FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Markas1988 20. 10. 2015 10:38

vlazy píše:I když FIO není ideální bankou, tak pro mne je stále bankou dostatečně dobrou na to abych byl jejích klientem a používal jejích bankovní služby.
- taky jsem si to celkem dlouho myslel, ale potom následovalo několik problému, tak jsem účet zrušil a přešel k Equa
Markas1988
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 10. 2015 11:46

Markas, máš podezřele Equahujerovské příspěvky, navíc všechny. :-)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod broucajz 20. 10. 2015 11:53

Proč by Markas nemohl uvést svůj názor? Kvůli tomu ještě není hujer... :-D
broucajz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 10. 2015 11:58

No, registroval se před 2 měsíci, 10 příspěvků, všechny jen a pouze podporující Equa.
Ze stejné IP adresy píše ještě jeden uživatel - Miliki, 1 příspěvek, ve vláknu Equa a michalduffek5 3 příspěvky v různých vláknech, všechny podporující Equa.

To nemůže být náhoda. Holt co Equa chybí ve službách, dohání na sociálních sítích, ostatně nebylo by to poprvé. Kdyby si raději hlídali kurzovou marži, aby jim kurzy nelítaly nahoru a dolu, kdy jednou vyjde platba kartou Equa dobře a jindy příšerně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 10. 2015 12:12

broucajz - Protože neuvádí názor, ale vykonává pracovní spammerskou činnost :-) (viz Patrik)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 10. 2015 12:12

Těch bojovníků za Equa bank už tady bylo několik - spojuje je jedno - čte se to příšerně a působí to jak pěst na oko. Pokud by ta banka byla tak dobrá, tak se dokáže odpropagovat i sama. Nyní nabízí ty nejzákladnější služby poměrně dobře, ale to je tak vše - nic míň, nic víc...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cmmm 20. 10. 2015 12:16

U FIA je pro mne jediný (ale zato KO) problém. Chtějí plnou, barevnou, fotokopii občanky. Žádná možnost opisu apod. Takže konečná...
Cmmm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 20. 10. 2015 15:25

Když chtělo loni po mě Aukro 2 doklady a bankovní výpis při zavádění možnosti mít PayU, dostalo fotky OP, ŘP a bankovního výpisu (sreen obrazovky z jednoho IB) kosočtvercové (sklopené skoro o 45 stupňů) a všechny s pár červenými nápisy přes "Tato kopie dokladu slouží jen pro identifikaci uživatele PayU na Aukru!". Jen se začerněnými podpisy, bo předtím mi ty se zakrytými r.č. a ještě možná něčím, vratili.
Kosočtverce s nápisy (vše pod nima šlo číst či si překrytou část písmene domyslet) už zkousli. Vytvořeno za pár minut v blbym XP widnousovským Malování. Kontrole nebo přepisu všech údajů jim nic nebránilo, optické zneužití dokladů nehrozilo :-)
BeznyFrantaUzivatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 10. 2015 16:26

Markas1988 píše:
vlazy píše:I když FIO není ideální bankou, tak pro mne je stále bankou dostatečně dobrou na to abych byl jejích klientem a používal jejích bankovní služby.
- taky jsem si to celkem dlouho myslel, ale potom následovalo několik problému, tak jsem účet zrušil a přešel k Equa
Na tom co jsem napsal ohledně FIO si trvám. S FIO jsem doposud neměl až doteď žádné problémy. Teprve nyní nastal problém s kartou. Dělá mi problém s placením v Kauflandu přes číp. Minuly týden jsem v Kauflandu nezaplatil kartou FIO vůbec a dnes to také nešlo. Prodavačka ale zkusila projet kartu a zaplatit tak s ní prostřednictvím magnetického proužku a platba prošla bez problémů. Musel jsem ale místo PINu podepsat lístek který ji to vytisklo. Další dnešní platba stejnou kartou v PRIORu proběhla přes číp bez problémů. Asi nějaký problém s kartou nebo pouze s čípem na ní, ale kvůli tomu rozhodně FIO zavrhovat a rušit účty v této bance rozhodně nebudu.

Pokud jde o Equa bank tak také ji považují za dobrou banku i když ne ideální.

Jinak podotýkám, že nejsem zaměstnancem FIO ani Equa bank a ani mne tyto banky bohužel neplatí za to, že o nich píšu dobře, tak jak to vidím z mého pohledu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 20. 10. 2015 18:15

Já mám fio taky vcelku rád. Dřív jsem všechno platil jejich kartama, vybíral, prováděl přes ně veškerý bankovní styk, používal spořicí účet, zahraniční platby, měl tam cestovní pojištění,...

Problém trochu je, že prakticky tohle všechno pomalu odpadávalo, dneska už z toho nezůstalo nic, mám to, ale už pár let to nepoužívám. Jediný, co se používá, je platební styk u s.r.o. Škoda.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 20. 10. 2015 21:38

FIO používám jako hlavní banku v kombinaci s KK Citi. Vcelku dlouhodobá spokojenost, které se však pomalu zhoršuje. Anebo nabídky ostatních bank se pomalu zlepšují. Ale předchozí vzhled IB mi byl výrazně bližší než stávající nové, které mi přijde méně přehledné a friendly. IB u mBank mi přijde nepřehledné a cíleně kliento-odhánějící.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 10. 2015 22:11

aspoň, že to staré zatím nechali, tak ho co nejvíc lidi používejte, třeba, když ho bude používat hodně lidí, tak ho nezruší :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 10. 2015 22:17

DrumSession píše:Ale předchozí vzhled IB mi byl výrazně bližší než stávající nové, které mi přijde méně přehledné a friendly. IB u mBank mi přijde nepřehledné a cíleně kliento-odhánějící.
S tím naprosto souhlasím. To současné IB sice není nejhorší, ale to staré bylo lepší. Pokud jde o IB mBank tak to je ten největší hnus který bankovní programátoři dokázali vytvořit. Bohužel takový je trend (nejen v bankovnictví), že to co je dobré a dobře funkční se modernizuje bez toho aby někdo nad tím přemýšlel jestli to bude také stejně dobré a dobře funkční.

PatrikChrz:
Příliš nevěřím tomu, že by to staré IB nechali napořád současně s tím novým. Myslím, že je pouze otázkou jak dlouho ho ještě nechají.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 10. 2015 08:26

Vzhled je totiž vedlejší. Nové IB bylo vytvořeno údajně především proto, aby zvládlo obsloužit narůstající počet klientů. Čili původní velmi pravděpodobně zanikne bez ohledu na to, kolik lidí jej bude používat.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 10. 2015 08:37

Uvidíme. Může a nemusí.
Úbytek klientů na starém IB může vyřešit jeho nevýhodu (nezvládne vyšší počet klientů, třeba kvůli horší škálovatelnosti systému) a tak mohou vedle sebe koexistovat.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka