FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pezos 24. 5. 2020 20:27

Mimonik píše:Ustanovení, která porušují zákon jsou v těchto případech neplatná, navíc je tu finanční arbitr a spotřebitel má poměrně silnou ochranu. Fio je paranoidní již dlouho, neměl bych z toho obavu.

Jenže to je právě ono. Nezapomínejte, že klienty nejsme jen my zde na fóru. Doufají, že pokud to zkusí na běžného klienta, ten nepůjde za arbitrem nebo na soud a jim to projde. A to je chování, které se mi protiví.
Pezos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 5. 2020 20:55

@antonsek:
Obchodní účet ve Fio eBroker ve směru z něj ven opravdu umí posílat jen na účty, které jsou v investiční smlouvě nastaveny jako povolené (české i zahraniční), minimálně jeden CZK povolený účet jsi určitě při uzavření smlouvy musel vyplnit. Ostatně na záložce Peníze v eBrokeru ti to pod ikonkou v řádku dané měny po kliku ukáže ve formuláři odeslání v položce Číslo účtu (rozevírací seznam), kam lze poslat, tam jsou ty povolené účty pro odeslání platby všechny vidět (zvlášť první sloupec ikon pro CZ platby, druhý pro zahraniční platby).
Přidání účtů lze jedině změnou investiční smlouvy na pobočce (podobně jako třeba povolení či zakázání autorizačních SMS pro obchodování akcií atd.). A může těch povolených účtů být klidně i víc (českých i zahraničních), formulář investiční smlouvy má tuším pro ně 5 řádků (to může ale nemusí tedy být maximum povolených). A příchozí platba na obchodní účet může být samosebou z libovolného účtu. OÚ Fio tedy funguje v platebním styku obdobně jako třeba spořící účet Wustenrot či ING konto (jen povolené účty), akorát zde je nutné je nastavit smluvně na pobočce. Tedy extra BÚ Fio kvůli akciovým investicím fakt není třeba.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 24. 5. 2020 22:03

drkarel píše:Ty seš komik.


Hloupost je stručná a bez lsti, kdežto rozum se vykrucuje, rozum je podlec; hloupost je přímá a poctivá.
– Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Btw nereaguj, když nedokážeš (nebo spíš nechceš) odpovědět na jasnou otázku :oboze
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod antonsek 24. 5. 2020 23:14

minarjo: Dík, doufám, že změna investiční smlouvy na pobočce bude bezplatná, ty autorizační SMS potřebuji také aktivovat.
antonsek
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 5. 2020 08:28

vpe: Podívej, blbečku, ty jsi takovej zoufalec, že prostě potřebuješ někoho prudit, i kdyby sis měl "problém" vymyslet, což je právě tento případ. Ani já nevěřím, že jsi tak blbej. Tak si užívej svoji chvilku, už jsem si zvykl, že máš své dny a zjevně tě nemá doma kdo uspokojit. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 5. 2020 08:49

@antonsek - Fio změna investiční smlouvy:
Ano změna bezplatná a rychlá, ale mohou to dělat jen někteří Fio bankéři, ti co mají investiční oprávnění. Zmiňuji to proto, že jsem jednou byl na Fio pobočce kolem poledne a bankéřka s investičním oprávněním byla zrovna na obědě, druhý mladý bankéř co měl jen bankovní oprávnění mně vyhovět nemohl, systém by ho do toho nepustil. Takže jsem tam cca půl hodiny čekal. Tedy rada: s investičními požadavky nechodit na pobočku kolem poledne plus mínus hodina :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 5. 2020 09:13

Úplně nejlepší je se na pobočku objednat. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan Jan 25. 5. 2020 13:39

Fio by se po mBank mohla stát druhou, která lidem umožní zablokovat si DCC. Nebo třeba platby kartou v Jižní Americe. (Snad to půjde rychleji než vývoj ostatních avizovaných novinek :) https://www.penize.cz/debetni-karty/414 ... c-na-karte
Pan Jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod protektor1 25. 5. 2020 13:51

Zdravím, uvažuji o zřízení BÚ CZK, BÚ CHF + obchodního účtu. Měl bych k tomu dotazy:

1) Zřízení a vedení výše uvedených produktů je zdarma, žádné extra poplatky? Mimimální zůstatek je u všech 100 Kč?
2) Pokud mám i cizoměnový BÚ, převody v rámci FIO (CZK na CHF) jsou zdarma, tj. pouze za kurz? Lze vybrat i hotovost v CHF? Poplatky s tím spojené?
3) Základní obchodní účet je komplet zdarma? Pouze poplatky za nákup a prodej akcií?
4) Pokud nakoupím akcie, jsou vedeny ve CDCP, jsou zde nějaké poplatky za vedení?

Děkuji Vám za pomoc.
protektor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 5. 2020 14:23

ad 1) mám pocit, že minimální zůstatek je stanoven vždy v té konkrétní měně, ale plus mínus to odpovídá te stovce
ad 2) na pokladnách lze operovat jen s USD a EUR. Nelze ani vkládat ani vybírat CHF. Převod bude jen "za kurz" (a to i na účty jiných majitelů u FIO), ale kurz FIO je nevýhodný
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 5. 2020 14:36

K obchodnímu účtu coby součástí obchodování akcií přes eBrokera:
Tento účet je multiměnový, zdarma, žádný minimální zůstatek není nutný, klidně tedy nula ve všech měnách (narozdíl od běžných účtů, jak píše Patrik výše). Nicméně obchodní účet má určitá omezení, například platby z něj pryč lze poslat jen na předem ve smlouvě definované účty. Více jsem o tom psal zrovna včera zde ne fóru, v části Peníze-Investování, vlákno Fio eBroker. I ostatní otázky patří spíš do té skupiny Investování, tam si to přečti. K bodu 4) se tam třeba dozvíš, že záleží na tom, zda při podpisu smlouvy zvolíš vlastní osobní účet v CDCP (u něj od určitého objemu českých akcií je už pravidelný poplatek depozitáři), nebo zvolíš takzvaný Master účet, tedy navazující evidenci Fio banky, tedy v podstatě účet Fio v CDCP, tvé akcie na podúčtu tohoto Fio účtu v navazující evidenci viditelné i přímo v CDCP, tedy takzvaný účet obchodníka. Výhody: bezplatné vedení akcií v CDCP neomezeně bez ohledu na objem, přípis dividend CZ společností bez nutnosti osobního obíhání výplatních bank vyřídí sám Fio broker a připíše je na obchodní účet jen za 0,2% z výše dividendy atd). Viz fórum Investování, nebo hledej Master účet na webu Fio. Při online založení investiční smlouvy je Master účet výchozí. Nevýhoda: důvěra ve Fio banku, při její insolvenci by mohl být přístup k akciím dočasně ztížen, ale i v tom Master účtu lze konečného vlastníka akcií v CDCP rozpoznat, jde zkrátka o dvoustupňovou evidenci. Navíc u koupených zahraničních akcií jde také vesměs o podobné navazující evidence u zahraničních partnerů Fio, tedy není to žádná specialita ČR.

Další záležitosti týkající se Fio brokera (nikoliv Fio banky, což patří sem) řešit prosím nejlépe v tomto vlákně ve skupině Investování, kde jsem řadu věcí nejen já zodpověděl:
viewtopic.php?f=312&t=1306461&start=0
(Případně další vlákna skupiny Investování, třeba vlákno Výplata dividend CZ akcií o tom Fio Master účtu také pojednává)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 25. 5. 2020 21:56

U eurovyho účtu je zůstatek 10 eur.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 26. 5. 2020 13:01

A u dolarovýho 10USD.

Jinak řeším jak co nejlevněji dostat řádově jednotky tisíc USD z Fio do MMB. Měl by někdo nějaký tip, jak na to s co nejmenšími poplatky?
yndezit
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 5. 2020 13:26

Přes SEPA platbu to nejde? SEPA platby mezi bankamu v ČR jsem proháněl jen s EUR.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 5. 2020 13:49

Ne, přes SEPA platbu (která je VÝHRADNĚ na platby v EUR) opravdu Mirku dolary (bez dvojité konverze do a z eura) nepošleš :)
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků