FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod franko_cz 14. 2. 2015 16:34

Dýzl píše:Osobně jsem sondoval Airbank, jak je to nich s vkládáním valut a operátorka mi tajuplně sdělila, že se na tom pracuje, snad i letos, což by byla výborná zpráva.

Bohužel vklady v cizí měně slibují že to bude letos už několik let.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 2. 2015 06:18

Dýzl píše:Při té příležitosti jsem projel podmínky a ceníky slovenských bank a mimo jejich FIA to u nás vypadá lépe. Tedy můj dojem. Funguje tam také ING jako klasická banka, ale nic moc.

ING na Slovensku se asi tak předvloni úplně stáhla z retailu (a jinak stejně jak tady měli v nabídce jen spořicí účet).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod D.roak 28. 2. 2015 12:16

fio chybi mi moznost vkladu na ucet mimo pokladni hodiny tj vkladove bankomaty alspon na nekterych pobockach kde se tvori fronty na pokladnu
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Moucha 2. 3. 2015 17:59

hm, tak dnes mi v jednom krámu terminál nevzal ani jednu FIO kartu MC (2 různé), docela mě to překvapilo. Napsalo to jen, operace zamítnutá.. Tím trochu ztrácím důvěru nosit u sebe jen jednu Platební kartu a zrovna tu od FIO
Moucha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 3. 2015 18:41

Moucha:
To stejné se ti může stát i u karet z kterékoliv jiné banky a proto bych kvůli tomu jen tak hned nepanikařil. Něco jiného by bylo kdyby se to stávalo nějak často nebo kdyby se na to ztěžovali i jiní klienti FIO. Záleží také proč to bylo zamítnuté. Ty důvody můžou být různé. Mne karty FIO prozatím ještě nezklamaly kromě jednou kdy jsem zapomněl, že mám na účtu málo peněz, ale za to bych rozhodně nevinil banku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Moucha 2. 3. 2015 18:45

já jsem v klidu, jen třeba kdyby člověk natankoval a něměl ani korunu a nevzala mu benzinka kartu tak bych měl hodně blbej pocit, tady jsem to zboží nechal ležet a šel pryč, což po 60min zkoušení (lyžáky) je docela blbý :D
do bankomatu se mi nechtělo bo mám hotovost doma a když sem přijel domu už se mi zase nechtělo do města takže nakonec jsem ušetřil :D
Moucha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malejjara 2. 3. 2015 18:54

A zkousel jsi jen bezkontaktni platbu nebo i kontaktni?
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Moucha 2. 3. 2015 19:00

byl jen kontaktní terminalek
Moucha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malejjara 2. 3. 2015 19:09

Tak asi jsi dal spatny PIN, nebo prekrocil transakcni limit?
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Moucha 2. 3. 2015 19:22

Neee, pin správně a limit mám vysoko a peníze na účtu taky, zkoušel to pak i další člověk taky s FIO kartou za mne zaplatit hned bych mu to poslal a taky mu to nešlo
Moucha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malejjara 2. 3. 2015 20:18

To je divne, zkusil bych to u FIO reklamovat.
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 2. 3. 2015 20:22

Moucha píše:Neee, pin správně a limit mám vysoko a peníze na účtu taky, zkoušel to pak i další člověk taky s FIO kartou za mne zaplatit hned bych mu to poslal a taky mu to nešlo

Takže můžu potvrdit nějaký větší problém u FioBanky, před chvilkou , v cca 18:45 , jsem stál ve frontě v Penny a kluk přede mnou chtěl platit nákup Fio kartou a nešlo mu to. Prodavačka volala dalším pokladním a dostala od nich potvrzení, že na všech kasách dnes Fio karty nikomu nejdou. Klučina měl smůlu, neměl žádnou keš a plnej pás zboží ....
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 3. 2015 22:15

To se může stát u kterékoliv banky a také se to občas i stává, že bude mít dočasný problém s kartami. Nic není tak dokonalé aby nemohl nikdy nastat nějaký problém. Pokud se to nestává nějak často nebo vyřešení nepotrvá nějak příliš hodně dlouho tak se to snad dá omluvit i když chápu, že to může někoho docela dost naštvat.

Moucha píše:jen třeba kdyby člověk natankoval a něměl ani korunu a nevzala mu benzinka kartu tak bych měl hodně blbej pocit,
Tak to by mne zajímalo jak by to na té benzince řešili. Vrátit zpět natankované palivo z nádrže auta jde asi dost blbě a nechat tam auto a jít někde shánět peníze by bylo také dost blbé. Blbej pocit by to asi těžko vyřešil.

malejjara píše:To je divne, zkusil bych to u FIO reklamovat.
A co by jsi tou reklamaci dosáhnul nebo vyreklamoval? Předpokládám, že asi žádná banka včetně FIO negarantuje 24 hodin denně a 365 dní v roce funkčnost karet.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tx999 2. 3. 2015 23:33

Ad benzinka:bud ma zehlicku, nebo by mela byt obsluha schopna vystavit fakturu/slozenku a overit totoznost proti OP). Jinak me treba nechali dojet treba k nejblizsimu bankomatu (ca 0,5 km).
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 3. 3. 2015 00:21

Myslim, ze z tech benzinek a problemem pri placeni kartou se dela vetsi problem, nez to je ve skutecnosti.
Klasicky zlodej, ktery ujizdi bez zaplaceni bezne nechodi k platebnimu terminalu zkouset zaplatit kartou a pak se jeste domlouvat s obsluhou na jine moznosti platby.
Predpokladam, ze obsluha nebude delat problem pustit cloveka po zapsani SPZ a cisla obcanky zajet si k bankomatu pro hotovost.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka