FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radecekh 14. 1. 2017 10:59

vlazy píše:
radecekh píše:náhodný člověk, který se nachomýtne u mého počítače s přihlášeným IB mi nemá jak uškodit.

Znova opakuješ to co ti už zde bylo vyvrácené a snažíš se nám zde nabulíkovat to co není pravda. Možná tobě by nevadilo kdyby se ti někdo bez tvého vědomí hrabal v IB, ale mnohým dalším to vadit docela dost může.

Jste blbej nebo navedenej? Píšu tam něco o vás? Píšu tam něco o někom jiném? Ne! Píšu, že MNĚ nemá kdo jak uškodit. A to by mě zajímalo, čím jste mi to vyvrátil. To, že někdo vidí, kolik mám peněz, mě netrápí, šablony nepoužívám (místo toho používám zopakovat platbu) a stejně při každé platbě kontroluju číslo účtu.

Že je něco zneužitelné, když jsem blbej, je můj problém, ne problém banky. Když někomu převedu veškeré své peníze, tak je to podle vás taky chyba banky, že mi to umožnila? IB má mít takové nastavení, aby si každý mohl vybrat podle svého gusta. Dřív jsem si podle svého gusta dobrovolně a bez nátlaku vybral, že chci, aby mě IB automaticky neodhlašovalo. Když se chci odhlásit, odhlásím se sám, když nechci, neodhlásím se. Co je na tom k nepochopení. No a Fio mi to nástupem nového IB zrušilo a mé námitky, které jsem jim k tomu samozřejmě poslal, naprosto ignorovalo.
A když vás tak poslouchám, vidím, že to udělalo kvůli vám a vám podobným, kteří nevíte co děláte a potřebujete vodit za ručičku. O to víc mě to štve. Na druhou stranu je to samozřejmě prkotina, kterou převáží ostatní výhody, které Fio nabízí.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 1. 2017 13:41

radecekh píše:Píšu, že MNĚ nemá kdo jak uškodit.
To budeš možná zarytě tvrdit až do chvíle když ti někdo opravdu uškodí, což ti samozřejmě nepřeji. Možná se ti nikdy nic takového nestane, ale tvrdit, že ti nemá kdo jak uškodit je 100% nesmysl. S takovými názory na bezpečnost IB jaké máš ty je to více pravděpodobné než nepravděpodobné.
radecekh píše:A to by mě zajímalo, čím jste mi to vyvrátil.
Ono stačí číst příspěvky které se tu píšou a ne naivně požadovat po někom aby dokola opakoval to co už zde bylo napsané.
radecekh píše:To, že někdo vidí, kolik mám peněz, mě netrápí, šablony nepoužívám (místo toho používám zopakovat platbu) a stejně při každé platbě kontroluju číslo účtu.
To, že tebe něco netrápí, něco nepoužíváš atp. ještě neznamená, že to je tak stejné u všech klientů banky.
radecekh píše:Že je něco zneužitelné, když jsem blbej, je můj problém, ne problém banky.
Ano je to tvůj problém, ale zároveň více či méně i problém banky. V zájmu banky by mělo být aby jejích IB bylo pokud možno co nejbezpečnější za rozumných podmínek. Pokud někomu nastane nějaký bezpečnostní problém vlivem toho, že má banka málo a nedostatečně zabezpečené IB tak je to také ostuda té banky a určitá ztráta důvěryhodností v ní což ji může více či méně poškodit.
radecekh píše:Když někomu převedu veškeré své peníze, tak je to podle vás taky chyba banky, že mi to umožnila?
A proč by ti to neměla umožnit? Převody peněz jsou jednou ze základních služeb poskytovaných bankami. Banka ti nemůže určovat komu můžeš převádět peníze a komu ne.
radecekh píše:IB má mít takové nastavení, aby si každý mohl vybrat podle svého gusta.
A který zákon to bankám nařizuje? Banky si snad můžou samy určit jaké nastavení v jejích IB budou mít. Kdyby se mělo vyhovět každému klientovi tak aby si IB mohl nastavit podle vlastních představ tak by tam muselo být tolik různých nastavení, že by se to možná stalo nepřehledné a i tak by asi nešlo vyhovět všem.
radecekh píše:Dřív jsem si podle svého gusta dobrovolně a bez nátlaku vybral, že chci, aby mě IB automaticky neodhlašovalo. Když se chci odhlásit, odhlásím se sám, když nechci, neodhlásím se.
Pro banky je bezpečnost IB asi přednější než nějaká pohodlnost několika málo jejích klientů.
radecekh píše:Co je na tom k nepochopení. No a Fio mi to nástupem nového IB zrušilo a mé námitky, které jsem jim k tomu samozřejmě poslal, naprosto ignorovalo.
Já zase nechápu co je k nepochopení na tom, že banky dávají přednost bezpečnosti než pohodlnosti několika málo jedinců. Pokud máš námitky vůči bance ohledně něčeho co není v jejích zájmu tak se nediv, že to ignorují. Já jsem jim také kdysi zaslal k tomu jejích novému IB některé připomínky a také některé ignorovali. Nedělám z toho ale až takový cirkus jako ty, protože to není nic až tak hodně důležitého bez čeho by to IB nešlo normálně používat.
radecekh píše:A když vás tak poslouchám, vidím, že to udělalo kvůli vám a vám podobným, kteří nevíte co děláte a potřebujete vodit za ručičku.
Já mám dojem, že to možná udělali kvůli tebe a tobě podobným co se u IB neumí chovat odpovědně a rádi by ho měli přihlášené napořád bez jakéhokoliv odhlašování.
radecekh píše:O to víc mě to štve. Na druhou stranu je to samozřejmě prkotina, kterou převáží ostatní výhody, které Fio nabízí.
Je to pro tebe prkotina, ale zároveň tě to štve. Kvůli prkotině kterou převáží ostatní výhody jsi schopen zde nadělat až tolik křiku. Možná ti nejde ani tak o to automatické odhlašování, ale spíše o zviditelnění se zde.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 14. 1. 2017 13:53

vlazy: netusim, jestli mate dole otevrene dvere v panelaku a nahore taky a ze se ti tam couraji cizi lide po byte, ale nejak si nedovedu predstavit, co by u me mel kdokoliv neco delat (i kdyby to byl kamarad). Jakmile vstavam od PC, tak ho automaticky uzamykam a jsem si 100% jist, ze od nej nepoleze ani moje polovicka, natoz nejaky "kamarad". Samozrejme existuje riziko toho, ze ten kamarad, co mi tu nechodi, mi vezme otisky prstu, vyrobi si kopie a potom (pri tom, jak tu nechodi) tu bude na mem PC autorizovat sablony ve FIO.

Jedina vec, se kterou si nejsem jist, zdali se nahodou tva F22.0 neprehoupla uz do F22.8
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 1. 2017 14:49

OT: No, dveře od baráku je taky pěkný téma k diskusi a zdá se, že souvisí i s bezpečností IB. :-) U nás si jeden člověk usmyslil instalovat super bezpečnostní zámek ke dveřím od baráku, takže máme super bezpečně uzavřený barák ... zdánlivě ... když někdo zazvoní dole na nějakýho důchodce, tak mu bzučákem otevře, ať už mu řekne cokoliv. Co ty, vlazy, a bezpečnost vchodových dveří? :)

Jinak je, samozřejmě, nejlepší udělat IB tak, aby si každý mohl nastavit zabezpečení dle svého gusta. Ovšem obávám se, že banky předposraně volí co nejvyšší míru "zabezpečení", aby se vyhly problémům.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 1. 2017 15:18

Tu problematiku zabezpečení by možná bylo lepší nerozvíjet, ono se pořád najde nějakej trouba, kterému bude i sebelepší "zabezpečení" nic platné, protože ho svým chováním obejde a nechá si vybílit účet (a pak se tím ještě "chlubí", jako onehdá tenhle co si dobrovolně nainstaloval breberku Tinba http://forum.mesec.cz/index.php?topic=7197.0, shodou okolnstí tehdy "za to mohla" taky Fio banka)... Pak je jen otázkou času jak se něčeho chytnou ve jménu ochrany spotřebitele úřady a bance by se pak určitá forma benevolence třeba s umožněním neodhlašování mohla vypomstít. A být na jejím místě a provozovat tento druh byznysu, nejspíš bych si to taky netroufl riskovat, je lepší předpokládat, že klient je vždy blbec a přidat aspoň nějakou komponentu "security by obscurity" mechanizmu). Některé banky třeba odhlašují i smartbanking, když se jen minimalizuje, teda aplikace neukončí (například ČSOB) - nebo přepne do vedlejší aplikace (potřebuji si třeba zkopírovat číslo účtu), je to opruz, ale žíły mi to taky netrhá...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 14. 1. 2017 16:24

Sporka to uz u smartbankingu zacala delat taky. Nastesti jen zamkne aplikaci a po prihlaseni (do nejaky doby) je ve stejnem stavu jako predtim.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 15. 1. 2017 18:30

Bylo by nejlepší, kdyby si Vlazy vzal prášky a admin tuhle část diskuze odsunul do vlákna Vlazy versus zbytek světa, které tady už existuje a my ostatní se mohli věnovat tématu z nadpisu - Fio bance.

-- 15. 1. 2017 18:35 --

gman píše:Lze nějak změnit v IB korespondenční adresu pro zaslání karty a nebo se musí na pobočku? Případně přes ten FIO servis?

Pokud jsi poctivě proklikal IB a nenašel, dej si dotaz, v IB je na to sekce, reagují celkem rychle, já mám zkušenost že nejpozději za dva pracovní dny. Tohle se mi na Fio líbí, když člověk dělá v kanclu s více lidma a nechce to před nima řešit, tak by jinak musel s mobilem někde na hajzlu 10 minut poslouchat "všichni naši operátoři obsluhují klienty, kteří se dovolali před vámi" :-D
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod Proti srsti 15. 1. 2017 19:11

fremantle píše:. Pak je jen otázkou času jak se něčeho chytnou ve jménu ochrany spotřebitele úřady a bance by se pak určitá forma benevolence třeba s umožněním neodhlašování mohla vypomstít. A být na jejím místě a provozovat tento druh byznysu, nejspíš bych si to taky netroufl riskovat, je lepší předpokládat, že klient je vždy blbec a přidat aspoň nějakou komponentu "security by obscurity" mechanizmu).

Ono už tomu tak je. Klient je považován za slabý/hloupý článek a v případě nějakého sporu (soud, finanční arbitr) se často po bance chce, aby doložila, jaké mechanismy používá, aby zneužití zabránila. Byť si za něj může uživatel svou neobezřetností sám.

A mimochodem: spousta z vás se tu různě naváží do Vlazyho, což nechápu. Evidentně má jiný risk apetit než většina zdejších uživatelů, což ale neznamená, že by v mnohém neměl pravdu.
Proti srsti
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 15. 1. 2017 19:52

Korespondenční adresa jde změnit jen na pobočce.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 16. 1. 2017 10:11

Ja to neberu az tak striktne jako Vlazy, ale na druhou stranu trochu zasnu kam az dosla lehkovaznost nejen ohledne zabezpeceni ale i ohledne vlastniho soukromi. Je holt takova doba, nastesti neni nutne jit s davem.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 1. 2017 12:29

Proti srsti píše:Ono už tomu tak je. Klient je považován za slabý/hloupý článek a v případě nějakého sporu (soud, finanční arbitr) se často po bance chce, aby doložila, jaké mechanismy používá, aby zneužití zabránila. Byť si za něj může uživatel svou neobezřetností sám.

Svět se zbláznil. :) Nicméně si furt myslím, že by stačilo jako defaultní automaticky nastavit nejpřísnější kritéria a nechat klientovi možnost, aby si je mohl změnit.

Proti srsti píše:A mimochodem: spousta z vás se tu různě naváží do Vlazyho, což nechápu. Evidentně má jiný risk apetit než většina zdejších uživatelů, což ale neznamená, že by v mnohém neměl pravdu.

Myslím, že spousta z nás se do vlazyho nenaváží kvůli tomu, že má jiný názor, ale že většinou ten názor vydává za svatý.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 1. 2017 03:02

Platební brána FIO banky pro platbu kartou nepodporuje přechod do mobilní aplikace Masterpass.
To je jako ve středověku, přepisovat číslo karty do formuláře. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 17. 1. 2017 09:21

On uz to nejaky obchod vyuziva? Jeste jsem na tu branu nenarazil.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 18. 1. 2017 01:33

ČD, Regiojet, Fortuna, Tipsport, Fruitisimo, Slevomat.

TIP: Fruitisimo má 30 % slevu přes masterpass.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 18. 1. 2017 09:26

Aha, vlakem nejezdim, nesazim a ovoce kupuju u babky korenarky. Tak proto.
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka