FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Franklin 9. 12. 2016 12:08

Co mi říkal jeden můj kamarád, co pracuje ve FIO bance:
FIO se snaží svoji FIO radu nepropagovat, a to proto, že podobný projekt v mBank dopadl katastrofálně. Zedňa, stejně jako ostatní členové FIO rady, byl požádán o to, aby svoji práci pro FIO banku nijak nekomentoval.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 12. 2016 12:09

Tak každá banka má svoje Hujery. To já si do své banky klidně kopnu. Zrušení TOP3 garance u Air považuju za podraz a i když se mě to nedotkne, protože jejich kartou běžně platím, nic to nemění na tom, že je to podraz a že slibovat bez zkušenosti toto hned při otevření banky byla nesmírná tupost.

Taky mě nas*ali, když začali šifrovat výpisy k účtu posílané mailem a to tak stupidně, že jako heslo zvolili telefonní číslo.

Na druhou stranu mají pěkné pobočky, ten chlívek co sem viděl loni na Budějovické přímo za zády manažera pobočky když sem si byl založit eBroker byl fakt něco, lituju, že sem si to nevyfotil když odskočil k tiskárně.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 12. 2016 12:45

Zedna1 píše:S tou zumpou to nebude tak zle.

Za prve poplatek za dotaz exekutora se vetsiny klientu netyka, protoze nemaji exekuci.
Holt exekuce jsou obecne drahy spas.

Tohle je demagogie, ne? Hlavne je nemoralni tim, na rozdil od vsech ostatnich poplatku, ze je uctovan ukon, ktery si klient neobjednal a nemuze o NIJAK ovlivnit. Drtiva vetsina exekuci byla podavana bez vedomi klienta, ze?

A kdyz jsi teda insider, tak nam prozrad, jake skutecne naklady s tim banka ma? A ktera jina banka ma tento vykon zpoplatnen? Jen pro informaci.

-- 9. 12. 2016 13:47 --

Franklin píše:aby svoji práci pro ..

- a kolik je honorar za takovou praci? Pytel jableknebo penize? Jakou kvalifikaci (zkusenosti) maji tito pracovnici?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 9. 12. 2016 12:55

xtonda píše:...Zrušení TOP3 garance u Air považuju za podraz a i když se mě to nedotkne, protože jejich kartou běžně platím, nic to nemění na tom, že je to podraz a že slibovat bez zkušenosti toto hned při otevření banky byla nesmírná tupost...

Změň dealera Toníku, prodal ti špatnej matroš! :-) :-)
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 12. 2016 13:02

No tonda asi nevi, ze kdyz ptacka lapaji a chteji nabrat nejak objem, naslibuji cokoliv :-) kdo to pak bude rusit, to uz asi nebude ten, co to nasliboval :-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 9. 12. 2016 13:38

Tonda ma pravdu. Proste lhali. Ze se lez stava standardem, neznamena, ze to neni lez.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 9. 12. 2016 13:44

octaviampi píše:Zedňa je nějaký agent Fia? To že se nějaký poplatek netýká všech neznamená, že je v pořádku.

Ostatně poukazovat na "zpoplatněnou" kartu, která je zdarma od patnácti set a obhajovat zlodějinu Fia, to chce silný žaludek.

Ja ten poplatek take povazuji za neferovy a pokud vim, tak FIO je jedina banka, ktera ho v sazebniku ma.
Pouze jsem poukazoval na to, ze se realne dotkne pouze zanedbatelneho poctu klientu a tudiz jeho vyznam/dulezitost se zde v diskuzich precenuje.

Mnohem dulezitejsi jsou poplatky za ZAKLADNI bankovni sluzby, jako uz zminovane vedeni debetky nebo prevody mezi svymi ucty (zpoplatnene v mBank), ktere se realne dotknou mnoha klientu.

Z tohoto pohledu stale beru FIO banku jako velmi slusnou nabidku ve srovnani s konkurenci,
i presto ze ma take sve chyby.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 9. 12. 2016 14:48

Je to agent
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 9. 12. 2016 16:01

Uvidíme, co se vyvine z Credia banky, je dost času na to počkat, Fio není zatím tak špatné jako jiní. Mám pocit, že časem každá banka stejně zparchantí, mBank nebo Era jsou toho zářným příkladem.

A Zedňovi nenadávejte, psal to tu už několikrát, je v radě Fio banky, takže to nijak netají. Trochu mne štve, že jakmile tu člověk napíše svůj názor, skočí po něm někdo jako je vlazy nebo osobne2 a už jede flame. Uvědomujete si, že pak se bude každý bát sem psát? O čem to fórum asi pak bude. Když se vám něco nelíbí, tak to prostě nečtěte, jak píší na Dfensovi.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 9. 12. 2016 16:16

Diskuze je od toho, aby se diskutovalo. To ze se strhla diskuze o poplatku za dotaz exekutora, neni moje vina, i kdyz jsem tady nebo v jinem threadu na to upozornil ja. Proste o tom chteli diskuteri diskutovat.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 9. 12. 2016 19:07

Je snad rozdíl mezi diskuzí výměnou názorů a agresivitou. Jeestli diskutuješ = se chováš jako vocas jen proto, že to dělají ostatní, tak až budou ti ostatní skákat z okna, tak se k ním prosím přidej.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 9. 12. 2016 23:43

Kde tu vidis jakou agresivitu? Ja vidim jen standardni diskuzi.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 10. 12. 2016 10:56

Zedna1 píše:
octaviampi píše:Zedňa je nějaký agent Fia? To že se nějaký poplatek netýká všech neznamená, že je v pořádku.

Ostatně poukazovat na "zpoplatněnou" kartu, která je zdarma od patnácti set a obhajovat zlodějinu Fia, to chce silný žaludek.

Ja ten poplatek take povazuji za neferovy a pokud vim, tak FIO je jedina banka, ktera ho v sazebniku ma.
Pouze jsem poukazoval na to, ze se realne dotkne pouze zanedbatelneho poctu klientu a tudiz jeho vyznam/dulezitost se zde v diskuzich precenuje.

Mnohem dulezitejsi jsou poplatky za ZAKLADNI bankovni sluzby, jako uz zminovane vedeni debetky nebo prevody mezi svymi ucty (zpoplatnene v mBank), ktere se realne dotknou mnoha klientu.

Z tohoto pohledu stale beru FIO banku jako velmi slusnou nabidku ve srovnani s konkurenci,
i presto ze ma take sve chyby.

1. Kdyz se dotkne minima klientu, proc nekomu stoji za to ho vubec zavadet? Tyhlety korporatni nesmysly at si nechaji, exekuci ma skoro milion obcanu, to je kazdy desaty vcetne kojencu!

2. Kdyz povazujes "za neferove" nejake jednani, podej demisi, anebo aspon podrz protestni hladovku! :) anebo mi prozrad, k cemu tam jsi, kdyz se ucastnis neceho, co sam nazves "nefer jednanim", resis treba realny pomer nakladu versus poplatku?

3. Bezplatnych bank je spousta a mozna i uplne vsechny, nevim o tom, ze bych nekde musel platit, pravda, nekde to mam na trvale prodlouzene retence.

Jestli me neco se.. tak je to zmena podminek (zhorseni pro klienta) v intervalech vice nez 1x rocne, protoze uz nemam silu ani chut neustale hlidat zmeny podminek a ze Fio anka celkem casto menila...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 10. 12. 2016 14:12

vpe píše:exekuci ma skoro milion obcanu, to je kazdy desaty vcetne kojencu!

Nejedná se náhodou o celkový počet exekucí?
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 12. 2016 14:21

To by bylo zase moc málo... Podle tohoto článku byl k říjnu 2015 celkový počet řízení 4,3 milionu - celkový počet exekuovaných fyzických osob 731 tisíc, přičemž každý exekuovaný měl v průměru 5,8 exekuce: http://tn.nova.cz/clanek/pribyva-lidi-s ... ustit.html
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka