FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 25. 11. 2014 20:45

Já mám trdy u FIO sms kód na začatku ... Holt asi nejsem tak marný klient ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 11. 2014 20:58

tx999 píše:Kod na konci SMS ma I urcity bezpecnostni aspekt. Treba ten, ze nejdriv vidim, k jake transakci se ta SMS vztahuje a jestli mi tedy nekdo nepodstrcil v prubehu transakce jine udaje. Na druhou stranu si nedelam iluze, ze by tyto informace cetlo nejak moc lidi, takze je to asi jedno.

Tim to urcite bude, protoze kdyz je kod hned na zacatku, paranoik nejdriv opise kod a odesle platbu a terve pak docete sms.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 11. 2014 21:59

Smurfik píše:To měl být asi vtip, protože Air Bank má potvrzovací kód na konci SMS.

Bingo... Čekal jsem, jestli se toho vůbec někdo všimne...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 11. 2014 22:02

tx999 píše:Kod na konci SMS ma I urcity bezpecnostni aspekt. Treba ten, ze nejdriv vidim, k jake transakci se ta SMS vztahuje a jestli mi tedy nekdo nepodstrcil v prubehu transakce jine udaje. Na druhou stranu si nedelam iluze, ze by tyto informace cetlo nejak moc lidi, takze je to asi jedno.
Tak to mne ani nenapadlo, ale asi máš pravdu.

libol píše:Já mám trdy u FIO sms kód na začatku ... Holt asi nejsem tak marný klient ;-)
Před chvíli jsem u FIO zadával příkazy a měnil limity na kartách a mohu potvrdit, že i já mám ty kódy v SMSkách na začátku. Tomáš Marný se nám tu asi snažil nabulíkovat něco co není pravda. Ty autorizační SMSky od FIO možná ani nikdy neviděl.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 27. 11. 2014 20:57

Novinky ohledne testovani noveho IB:
http://www.fio.cz/spolecnost-fio/media/ ... -1-12-2014
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 28. 11. 2014 09:23

vlazy píše:
Tak to mne ani nenapadlo, ale asi máš pravdu.

Ještě je tam jedna security věc - třeba můj smartphone ukazuje začátek nepřečtené SMS i na odemykací obrazovce. Tedy pokud se někdo dostane k mému telefonu, tak u Fia potvrdí platbu (nebo něco jiného) i když ho nedokáže odemknout, u AirBank ne.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 11. 2014 10:47

lemming píše:můj smartphone ukazuje začátek nepřečtené SMS i na odemykací obrazovce. Tedy pokud se někdo dostane k mému telefonu, tak u Fia potvrdí platbu (nebo něco jiného) i když ho nedokáže odemknout, u AirBank ne.
A to se v nastavení toho smartphone nedá zrušit?
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 11. 2014 10:56

lemming píše:Tedy pokud se někdo dostane k mému telefonu, tak u Fia potvrdí platbu (nebo něco jiného) i když ho nedokáže odemknout, u AirBank ne.

No pokud bude sedět u tvého počítače a současně mít k dispozici tvůj telefon, tak budeš nejspíš po smrti a může ti to být jedno ;-] .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod jannk 28. 11. 2014 12:56

vcera jsem po dlouho dobe zaplatil kartou FIO (bezkontaktne) ... a porad tu castku jeste nemam ani v blokacich. Je to normalni? (u jinych karet ji mam mam vetsinou obratem). Nebo i bezkontaktni platby muzou byt offline??
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 11. 2014 13:32

Zejména bezkontaktní platby jsou občas off line
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lemming 28. 11. 2014 13:52

vlazy píše:A to se v nastavení toho smartphone nedá zrušit?

Dá, ale to pak neuvidím ani ty jiné a hlavně je pak jedno, jestli je kód na začátku nebo na konci, protože zprávu uvidím až celou.

Tomáš Marný píše:No pokud bude sedět u tvého počítače a současně mít k dispozici tvůj telefon, tak budeš nejspíš po smrti a může ti to být jedno ;-] .

Proč? Stačí když si třeba odskočím na záchod a zapomenu zamknout počítač s přihlášeným IB a nechám tam ležet telefon. Nebo mi někdo heslo do IB odpozoruje a pak už stačí jen počkat, až chvíli nechám někde ležet bez dozoru telefon.

Jasně, že o není nějaká extra velká díra, ale úplně bezpečné to také není.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 11. 2014 14:15

lemming píše:
vlazy píše:A to se v nastavení toho smartphone nedá zrušit?

Dá, ale to pak neuvidím ani ty jiné a hlavně je pak jedno, jestli je kód na začátku nebo na konci, protože zprávu uvidím až celou.
V takovém případě kdy nejsi ochoten pro bezpečnost nic udělat je zbytečné si ztěžovat, že pokud se někdo dostane k tvému telefonu, tak u FIO potvrdí platbu nebo něco jiného.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 28. 11. 2014 15:42

1) Tak taky snad nebydlím s někým, kdo mi vyluxuje konto. (i když i to se může stát nebo máme takové spolubydlící, tak buďme paranoidní a přejdeme k bodu 2)
2) Když budu u známých, kamarádů....nebo se bojím, co to se mnou bydlí, tak nechat někoho okoukat heslo, otevřít IB nechat ho jen tak otevřené a nechat k tomu jako bonus mobil, to se rovná blbosti psaní si PINu na platební kartu.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 11. 2014 17:47

Prosímvás, zakládal jste si někdo účet u Fia v posledních dvou měsících?

Je stále možné při založení navrhnout vlastní login (klidně nějaké číslo)? Je možné stále nastavit délku autorizační SMS? A je stále možné zvolit mezi autorizačními SMS a podepisovačem, nebo podepisovač už novým klientům neumožňují?
Je nutné ještě něco vědět při založení nového účtu u Fia, na co se připravit?
Chci jít v pondělí otevřít účet s kámoškou, je cizinka a neumí česky a budeme mít málo času, tak aby to ocejpalo.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 28. 11. 2014 18:40

vlazy píše:V takovém případě kdy nejsi ochoten pro bezpečnost nic udělat je zbytečné si ztěžovat, že pokud se někdo dostane k tvému telefonu, tak u FIO potvrdí platbu nebo něco jiného.

Já si stěžuju? Kde? Já jen upozorňuju, že co vypadá jako šikovná vlastnost může mít i stinné stránky.
lemming
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka