FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 4. 2015 18:18

astrapa:
Když to obsluha pokladny dobře zvládá a umí to vyřídit tak to žádné velké zdržení není.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Sante23 20. 4. 2015 18:28

Tady vidíte, že cash back nemůže nahradit výběr z bankomatu.

-- 20. 4. 2015 19:29 --
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod finex5 20. 4. 2015 18:45

Provoz bankomatů je dost nákladná záležitost, proto má FIO téměř všechny bankomaty na pobočkách. Totéž platí o výběrech z cizích bankomatů, které jsou pro banku zbytečně nákladné. Koncept FIO banky je od počátku o efektivní racionalizaci nákladů a to i na úkor klientského komfortu. Pokud se vám to nelíbí, tahle banka zjevně není pro vás.

Je absurdní, když někdo není ochoten zaplatit náklady na výběr hotovosti, ale současně kritizuje banku za totéž :D
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sante23 20. 4. 2015 19:13

I přes uvedené výtky považuji běžný účet Fio bank za dobrý prodkut. V současné době je na trhu, ale účet s lepšími podmínkami.
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 4. 2015 19:26

finex5 píše:Provoz bankomatů je dost nákladná záležitost, proto má FIO téměř všechny bankomaty na pobočkách.

Z hlediska nákladového je to docela irelevantní, kde má ty bankomaty (stejně k nim bude vyjíždět nějaká externí agentura, které je jedno, jestli ten bankomat plní bankovkami v OC nebo někde na pobočce), spíš jde o vsřícnost zákazníkovi - ono se spíš blbě asi prodává produkt na pobočce, která nemá ani bankomat... Ale tuším právě pobočka, na které jsem si účet někdy dávno zřizoval já, tak bankomat neměla vůbec (zato jich bylo o to víc v obchodních centrech, odkud je pak začali snad i stahovat do těch poboček), ale taky je fakt, že to bylo ještě před akvizicí sítě Pharro.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 20. 4. 2015 20:22

Na nějaké hodnocení asi není dost informací, ale na pobočce lze koordinovat dopravu hotovosti pro pokladnu i bankomat. Ta "agentura" bude pro banku tvořit možná největší část nákladu na provoz bankomatu a ten lze právě v tomto případě sdílet. Kdyby jezdili do banky a obchoďáku zvlášť, určitě by to bylo dražší.
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 4. 2015 20:25

Sante23 píše:Tady vidíte, že cash back nemůže nahradit výběr z bankomatu.
Úplně nahradit asi nemůže, ale může být dobrou alternativou pro výběry z bankomatů.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod franko_cz 21. 4. 2015 05:53

Dobrou alternativou by byl leda kdyby fungoval v každém obchodě.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peetrr 21. 4. 2015 09:20

Podle mého názoru pokud urychleně banka nezavede alespoň jeden výběr měsíčně z cizího bankomatu zdarma bez podmínek, tak vzhledem ke konkurenci zaspala dobu.
Peetrr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 4. 2015 09:33

A k jaké konkrétně? Banky velké trojky nenabízí výběry v cizích bankomatů v žádném ze svých základních balíčků...

A banky, které výběry z cizích bankomatů standardně nabízí mají zase zájem o aktivní klienty (UCB U konto, RB eKonto Smart, Citikonto Plus - všechno účty s podmínkou minimálního obratu na účtu - u mBank a Zuno účtu Plus zase podmínka transakcí kartou). Equa bank sem smysl počítat nemá - ano, začala nabízet nově účty bez podmínek jako Fio, ale je takřka jasné, že to je marketingová berlička, aby si urojila nějakou pozici na trhu i tato banka - z dlouhodobého hlediska se tomu IMHO moc důvěřovat nedá (ale samozřejmě do té doby proč toho nevyužít, když to jde a co to jde)... A třeba Air Bank, která má bankomatů ještě méně než Fio taky v Malém tarifu výběry z bankomatů jiných bank v ceně nenabízí žádné.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod z.pepa 21. 4. 2015 09:44

franko_cz píše:Dobrou alternativou by byl leda kdyby fungoval v každém obchodě.

S tím nemohu souhlasit, vím, že Cash back nabízí řetězec Albert, Penny, Globus, což je samo o sobě tolik míst, kde ho můžete využít, že žádná banka takovou síť bankomatů nemá. A to jsem vypsal jen 3, o kterých to vím, jistě jich je daleko víc.
z.pepa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 21. 4. 2015 10:31

Tak o tom Penny jsem nevěděl, čili je to použitelnější než jsem myslel.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 21. 4. 2015 14:28

Peetrr píše:Podle mého názoru pokud urychleně banka nezavede alespoň jeden výběr měsíčně z cizího bankomatu zdarma bez podmínek, tak vzhledem ke konkurenci zaspala dobu.

Proč by zaspávala dobu? Že bezplatné výběry nabízí jedna jediná banka, která ani vlastní bankomaty nemá, takže jí nic jiného nezbývá, přeci neznamená, že všechny ostatní zaspaly dobu. Spíš bych řekl, že dobu zaspali ti klienti, co si bez bankomatu nedokáží představit život.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 4. 2015 14:45

franko_cz píše:Dobrou alternativou by byl leda kdyby fungoval v každém obchodě.
Bankomaty také ale nejsou na každém rohu, takže by jsi musel mít výhrady i k ním. Proč jen tak odsuzovat a zatracovat něco pouze proto, že to někdo nepoužívá nebo možná ani pořádně neví k čemu je to dobré?
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Lexx 21. 4. 2015 15:00

Jak jsem sám se sebou vyjebal: potřeboval jsem vybrat větší částku, dal jsem limit bankomatu na max. a vybral do maximální částky. No a jaké bylo překvapení, když se mi poté nepodařilo zaplatit kartou na benzínce, protože ten limit je společný pro všechny pohyby na kartě (bankomat, obchod, internet). V IB to maj vysvětlené, ale v Android aplikaci, ve které jsem měnil limity, vůbec, takže jsem měl za to, že limity jsou na sobě nezávislé. Tak jen ať víte :-)
Lexx
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka