FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 8. 2017 16:48

akcnistravenky píše:ale je v EÚ resp. EHP (spolocne napr. s Islandom alebo aj ČR a dokonca aj so Svajciarskom, ktore k dohode pristupilo).
No právě Švýcarsko není ani v EHP... :-) Jen v ESVO (společně s Islandem, Norskem a Lichtenštejnskem, které ovšem v EHP jsou). SEPA oblast je prostě jen další dohoda, stejně jako Schengen (ve kterém Švýcarsko taky je), v SEPA tak můžou být i země, které nejsou v EU (třeba ministáty se zvláštními dohodami - San Marino či Monako, Vatikán pak v SEPA třeba není) a naopak některá území EU v SEPA pak nejsou (typicky některá zámořská území členských států)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod LaNov 22. 8. 2017 21:43

LaNov píše:Pokud dobře chápu poznámku v ceníku Fio u hotovostních transakcí, tak můžu vybrat na slovenských pobočkách eura z mého eurového účtu vedeného tady v Česku bez poplatku, je to tak? Máte s tím někdo praktickou zkušenost?

Nakonec jsem to na Slovensku vyzkoušel a můžu potvrdit, že to funguje bez problému :-)
LaNov
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 22. 8. 2017 22:59

lidicky nevite v jake bance jde poslat platba na adresu? RB tuto funkci zrusila po 20 letech letos v dubnu. Postovni sporitelna ma Eurogiro, kde to jde jen do zahranici...

Tedy jak se poslo oenize nekomu, kdo nema ucet, bez navstevy posty?

Pripadne navsteva posty - ale aby se nemuselo platit hotove?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod nikko 22. 8. 2017 23:29

vpe píše:lidicky nevite v jake bance jde poslat platba na adresu? ...
...Tedy jak se poslo oenize nekomu, kdo nema ucet, bez navstevy posty?

Na poště lze obvykle místo hotovosti platit i platební kartou.

Snad by to šlo poslat poštovní poukázkou B převodem z bankovního účtu:
Pošta píše - Poštovní poukázka B je určena k výplatě poukázané peněžní částky příjemci v hotovosti. Odesílatel uhradí poukázanou peněžní částku převodem z bankovního účtu. Údaje o platbě lze předat poště buď písemnou formou na podacím dokladu nebo předáním dat elektronickou formou (e–mail, flash disk atd.). Výběr peněžní částky lze realizovat na kterékoliv poště.
nikko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 8. 2017 04:35

Platit kartou ale nejdou složenky.

vpe: Určitě poštovka tu službu zrušila? Já to nikdy nepoužil, ale vím, že to umožňovala. Co využít tohle?

Donáška hotovosti na adresu 1) zdarma 3) / 65 Kč
1) Služba není poskytována u Eurokonta pro fyzické osoby.
3) Pro klienty Poštovního účtu se zvýhodněním od 58 let nebo osoby zdravotně postižené je jedna donáška hotovosti na adresu v zúčtovacím období zdarma.

https://www.erasvet.cz/portal/-/tz140429
"Jak to funguje?
Majitel nebo disponent běžného účtu si na obchodním místě nebo telefonicky přes call centrum požádá o doručení hotovosti na libovolnou adresu v České republice. Peníze může nechat přivézt sobě nebo jakékoliv fyzické osobě."
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 8. 2017 09:08

vpe píše:lidicky nevite v jake bance jde poslat platba na adresu? RB tuto funkci zrusila po 20 letech letos v dubnu. Postovni sporitelna ma Eurogiro, kde to jde jen do zahranici...

Tedy jak se poslo oenize nekomu, kdo nema ucet, bez navstevy posty?

A co využít AirBank a Sazku?
https://www.mesec.cz/aktuality/kombinac ... lnem-case/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 23. 8. 2017 12:32

Drkarel: Sluzbu rusila raiffeisen, od pocatku umeli "poslat penize na adresu" klasicky jako prikaz k uhrade a na aprila to zrusili, v ekontu uz je jenom "prehled plateb na adresu" a nove platby uz nejdou zadat... Infolinka potvrdila zruseni teto sluzby.

Na tu poukazku B se musi asi nejake slozitosti a na C musite sehnat hotovost a tu dat na poste...

Nechapu ze ani Postovni sporitelna neumi nejak jednoduse poslat tu klasickou postovni slozenku s vyplatou v hotovosti, posta za to ani nechce moc penez, okolo 23,- Kc takze kdyby to stalo 50,- a slo to od stolu vypsat treba v IB Fio...

Asi nezbyde nez dojit k bankomatu, pak na postu :-( Posta neumoznuje vplaceni poukazek kartou zjevne z duvodu, ze by nejaci chytraci na tom kradli bonusy, z dobirky jim kapnou jeste jinaci penize.

-- 23. 8. 2017 13:44 --

PatrikChrz píše:A co využít AirBank a Sazku?
https://www.mesec.cz/aktuality/kombinac ... lnem-case/

To nejde, musi to probehnout nejak klasicky. Jakoze kdyz mas podle rozsudku nekomu zaplatit (a klasicky nevis jeho ucet). Kdyz si to do te lhuty tusim 24 dnu nevyzvedne, tak se penize vrati odesilateli na ucet.

Vyreseno: pujde to pry poukazkou B, ale musi se dojit na postu vyplnit jejich TISKOPIS, oni vytisknou asi neco jako proforma fakturu a pak cekaji az dojdou prachy na jejich ucet :-)

To jde i datovou zpravou (asi tak to ta Raiffeisen delala a ted se jim to uz nechce prekopavat do noveho systemu, podobne to asi delaji ty pujcky Ferratum apod) a na to musi byt zjevne smlouva:
https://www.ceskaposta.cz/sluzby/plateb ... ka-b#cenik

Sluzba neni draha, jen kdyby to slo vyridit bez navstevy posty... Tak aspon jako namet pro FIO...

Neni spatny obcas poslat penize cizimu cloveku na adresu, stoji to par korun.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 8. 2017 13:18

vpe: Příště raději vyjdi z předpokladu, že číst umím. Ušetříš si spoustu psaní. :D Reagoval jsem na "Postovni sporitelna ma Eurogiro, kde to jde jen do zahranici...", protože poštovka to určitě uměla a pokud to již neumí (nevím, dost možná jo), pak to musela zrušit.

Nejsem si ale jist, že Ty čteš moc pozorně. Poštovka zjevně umí minimálně zařídit, aby pošta donesla peníze jakékoliv fyzické osobě až domů, za poplatek Kč 63,-, což není tak daleko od Tvých 50,-. Ale z IB Fio to nepůjde, to je jasný. :) Vycházel jsem z předpokladu, že máš i poštovku. Ale tohle dost možná není vhodné pro Tebou nyní zmiňovaný účel.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 23. 8. 2017 17:11

A jde to doneseni naklikat z ib poštovky? Před napsáním jsem volal na infolinka podpory IB a řekli mi jen eurogiro, načež jsem kontroval, ze vyplatu chci v tuzemsku, takže infolinka uzavrela, ze to v IB NEJDE a ve SmartBankingu už vubec.

A to doneseni, je to považováno za zaplacení podobně jako poukázka pošty?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 8. 2017 17:17

Pokud máš účet poštovky, můžeš to zjistit úplně stejně jako já.

Těžko říct, jak jsem psal, dost možná to není vhodné pro tento účel. Ale jinak předpokládám, že to musí být zdokumentováno podobně.

-- 23. 8. 2017 18:19 --

Hele, a čteš Ty vůbec, to, co sem píšu a kopíruju. Seru na Tě, si to znovu přečti a odpovědi na otázky máš.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 23. 8. 2017 17:20

1) nemám počítač ani login/heslo, takže se dostanu jen do smartbanky (kde je původní login a heslo které znám)

2) ono se muže někdy hodit, ze příjemce bude muset také něco udělat (dojít na postu, zvláště když to dáte do vlastních rukou :)

-- 23. 8. 2017 18:23 --

Mas problém? Napsals: "vpe: Určitě poštovka tu službu zrušila? "

Já jsem nic o tom, ze Postovka rusila nějakou službu, neříkal!! Ze píšu na mobilu neznamená, ze neumím číst nebo ze nečtu... nečetl jsi špatně ty?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 8. 2017 22:21

No já nevím, kdo tu má problém, ale zeptat se na to, jestli to jde naklikat v IB, když ti tam nakopíruju odkaz s citací, že to jde jen telefonicky nebo osobně, může skutečně jen duševní gigant. Proč jsem psal tebou zmíněnou otázku, jsem už taky vysvětloval. A skutečně jsem to nebyl já, kdo špatně četl. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 24. 8. 2017 06:36

Kde je slovo JEN? A je to 3 roky stary PR, to treba moli dodelat. To je docela divne, ze to nejde provest bez zamestnance csob.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 8. 2017 10:34

:D Už dej pokoj.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Franklin 4. 9. 2017 22:26

Několik vtipálků se pokusilo snížit zůstatek Zemanova transparentního účtu zasláním zahraniční platby 0,01 EUR z jiné banky. Poplatek za takovou operaci by měl být 20 Kč, ale FIO ty poplatky nakonec Zemanovi odpustilo.

"V posledních dnech došlo ke zneužívání poplatkové politiky Fio banky úmyslným zasíláním malých částek, kdy naúčtovaný poplatek za příchozí platbu převýšil zaslanou částku," potvrdil obchodní ředitel Jan Bláha s tím, že banka nově nebude účtovat poplatky za příchozí zahraniční platby.

Z toho vyjádření není jasné, jestli to ruší všem klientům napořád anebo jenom Zemanovi na tom 1 účtu.
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka