FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Hlava 16. 4. 2015 09:04

vlazy píše:Mne to nepřijde, že by to nějak nutili. Do starého IB se dá stále bez problémů přihlásit.

Ano, lze. Ale za pár měsíců se bude staré IB vypínat ...
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 4. 2015 14:20

Ano s časem se staré IB asi vypne a nezůstane tu navěky. Prozatím jsou ale k dispozici obě verze IB a nepřipadá mi to, že by FIO klienty nějak nutilo přihlašovat se už nyní do toho nového. Tak už to všude bývá (nejen v bankách), že staré se občas nahrazuje novým.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hlava 16. 4. 2015 14:35

Boha jeho ...
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 4. 2015 22:01

Uvidíme, třeba to staré IB vypnou až v momentě, kdy počet uživatelů klesne pod určitou hranici, takže ti, kterým to staré IB vyhovuje, používejte ho co nejvíce, Mně by stačilo, kdyby ho nechali tak jak je, třeba i bez přidávání nových funkcí, prostě dokud to funguje, tak nechat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lemming 16. 4. 2015 22:39

To dost těžko. To IB jede nad stejnými daty jako nová verze a datové schéma se mění, takže by museli vždy testovat i starou verzi, nebo, v horším případě, ji stejně uzpůsobovat aby s aktualizovaným modelem vůbec fungovala.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hlava 17. 4. 2015 08:05

PatrikChrz píše:Mně by stačilo, kdyby ho nechali tak jak je, třeba i bez přidávání nových funkcí, prostě dokud to funguje, tak nechat.

Tak nějak. Žádné nové funkce a grafický pičovinky nepotřebuju ...
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 4. 2015 09:42

Co ti odpověděli na reklamaci a žádosti o vrácení poměrné částky??
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 17. 4. 2015 11:01

Myslím si, že staré IB vypnou brzy. Udržování dvou systémů je mrhání prostředků.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 17. 4. 2015 12:28

Já si pak nějaké banky taky zruším, to je také mrhání prostředků.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 18. 4. 2015 09:47

xls: a na to jste přišel až teď?

jinak ono to ty banky bude fakt "mrzet", když si někdo s 10 účty téměř bez aktivity a průměrným zůstatkem 3,50,- na každém, většinu z těch účtů zruší :D
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 4. 2015 15:09

Mrzet je to bude, protože jim půjdou dolů počty klientů.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 18. 4. 2015 19:27

Tomáš Marný:
Nemyslím, že Fio nějak honí počty klientů. Nijak se nepodbízí a nenapadá mě, proč by k nim měl chodit někdo jen tak, aby jejich služby nevyužíval. Nedostane žádný vstupní bonus, nedostane ani žádnou rozumnou úrokovou míru a dokonce mu Fio ani nic nepůjčí.
Proto si myslím, že od Fio nemá moc kdo utíkat. To, že se mírně změnilo bankovnictví, v něčem k horšímu (u mě například nemožnost vypnout automatické odhlašování), pravděpodobně aktivního uživatele nedonutí k odchodu, zvláště, když bankovnictví ostatních bank vypadá, tak jak vypadá.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 4. 2015 19:35

Proč by k nim měl někdo chodit, když oproti novým bankám nenabízejí nic navíc? Převody D+1 (jiné zvládají D+0), úročení na spořáku směšné, nové IB oproti původnímu krok zpátky, počet bankomatů nula nula nic, výběr z cizího bankomatu pálka... A to jsou současně i důvody, proč se stávající klient poohlédne někde jinde.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal1 18. 4. 2015 19:42

Tomáš Marný 18. 4. 2015 16:09
Mrzet je to bude, protože jim půjdou dolů počty klientů.

Pripada mi to jako v plne obsazene restauraci se 100 misty,kde kazdy host udela utratu za 100,- a muj konkurent ma stejny pocet mist ale jen z poloviny obsazenych ale jeho host udela utratu za 600,-Kc.
Potom mi je na prd se chlubit obsazenym lokalem,kdyz z toho nic nemam.
Takze me ucite nebude mrzet,kdyz pocet takovych "klientu" klesne.
Ale je jasne,ze se,na druhou stranu musim snazit klienty za "600,-" nebo i vice pretahnout ke mne a neco pro to delat a snazit se!
Jsou to proste hospodske pocty.
Horsi alternativa (jak pro koho) je,ze mam sice mene lidi,kteri vice "pusti" za drazsi produkt a konkurence ma levnejsi produkt ale o to vice lidi.Tady zacne opet platit pravidlo:Die Masse macht die Kasse!
luboal1
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 4. 2015 20:11

Tomáš Marný píše:Převody D+1 (jiné zvládají D+0),
To mnohým lidém až tolik nebo vůbec nevadí.
Tomáš Marný píše:úročení na spořáku směšné,
To je sice pravda, ale mnozí svoje úspory mají jinam, tam kde je to úročené lépe a FIO nepoužívají na úschovu úspor.
Tomáš Marný píše:nové IB oproti původnímu krok zpátky,
Malý krok zpátky to sice je, ale není to nijak katastrofální, např. tak jak v mBank. Mnohým klientům to až tolik nevadí aby kvůli tomu od FIO utíkali.
Tomáš Marný píše:počet bankomatů nula nula nic,
To není pravda. Nemají jich sice moc, ale jsou i banky které jich nemají žádné.
Tomáš Marný píše:výběr z cizího bankomatu pálka...
Ale za útratu kartou 4000 Kč/měsíc 1 výběr z cizího bankomatu za nula nula nic. Navíc možnost vybírat kartou i ze spořícího účtu což jen tak kdejaká banka neumožňuje.
Tomáš Marný píše:A to jsou současně i důvody, proč se stávající klient poohlédne někde jinde.
Asi jak který. Ve FIO to není až tak hodně katastrofální jak se to tu snažíš zveličovat. Myslím, že je dost lidi kterým to co a jak nabízí FIO stačí a nemají proto nutnou potřebu odcházet jinam.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka