FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 4. 2015 18:35

Noxik píše:Ale treba nabizi vklad a vyber hotovosti zdarma, coz nevim, zda nektera z ostatnich bezplatnych bank ma.

Tak zrovna vklad hotovosti zdarma (majitelem účtu) zas umí snad téměř každá banka, co má pokladny. S tím výběrem, pravda, je to o něco složitější, ale možnosti jsou (a nemyslím tím jen GEMB Genius Gratis pro ty, co ho stihli), třeba 1 výběr v kalendářním měsíci zdarma má i RB (a na rozdíl od Fio banky si poradí i s cizími měnami).

Každopádně operace s hotovostí na pobočkách jsou hodně přeceňované operace, to využije jen málo "běžných" (zejména ti, co dostávají klasicky výplatu na účet) retailových klientů, kteří na výběry používají hlavně bankomaty...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 4. 2015 21:44

IB je asi hlavně o zvyku, když jsem si před 2 léty založil účet u Air Bank, tak jsem myslel, že to právě kvůli IB vzdám a přestanu používat... Teď už mně přijde naprosto v pohodě a naopak dost zhůvěřilé mně přijde nové IB FIO, ale na to už si zvykat nebudu - jestli mně ten kontokorent opravdu zruší, tak ruším účty.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 4. 2015 18:19

Nevíte, jak přesně má fungovat ten systém MasterCard MoneySend a VISA Personal Payments? Je to něco jako mezinárodní převod, ale bez IBAN, prý má stačit zadat číslo karty? Vím, že něco takového funguje ve východní Evropě, kde se to používá jako rozšířenější alternativa bankovních účtů ("poslat peníze na kartičku"), ale moc si neumím v praxi představit, jak to funguje.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 13. 4. 2015 21:02

Tomáš Marný píše:Tak třeba GE Money dá kreditku na 100 klacků nebo půjčku na 200 každému cikánovi, jehož jediným oficiálním příjmem je invalidní důchod 10 500,- Kč, a taky dosud neskončila pod nucenou správou..

Pod nucenou správou ne, nicméně GE už nepatří GE, ale byla prodána.
Takže majitelům i přes výrazné ořezávání nákladů a neustálé změny ve struktuře moc nevynášela, takže tak asi.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 13. 4. 2015 21:36

GE Money Bank patří GE, prodána nebyla.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 13. 4. 2015 23:07

Havers takže ještě jinak.
GE se zbavila své finanční divize a ponechala si jen tu perspektivní část Aviation a Health Care.
Teď je otázka nepříliš dlouhého času, než to současný vlastník po kouscích rozprodá . Tudíž ano, GE bude jako taková fungovat a ještě nějakou dobu působit i u nás jako banka nicméně, jen do té doby než to někdo další koupí a přejmenují.
Takže ano, GE nezanikne jako firma, ale jen jako banka.
Ano je to rychlé, ale zas takové překvapení to není. ;-)
To jen pro Tvé upřesnění, abys byl v obraze a věděl co se děje.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 13. 4. 2015 23:23

Vím, co se děje. Moje odpověď byla přesná.
:arrow: http://www.ge.com/stories/pivot
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 4. 2015 23:23

Ve světle toho, co píšu výše, to asi opravdu překvapení není... Udivovalo mne, jak stále může fungovat banka, která má největší zastoupení mezi věřiteli v insolvenčním rejstříku.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 4. 2015 23:47

Tak perspektivní část, GE Capital se na tržbách skupiny podílela docela významně, ale asi vědí, co dělají... Beztak retail byl pro ně evidentně nezajímavý a poté co vloni odprodali svoji část působící ve skandinávských zemích Santanderu asi byl prodej opravdu na spadnutí (i když kdo si mohl myslet, že se budou zbavovat celé divize), když v retailu nyní prakticky působí už jen u nás, v Maďarsku (Budapest Bank), Polsku (BPH) a Německu (GE Capital Direct). I když nevím, kdo by koupil právě GEMB s klientským kmenem takovým, co má, ale asi se necháme překvapit. Nakonec to bude asi zajímavé, po Citibank a Zuno další banka, co to snadné mít nebude... ale z dlouhodobého hlediska se asi můžeme rozloučit s Genius Gratis, úročení na Free&Flexi nebo odměnami za platby kartou na bene+ (a nejspíš nejen účtu, ale i kreditkách). Ale do doby než to bude jasné asi lze očekávat, že poběží další akviziční akce.

Obrázek
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 14. 4. 2015 00:01

Havers: Dobře, já jí jen doupřesnil. Moje informace jsou přímo od managementu z české centrály.

fremantle: Souhlas, ale neboj, on to někdo koupí. V brzké době mají na trh vstoupit Číňani, tak nejhůř to prodají jim.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod guru jára 14. 4. 2015 06:43

Těm čínským bankám stačí v ČR jedna pobočka, nepotřebují rozsáhlou síť poboček.

Ale tento thread je o FIO ne?
guru jára
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 4. 2015 12:26

Spořicí účet FIO za 0,3%... Hlavně že jim nechybí humor. No co, po 9 letech nadešel čas rozloužit se. Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 4. 2015 12:32

Na to, jak je Fio banka na trhu už léta páně, by měla konečně rozvinout nějakou myšlenku a začít fungovat konečně, jako plnohodnotná banka..Je sice hezké, že mají účty zdarma, zapůjčené bankomaty, ve kterých se neplatí za výběry, ale co se týče nabízených služeb, poboček, tak je to o ničem..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hlava 15. 4. 2015 13:59

Chjo, teď už to nové IB nutí automaticky.
Přijde mi strašně nepřehledné a komplikované.

Nemáte tip na nějakou jinou banku, která by měla IB po vzoru původního FIO?
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 4. 2015 15:46

Hlava píše:Chjo, teď už to nové IB nutí automaticky.
Přijde mi strašně nepřehledné a komplikované.
Mne to nepřijde, že by to nějak nutili. Do starého IB se dá stále bez problémů přihlásit. Nějak hodně nepřehledné to nové IB mi nepřipadá být i když trochu horší oproti starému je. Není to ale nic hrozného s čím by se nedalo normálně pracovat.
Hlava píše:Nemáte tip na nějakou jinou banku, která by měla IB po vzoru původního FIO?
Jako nejlepší mi připadá být IB Equa bank i když po vzoru původního IB FIO to není.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka