FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rochus 4. 4. 2016 06:55

Ano,je to běžný fakt u FIO.Co asi za tím může bejt?
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fodi 4. 4. 2016 10:58

Já mám dojem, že platba zadaná dopředu- třeba 4. s odesláním 6. přišla až 7. Ale když jsem tu platbu zadal ručně 6. do 9:00, tak přišla ten samý den. Pohyby jsou FIO a Equa
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 4. 4. 2016 11:27

To funguje stejne roky :-))

Pokud by to prestalo fungovat, a tuto vlastnost zamezili, je to skoro duvod k opusteni fio jako transakcniho uctu:)
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Fodi 4. 4. 2016 14:31

Teď (vlastně náhodou) jsem se koukal na úročení.
BÚ 0% (OK)
SÚ 0,2 % - to je ne úplně moc.
Zjišťuji, že přes FIO dělám postupně méně a méně operací. Kartou platím málo/ vůbec (kvůli CITI KK), takže případné výběry jsou "nejednoduché". Jedu tam tedy hlavně TP, protože se mi je nechce přepisovat jinde. Ale primární mám skoro už Equa....
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sejky 4. 4. 2016 14:48

vpe píše:To funguje stejne roky :-))

Pokud by to prestalo fungovat, a tuto vlastnost zamezili, je to skoro duvod k opusteni fio jako transakcniho uctu:)

ahoj,
pokud reaguješ na můj dotaz tak si nemyslím že to funguje roky stejně - bohužel.

Dnes poslaná platba z FIO na Rajfku. datum splatnosti dnes 4.4 - autorizováno dnes v 2:45 hodin.
V Rajfce stále platba není a myslím, že dnes ani nebude. Dříve pokud bych to takto zaslal tak je platba v Rajfce již připsaná.
sejky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 4. 2016 15:03

Už se to tady snad někdy vloni řešilo, to neoficiální zasílání D+0 se zadáním s aktuálním datem splatnosti už nefunguje, je třeba použít "zrychlenou" platbu za 1,50 Kč...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Mimonik 4. 4. 2016 15:04

Fodi píše:Teď (vlastně náhodou) jsem se koukal na úročení.
BÚ 0% (OK)
SÚ 0,2 % - to je ne úplně moc.
Zjišťuji, že přes FIO dělám postupně méně a méně operací. Kartou platím málo/ vůbec (kvůli CITI KK), takže případné výběry jsou "nejednoduché". Jedu tam tedy hlavně TP, protože se mi je nechce přepisovat jinde. Ale primární mám skoro už Equa....

Neprepisuj, tak uzij kodexu bankovni mobility, prepisou za tebe :mrgreen:
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 4. 2016 15:30

Příliš tu nechápu to brečení některých nad délkou trvání mezibankovních převodů. Měli by jste si uvědomit, že zákon převádějícím institucím nařizuje zajistit připsání částky převodu ve prospěch účtu převádějící instituce příjemce nejpozději následující bankovní pracovní den po dni účinnosti příkazu k převodu. Myslím, že tuto lhůtu FIO snad bez problémů dodržuje. Až to přestanou dodržovat tak až pak bude důvod k brečení. Pokud to někdy banky převedou i dříve (ještě tentýž den) tak je to dobře, ale rozhodně to nejde brát jako nějaké pravidlo, že to tak musí být vždy a nejde na to spoléhat. Někteří by chtěli aby se peníze mezi bankami převáděly okamžitě po zadání příkazu nebo do několika málo vteřin, ale české bankovnictví bohužel na takové úrovní ještě není.

Fodi:
Úroky ve FIO jsou opravdu mizerné, ale to je více či méně asi ve všech bankách v Česku stejné. FIO je ale i přes to stále dobrou bankou. Hodí se např. na občasné výběry zdarma z bankomatů nebo na pobočkách a také pokud někdo potřebuje vložit zdarma hotovost. Dobré u FIO je i to, že dávají zdarma kartu i ke spořícím účtům kterou jde platit a vybírat zdarma. Běžný neúročený účet tak trochu ztrácí význam. Svoje bankovní aktivity už také do značné míry přesouvám do Equa bank.

Mimonik:
Kodexu bankovní mobility bych příliš nedůvěřoval když to kdysi začínalo tak jsem s tím neměl příliš dobrou zkušenost.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rochus 4. 4. 2016 15:49

fremantle píše:Už se to tady snad někdy vloni řešilo, to neoficiální zasílání D+0 se zadáním s aktuálním datem splatnosti už nefunguje, je třeba použít "zrychlenou" platbu za 1,50 Kč...

To je to na co jsem nárážel v dnešním mém příspěvku v 7.55.
O 1.50 kč běží vážení.Na nečem musí FIO vydělávat.
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 4. 4. 2016 16:06

vlazy: ano, také si myslím, že FIO je docela dobrá banka. K vašemu výčtu pozitiv bych dodal, že je to zřejmě jediná banka u nás, která nabízí účet zdarma nejen fyzickým osobám a podnikatelům, ale i firmám.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 4. 4. 2016 16:10

sejky píše:autorizováno dnes v 2:45 hodin.

Ono se může stát i to, že v noci mezi 0:00 a 6:00 je FIO banka de facto vypnutá a všechny platby zadané v tomto období se zafrontují jako platby budoucí s nastaveným datem. Takové platby jsou vždy D+1. Totéž jako trvaláky.

Kdežto po 6:00 se FIO přepne do on-line režimu a mezi 6:00 a 9:00 se skutečně může stát, že platba s okamžitou splatností může (negarantovaně) projít jako D+0.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod sejky 4. 4. 2016 16:37

vlazy píše:Příliš tu nechápu to brečení některých nad délkou trvání mezibankovních převodů. Měli by jste si uvědomit, že zákon převádějícím institucím nařizuje zajistit připsání částky převodu ve prospěch účtu převádějící instituce příjemce nejpozději následující bankovní pracovní den po dni účinnosti příkazu k převodu. Myslím, že tuto lhůtu FIO snad bez problémů dodržuje. Až to přestanou dodržovat tak až pak bude důvod k brečení. Pokud to někdy banky převedou i dříve (ještě tentýž den) tak je to dobře, ale rozhodně to nejde brát jako nějaké pravidlo, že to tak musí být vždy a nejde na to spoléhat. Někteří by chtěli aby se peníze mezi bankami převáděly okamžitě po zadání příkazu nebo do několika málo vteřin, ale české bankovnictví bohužel na takové úrovní ještě není.

Moc nechápu tento příspěvek - určitě tady nebrečím. Slušně jsem se zeptal, že jsem si toho všiml zda s tím mají ostatní také zkušenost. Toť vše!
sejky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 4. 4. 2016 16:53

Někdy se bojím, aby vlazymu nepraskla žyłka, jak se neustále rozčiluje.

Já se na to dívám jinak: podpora D+0 plateb může být významná konkureční výhoda. A také si lze představit dostatek životních situací, kdy D+0 využiju. On je to docela velký rozdíl, mít deadline včera v 15:00 (ING) anebo dnes těsně před polednem v 11:30 (Air). Škoda jen, že Air to nemá oficiálně.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 4. 2016 17:08

Franklin píše:
sejky píše:autorizováno dnes v 2:45 hodin.

Ono se může stát i to, že v noci mezi 0:00 a 6:00 je FIO banka de facto vypnutá a všechny platby zadané v tomto období se zafrontují jako platby budoucí s nastaveným datem. Takové platby jsou vždy D+1. Totéž jako trvaláky.

Kdežto po 6:00 se FIO přepne do on-line režimu a mezi 6:00 a 9:00 se skutečně může stát, že platba s okamžitou splatností může (negarantovaně) projít jako D+0.

Díkybohu, konečně rozumný příspěvek.

Něco na tom asi bude, z Fio banky si posílám eurové platby na Slovensko (odsud pak už můžu v rámci SEPA zemí kamkoliv zdarma) a když tu platbu stihnu zadat do cca. 9:15 hod, tak přijde taky v režimu D+0 (taky je to neoficiální, Fio bohužel nemá "zrychlenou" platbu na Slovensko, pak už existuje jen drahá expresní přes TARGET2), za což jsem docela rád, tak mi moc nedávalo smysl, proč by korunové platby do CERTISu už nebyly neoficiálně posílány stejně a o off-line režimu před 6 hod. se tady taky ještě snad zatím nepsalo a vysvětlení je to celkem rozumné...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 4. 2016 18:06

Franklin píše:Já se na to dívám jinak: podpora D+0 plateb může být významná konkureční výhoda. A také si lze představit dostatek životních situací, kdy D+0 využiju.
Výhoda a dobrá věc pro mnohé lidí to samozřejmě může být. Pokud ale to D+0 nemá banka garantované přímo někde v podmínkách tak je pak zbytečné zde plakat, že někomu platba dorazila do jiné banky až na druhý den. Pro banky je závazné to co jim stanoví zákon. Pokud to banky provedou nad rámec zákona D+0 tak je to dobře, ale spoléhat na to rozhodně nejde.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka