FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mimonik 15. 9. 2020 18:29

evlo píše:Komunikace ohledne hypotek, ale vpohode, naopak me vyhovuje, ze se da mluvit s konkretni osobou a dokaze docela odpovedet, ale opet, ne prvni osoba z toho hlavniho hypo centra v Praze byla nepouzitelna, tak jsem se proste zeptal, jestli nemaj nekoho kdo uz realne nekdy hypoteku sjednal a dodali me takoveho cloveka.

Hele a ty u nich hyposku mas? Ja vaham, jestli to mam teda vyzkouset (delal bych to primarne kvuli tomu offsetu).
Jsem asi docela jednoduchej pripad, takze si myslim, ze by nemuseli byt komplikace. Ale co jsem tak cetl, tak jejich podminky jsou docela drasticky, napr. ze muzou jednostrane zmenit urokovou sazbu - jako mozna to blbe chapu.
Muzes doporucit nejakyho konkretniho cloveka, na kteryho bych se mohl obratit? Pokud funguje online, tak je mi jedno z jaky casti replubliky bude, klidne SZ.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 15. 9. 2020 18:57

Mas seznam na webu podle regionu.

Pokud mas dostatecny prijem ze zamestnani, a chodi ti do fio, tak nemusi byt problem. Zpetnou hypoteku umeji jen do 1 roku (Jine banky 3 i 5 let, ale to te asi netrapi) a posudek si zaplatis sam u schvalene skupiny odhadcu (vetsi banky to maji vetsinou zdarma nebo podle map).
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 9. 2020 19:11

No já byl taky easy case - refinanc ze stavebka někdy před pár lety, kdy sazby klesly natolik, že se to vyplatilo absolvovat. Někde bych těch 70 mailů asi ještě vyhrabal. Také to stálo několik návštěv typu - potřebujeme vinkulaci pojistné smlouvy -> cesta do pojišťovny pro papír, zpět -> potřebujeme aktuální výpis z KN -> další cesta. Přitom to mohli říct najednou. Ale offset něco ušetřil, takže finančně se to vyplatilo. Procesně to ale bylo peklo.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 15. 9. 2020 19:32

Oba dokumenty co zminujes chce kazda banka a vyridis to mailem za 20 minut.

Teda LVcko si banka umi stahnout sama (treba Moneta za 200), sam si ho na KN koupis za 100,- a elektronicky za 50/za stranku.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 15. 9. 2020 20:30

To, ze mam seznam na webu vim, ale taky mas na webu recenzi, ze to chce vylozene schopnyho cloveka, ze je tam spousta troubu a tem bych se rad vyhnul.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 15. 9. 2020 20:39

Vsichni ti co tam mas vypsane, tak jso7 stejne jen prostrednici s centralou :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 9. 2020 07:07

Já jen popisuji situaci pár let zpět. Na Hybernskou jsem musel asi pětkrát osobně, a ne z vlastní vůle nebo kvůli vlastní chybě. Třeba už to mají dnes lepší.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 9. 2020 15:45

Me rekla, ze jim hypoteku trva vyridit 2 mesice i v tom nejjednodussim pripade, dal jsem to neresil.

Na Hybernske me prave nedokazal pan odpovedet vubec na nic.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 16. 9. 2020 16:11

Zase kdo umi v ČR nabídnout 1,58 %
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 16. 9. 2020 16:25

To sice jo, ale pak jsou tam ještě ty divný podmínky, kdy můžou jednostranně měnit úrokovou sazbu, nevím, jestli to za to stojí.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 16. 9. 2020 16:25

vpe píše:Zase kdo umi v ČR nabídnout 1,58 %

Moneta (btw. jak Moneta tak FIO maj 1,58 jen pro refinancování)
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 16. 9. 2020 16:32

Na refinanc maji 1,48 (fix 3, 3M)

Podle https://golemfinance.cz/hypohriste/
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 16. 9. 2020 16:37

Bez pojištění má Moneta 1.78 a fio na refinanc 1.58.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 16. 9. 2020 17:03

U FIO sazba 1,58 je ale taky " s využitím veškerých poskytovaných slev" mezi kterejma maj i "Sleva při sjednání pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr prostřednictvím Fio banky 0,20 %".. takže bez pojištění 1,78

https://www.fio.cz/docs/cz/urokove_sazby_FO.pdf
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mimonik 16. 9. 2020 17:40

1,68 pro refinanc, mas pravdu. Ja na to koukal v kalkulacce a kdyz pojisteni odskrtnes a pak zadas castku, tak se tam znovu zaskrtne.
Mimonik
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků