FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radecekh 6. 3. 2015 18:34

f1047580 píše:Kdo že to tady dneska ve vedlejší diskuzi tvrdil, jak ta FIO banka skvěle funguje? :-D

http://www.mesec.cz/clanky/jak-zjistit- ... #newIndex1

Nevím, co vidíte v článku vy, ale já vidím, že ČSOB není schopna vyřešit problém svého klienta. Nikde žádný důkaz toho, že by Fio nespolupracovala nebo něco odmítla.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod karlos-2009 6. 3. 2015 20:34

f1047580 píše:Kdo že to tady dneska ve vedlejší diskuzi tvrdil, jak ta FIO banka skvěle funguje? :-D

http://www.mesec.cz/clanky/jak-zjistit- ... #newIndex1

Níže máte reálný příklad chybně zaslané platby z ČSOB do Fio banky ve výši 3000 Kč. Plátce transakci obratem řádně reklamoval u ČSOB, ta se s Fio bankou pokoušela dvakrát spojit a potřetí požádala Fio banku o sdělení jména majitele účtu, aby plátce mohl částku vymáhat soudně. Fio banka však již čtyři měsíce žádosti o sdělení majitele účtu ignoruje a tuto informaci nepředala ani plátci, ani samotné ČSOB. Plátci tak zůstává jen poslední možnost popsaná níže.

f1047580, ty seš fakt spořitelní oslíček. Já, kdybych měl banku, která hlásí na počkání komukoliv (i z jiné banky) že ten a ten účet patří mně, tak se s takovou bankou do hodiny rozloučím. Pokud FIO vyzvou ke spolupráci orgány činné v trestním řízení na základně soudního příkazu, tak nepochybuj, že spolupracuje. Ale proč by FIO banka měla jakési další právnické osobě (v tomto případě ČSOB) sdělovat, komu patři ten či onen účet?
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PetrAsch 6. 3. 2015 21:20

Za tohle má FIO "+"
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1047580 7. 3. 2015 19:22

karlos-2009 píše: Já, kdybych měl banku, která hlásí na počkání komukoliv (i z jiné banky) že ten a ten účet patří mně, tak se s takovou bankou do hodiny rozloučím.

To abyste pomalu začal psát výpověď. Ve skutečnosti jen žvaníte a nemyslíte to vážně.
f1047580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 3. 2015 19:51

Jaký význam má v nastavení toho nového IB "Zobrazení na plnou šířku obrazovky"? Je tam u toho napsané, že "Při volbě "Ano" bude aplikace Fio Internetbanking zobrazena na plnou šířku obrazovky.". Zkoušel jsem tam nastavovat jak Ano tak i Ne ale vždy se mi IB zobrazuje úplně stejně bez jakýchkoliv změn nebo rozdílů.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod intarzista 7. 3. 2015 19:53

Rozšíří se na plnou šíři obrazovky :) Jako zde na foru kdyby pole s posty bylo "rozplizlé" do celé šířky. Bez těch šedých pruhů po stranách.

Možno, že tu má někdo reklamy, mě funguje adblock takže vidim po stranách jen šedé pruhy.
intarzista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 3. 2015 20:03

intarzista:
U mne se nic nerozšiřuje a je to jak při nastavení Ano tak při Ne stejné.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 3. 2015 21:06

Ono je někde napsáno, že to banka je povinna vyslepičit jiné bance? Spíš mám pocit, že FIO, na rozdíl od ČSOB (kde zřejmě nemají ani ánung o tom, co smí) dodržuje zákon o bankách.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod f1047580 7. 3. 2015 21:18

Tato povinnost vyplývá přímo ze zákona o bankách. Banka je povinna poskytnou součinnost spočívající zejména poskytnutí identifikace jejího klienta tak, aby se poškozený mohl domáhat svého práva občanskoprávní cestou.

Ostatně v pozdější aktualizaci článku se objevila reakce FIO banky, že údaj poškozenému zaslala, ale ten žádný dopis neobdržel.
f1047580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paty07 7. 3. 2015 21:32

A nemáš už náhodou IB roztáhlé na celou obrazovku vlivem malého monitoru?
Promiň mi kdyžtak tu dementní otázku, nejsem expert přes PC, ale už jsem se setkal s velkou demencí co se týče počítačů :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 7. 3. 2015 22:23

vlazy píše:intarzista:
U mne se nic nerozšiřuje a je to jak při nastavení Ano tak při Ne stejné.

Tato volba se vyrazne projevi az pri vyssim rozliseni.
U nizsiho rozliseni je zjednodusene receno tak malo mista (na sirku), ze na okrajich neni zadne prazdne misto.

Takze predpokladam, ze ti, co nevidi zadnou zmenu maji nastavene nizsi rozliseni monitoru.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod x73efd4q 10. 3. 2015 19:08

Dá se někde vyzkoušet to nové IB? Je už nějaká recenze?
x73efd4q
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wetherek 10. 3. 2015 19:14

x73efd4q píše:Dá se někde vyzkoušet to nové IB? Je už nějaká recenze?

Jasně, tady je "demo" - https://www.fio.cz/ib2/login

použít lze svoje přihlašovací údaje :-)
wetherek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod x73efd4q 10. 3. 2015 19:24

Díky za tip. Bohužel to nefunguje. Vygeneroval jsem nový demo účet, ale funguje jen pro přihlášení do stávajícího IB. Při pokusu o přihlášení do nového to vyhazuje chybovou hlášku:
"Uživatelské jméno nebo heslo nebylo zadáno správně."
x73efd4q
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zedna1 10. 3. 2015 20:50

S tim demo uctem si delal jen srandu :-)
Pouzij ten odkaz a zadej tam sve normalni prihlasovaci udaje.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka