d.y
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 4. 2014 19:33

Nic se nezměnilo, Fio banka standardní platbu nikdy oficiálně ani neodesílala v režimu D+0. Za příplatek 1,50 Kč umožňuje do 11:30 hod. zadat zrychlenou platbu, která přijde do banky příjemce ten samý den.
Neoficiálně nicméně odesílali i standardní platby zadané do cca. 9:00 hod. v ranní dávce do CERTISu, takže přišli jako D+0, ale na to ovšem nemůžeš spoléhat (stejně to funguje i v Air Bank, tam platby odchází taky platby zadané ve dvou dávkách ráno a dopoledne, ač je oficiální cut-off v půlnoci, resp. 16:30 hod. předchozího dne, ale už se několikrát vyskytly případy, že platby přišli až následující pracovní den, což je ale plně v souladu s podmínkami platebního styku). Jestli zde došlo k nějaké změně nevím, ale objevily se zde na fóru reakce, dle nichž ráno neprobíhají ani transakce mezi účty v rámci banky úplně online, ale s několika(deset)minutovým zpožděním, takže už možná v ranní dávce standardní příkazy neposílají.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 4. 2014 19:55

Tak bohužel tuto špatnou zkušenost s Fiem mohu potvrdit, platby zasílané dopoledne přicházejí do druhé banky až druhý den. Dříve přicházely obvykle tentýž den. Co se Fio transformovalo ze záložny na banku, tak se služby dramaticky zhoršily. Záložna byl ideální stav. Nikdo se do Fia nehrnul a panovalo na pobočce komorní prostředí, kam se dalo zaskočit pokecat a pracovníci si vás pamatovali a znali jménem.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 4. 2014 20:16

Tak se můžu připojit... Ještě před pár týdny platba z FIO do AB zadaná ráno dorazila ten samý den, teď jsem v pátek zadával příkaz v 8 ráno a do AB to dorazilo dnes, tak holt jsem někomu věnoval úrok za víkend :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 28. 4. 2014 20:45

Zrovna dneska jsem posílal z Fio 2 platby do AiB před 9. ráno, obě už byly v cíli během dne. Stalo se mi ale i to, že to jindy v daný den nedorazilo. Možná Fiu stojí za to to zadržet přes víkend.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod JPT666 28. 4. 2014 20:45

Tak asi tam přešlo hodně lidí od mBank, tak teď to mají asi vytíženější než dřív a mají tu ranní dávku zaplněnou, tak už se tam zdarma nic nevejde, ale nevím jak přesně to funguje, tak jen tak spekuluju :-)
JPT666
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka