FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 1. 5. 2014 09:55

Tomáš Marný: Tak tady nazorne vidis, jak to funguje. Holt az banky zacnou prevadet penize online, ja zacnu psat s diakritikou. Pokud se do te doby nenajde nekdo rozumny, kdo zrusi jazyk, kterym mluvi asi tolik lidi, jako nekde 1 mesto.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod brzdil987 1. 5. 2014 11:38

Online je fajn, ale penize se musi prevadet i fyzicky nebo snad ne ?
brzdil987
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 1. 5. 2014 11:56

Jako že se vyšle spěšný kurýr FIO na Jawe 350 s koženou brašnou :) ?
kitrab
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 1. 5. 2014 12:58

Muhahahaha, pánové, pobavili jste mě.:)))
VVNP
Diskutér

Odeslat příspěvekod Wolfheart 5. 5. 2014 19:49

Měl bych dotaz jakým kurzem se převádí internetová platba v Eurech. Příklad: Mám v PayPalu propojenu platební kartu české banky. Jaký kurz se použije u FIO banky pro převod a kde bych ho mohl najít. Děkuji za pomoc. :-)
Wolfheart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 5. 2014 20:13

Wolfheart: Co tak si nejprve přečíst OP pro vydávání a vydávání a používání platebních karet, kde odpověď najdeš?
Kurz je deviza-prodej platný v den zaúčtování transakce pro měny v kurzovním lístku, který banka kopíruje od ČSOB (kurzovní lístek je buďto jenom v IB Fio nebo na stránkách ČSOB), jiné měny přímo kurzem karetní asociace.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Wolfheart 5. 5. 2014 20:39

Děkuji. A čistě pro srovnávací informaci, jaký je dnes Euro devizový prodejní kurz u FIO banky?

Rozhoduji se mezi FIO bankou a AIR bankou a toto je asi poslední aspekt mého srovnávání.
Wolfheart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luboal 5. 5. 2014 20:40

PayPal ma vlastni kursy!
Otevri sve PP-Konto,je tam Kalkulacka men,zadej castku v cizi mene,ukaze to to,kolik ti PP nauctuje na kartu.
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 5. 2014 21:16

Wolfheart: Pokud vybíráš pouze mezi debetkou Fio a Air Bank, tak je to naprosto jedno, spread je u cizích měn u obou bank takřka identický (kolem 4 %), takže rozdíl budou tak nejvýše haléře na 1 euro... Snad rozdíl bude v tom, že Air Bank by měla platby v cizích měnách zaúčtovat se stejným kurzem, kdy byla transakce provedena, zatímco u Fio v den zaúčtování, takže teoreticky si můžeš spočítat dopředu, kolik zaplatíš v korunách, ale výhodnější je pořád sáhnout po kartě s lepšími kurzy (to je na druhé straně ale už celkem problém, kurzy jsou u většiny bank stejně špatné).

luboal: Ano, to platí v případě, že si zvolíš při platbě kartou přes PayPal implicitní volbu, kdy necháš PayPal provést konvezi, což je téměř vždy horší varianta (ještě snad i kurzy mBank jsou lepší), než nechat zaúčtovat transakci v původní měně - to si lze nastavit před každou platbou.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod www.the-s.i.d.y 5. 5. 2014 23:30

kazda fio pobocka je jak banka,,,kazda air pobocka je jak kiosek (jakykoliv papir navic ti nikdo nepodepise) fio je lepsi, ale v air mas komfort. tot vse
www.the-s.i.d.y
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 5. 2014 07:59

Wolfheart píše:Děkuji. A čistě pro srovnávací informaci, jaký je dnes Euro devizový prodejní kurz u FIO banky?

Rozhoduji se mezi FIO bankou a AIR bankou a toto je asi poslední aspekt mého srovnávání.

PayPal má dvě možnosti nastavení
viewtopic.php?f=316&p=8309639#p8309639

Buď sám provede konverzi (většinou horším kurzem, než většina bank, ale třeba u mBank se to vyplatí), nebo pošle na kartu částku v originální měně a převede ji banka (většina bank svým aktuálním kurzem deviza-prodej, AirB i FIO dělají tímto způsobem).
V tuto chvíli jsou kurzy následující: FIO 27,98800, AirB 27,99

Takže naprosto stejné (můžou se během dne měnit)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 12. 5. 2014 09:18

Akciový Klokan píše:
vpe píše:Ano mohli by si to posilat kdy chteji. Ale take by to mohli bez sankce=prirazky poslat v 15:59h 400.000 prikazu a co potom?

A co by potom ? Nic ? :-) Mají v průměru 2 mil položek denně, ta věta co se předává je tak maličká .... když zvládne operátor na silvestra přeposlat desítky milionů SMS,MMS,... tak proč by to nezvládla ČNB ? Proč by to nezvládla 24/7/365 ? Už skutečně není rok 1990.

Ano, v poslední minutě zvládnou 2 miliony položek naráz :-)
Já ti zdůvodnil, proč to není a asi nebude a ty komentuješ něco, čemu nerozumíš, jdi do ČNB a změň to, když jsi tak chytrý :-) A to 24/7/365 vidíš u bank také, jak to mnohdy nefunguje zrovna, když jdeš na IB zadat příkaz (na to já mám obzvlášť smůlu).

Napsal jsem, že by stačilo, kdyby banky využily toho, co mají dnes k dispozici, ani to se však neděje anebo jen u malého počtu bank.

ps: U fio se v pohybech převod objeví s 10 minutovým zpožděním, všimli jste si?

-- 12. 5. 2014 08:32 --

Akciový Klokan píše:Já bych to tady inovoval. Po napsání příspěvku by se tady tento objevil až za D+2. Také maily by bylo dobré aby nebyly tak rychlé. Je to nespravedlivé k soudružkám pošťačkám. Ty to tak rychle nestíhají. :D

>95% dopisu je doruceno D+1
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 12. 5. 2014 11:58

no nevím, nikde jsem u tebe nenašel nějaké zdůvodnění proč to nejde :-) Nevidím důvod proč by to jít nemělo.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod miropiro 12. 5. 2014 16:10

vpe píše:ps: U fio se v pohybech převod objeví s 10 minutovým zpožděním, všimli jste si?

Já jsem si dnes ráno všiml, že trvalo chvíli, než mi dorazila autorizační smska. Bylo to kolem půl deváté. Nicméně i přes toto menší zdržení to dopadlo tak, že aniž bych zadával expresní platbu, tak jsem po desáté hodině dostal avízo od Equa bank, kam jsem peníze převáděl, že peníze již dorazily...
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod www.the-s.i.d.y 12. 5. 2014 18:22

jo jen by me zajimalo v cem je rozdil pokud se v ranni smene posle zrychlena za 1,5kc a oni tam pak maj jeste tu dopoledni expresni snad za 50....tak v cem je jako rozdil ?
www.the-s.i.d.y
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka