FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zedna1 6. 8. 2016 19:21

@vlazy
Dotazy je treba zasilat pres FIO servis v jejich IB, tam reaguji.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 8. 2016 22:04

Zedna1:
A proč tu e-mailovou adresu pak mají uvedenou na svých stránkách nebo jak se má na něco zeptat přes FIO servis v jejich IB někdo kdo není jejích klientem? V minulosti jsem jim už zasílal nějaké dotazy e-mailem a vždy mi odpověděli. Přes FIO servis v IB to asi jde nejdříve na pobočku kde v asi většině případů nejsou schopni odpovědět a proto to pak přeposílají na centrálu k vyřízení, čímž se to celé zbytečně zdrží.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 8. 2016 22:10

Dneska jsem nakupoval na internetu a platil kartou. Obchodník používá platební bránu od FIO banky. Kromě čísla a expirace karty jsem musel zadat i jméno uvedené na kartě. Proč? Neskutečná buzerace ze strany FIO banky.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 8. 2016 22:22

Na internetu s platbou kartou nenakupují příliš často, ale pokud se nepletu tak toto je myslím i u jiných internetových platebních brán, že je třeba zadávat i jméno a ne pouze u té od FIO.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 8. 2016 22:32

Pokud jde o nákup v ČR přes platební bránu české banky, tak to jsem nikdy nezažil. Až dnes přes FIO.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 6. 8. 2016 23:53

Tak já dnes platil v internetovém obchodě v Německu a taky to po mě chtělo jméno. Stejně jako většina dalších v zahraničí, některé chtějí i banku.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Terminator3 7. 8. 2016 05:02

Platil jsem slovenskou dálniční znamku eznamka.sk kartou mBank a také to chtělo jméno. Na jiných serverech ho to většinou nechce. Záleží asi na platební bráně.
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 7. 8. 2016 07:00

Moje zkušenost je taková, že když chce platební brána jméno, je to stejně jen naoko, protože vůbec nezáleží na tom, co tam člověk napíše.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 8. 2016 07:56

Někdy je to jméno v internetové platební bráně už předvyplněné asi podle jména které se uvede obchodníkovi při objednávce. Nevím, ale napadá mne, že možná to je tak aby se mohlo obchodníkovi odeslat kvůli lepší identifikací platby i jméno plátce.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 8. 2016 09:44

Franklin píše:Dneska jsem nakupoval na internetu a platil kartou. Obchodník používá platební bránu od FIO banky. Kromě čísla a expirace karty jsem musel zadat i jméno uvedené na kartě. Proč? Neskutečná buzerace ze strany FIO banky.

Úplně stejně to má i PayU a tvrdí, že to je nařízení ČNB. Když jim obchodník nepošle jméno přímo v requestu, tak ho vyžadují zadat pod číslem karty. Tipuju že Fio dělá to samé
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave67 11. 8. 2016 12:17

Kde v IB nastavit, aby mi každý měsíc přišel výpis v pdf na meil? V nastavení je všechno možný, ale zasílání výpisu nevidím.
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 8. 2016 13:23

dave67:
Tuto službu FIO bohužel neposkytuje a proto ji ani nikde v IB nejde nastavit. Také by mi vyhovovalo zasílání výpisů na e-mail, ale FIO stejně tak jako i některé další banky to neumožňuje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Zedna1 11. 8. 2016 13:31

@dave67
Toto FIO banka neumi.
Nelze.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave67 11. 8. 2016 14:03

wow. v roce 2016? Předpokládám, že je to z bezpečnostních důvodů, ale i tak...
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 11. 8. 2016 14:48

dave67:
A kolik bank to umí, když je to pro vás takové překvapení? Řekl bych, že většina to neumí.
radecekh
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků