FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jisy 25. 2. 2017 01:16

Tak já, když jsem přecházel na Fio kartu z původní Maestro od ČSOB, jsem chtěl právě Maestro z důvodu cest do Německa, kde tenkrát ta Maestro byla asi nejspolehlivější a nevadilo mně těch 99,- zaplatit (i když zpočátku byla zadarmo i Maestro kontaktní, ale těch už bylo málo a na mne nezbyla). A Mastercard Debit zadarmo tenkrát nabízeli ...
(doplněno 1:24 )
A k těm jiným bankám: co takhle zkusit Creditas ? Bezplatné výběry z kteréhokoliv bankomatu nejsou k zahození, + dobré kurzy pro zahraničí (nové koště dobře mete ... ).
Já tam ale využívám hlavně termíňáky z minulosti - úročení, které už dnes není.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 25. 2. 2017 07:30

Mikka1 píše:Tak mi prominte, ze jsem si zalozila ucet u RB eKonto Komplet. Ale mne se jeho parametry a moznosti proste libi. Jiste by se dalo zit bez toho a efektivneji to poskladat jinde a jinak, ale ne uplne a ja to chtela takto.

Ty jsi dostala retenci na RB Komplet konto zdarma?
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 26. 2. 2017 11:01

Ano, mam, ale podrz se jakou.
Mam retenci na kartu Style 1 rok Komplet zdarma a mobil J3 s uvazkem na 2 roky.
Kyvla jsem na to, mobil potrebuji a J3 tak nejak plni me pozadavky.
Beru to tak, ze mam na 3 roky predplaceno a bud to s nima pujde nebo ne. Lepsi nez nejiste skemrari o retenci rok co rok a na vic let zdarma jsem je nepremluvila a ze jsem se snazila.
Otazkou je, jak by se vyporadali s dvemi novymi blizkymi klienty, jestli kdyz jim je vnutim v 1. roce, tedy kdy je retence zdarma, tak jestli rok pote zacnou ty poplatky uctovat, dle starsich prispevku zde se zda, ze spis ne.
Ja bych klidne i pockala, mesicni poplatek ve vysi jednoho obeda me nerozhazi, zvlast je-li predplacen, pokud je predem jasne dany, ale trochu se bojim, ze ta akce skonci.
Navic ten Smart zdarma mi neprijde tak spatny pro nekoho, kdo zadny bezplatny nema. Jen mi v nem chybi bezkontaktni karta, nechapu proc to tak maji.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 26. 2. 2017 11:11

na ten 1 rok to máš úplně zdarma, nebo ten příplatek 99kč/měsíc za mobil platíš?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 26. 2. 2017 11:29

Je to ten levnejsi mobil, za ty se 99 nepriplaci. Jen po skonceni rocni retence nabehne standardni poplatek 129.

Ty drazsi s priplatkem se nevyplaci, to v obchode poridis levneji.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 26. 2. 2017 12:29

s tim mobilem a to teda ti dali ke kontu J3
a po roce zacnes platit mesicni vypalny? kdyz to mas s uvazkem 2 roky.tzn. 129*24 mesicu,tak ze jim ten mobil zaplatis v tom poplatku.Nevim ted co stoji J3.

P.S. ja ted pouzivam U konto kam mi chodi vyplata a spokojenej sem krom jejich IB,to chce silny zaludek nebo si vzit tabletky Rennie ale nastesti tam moc nelezu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod broucajz 1. 3. 2017 11:18

doporučení: koukni se na podmínky Equa bank :-]
broucajz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 1. 3. 2017 13:33

To je na me? Proc, co tam mam najit?
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod broucajz 2. 3. 2017 21:23

poučení :-D
broucajz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 2. 3. 2017 21:58

Tak mě prosím pouč. Děkuji.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Smurfik 2. 3. 2017 22:03

Taky nějak nechápu, jaké poučení si z toho má vzít...
Jakože účet u Equa bank zdarma je lepší než eKonto Komplet zdarma?
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 3. 2017 22:11

To se spíš někdo ještě pořád neprobral z víkendového opileckého rauše... a to je zítra už pátek... :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 6. 3. 2017 18:36

Fio mne dostalo s cizoměnovými účty, nedávají k nim platební kartu :hm Já naštěstí kartu nepotřebuji, chci to jen pro devizovku, která má účet taky u Fio.
Fio je prostě dobré na úplný základ, který umějí zdarma a dobře a dělají to zdarma dost dlouho, aby se dalo čekat, že to nezmění. Kdo chce víc, musí jinam. Zase je pravda, že i dneska některé banky neumí například měnit limity na kartě v IB, nebo takovou blokaci internetových plateb. Fio má IB "plnokrevné" a přehledné. Začínám chápat "sběratele účtů" u různých bank a pomalu s k nim přidávám.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 1jorgos 6. 3. 2017 19:30

to dlouhy.dejw:
fio dava zdarma kartu k EUR uctu a dokonce, asi jako jedina banka, zdarma i k sporicimu EUR uctu.
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 6. 3. 2017 19:40

Ja chtel zrovna USD
Takze k nekterym cizomenovym uctum karty davaji. Krivdil jsem jim :-)
dlouhy.dejw
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka