FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LuZi 21. 9. 2022 16:44

K tématu bych měl jen to, že jen jednou se mi zeptali odkud mám peníze co jsem si převedl, no asi nestačí shoda jména na obou stranách převodu... jen jsem napsal, že si převádím z jedné banky do druhé naspořené peníze...

Ale teď jsem si založil TVO, tedy s "obnovou" a chtěl bych po doběhnutí doby aby se vše zrušilo a převedlo zpět na běžný účet... tak jsem to dělal v jiné bance a bylo to rovnou jako vypnutí obnovy, ale tady vidím jen nahoře "zrušít" a dole "výpověď" ale oboje mi přijde že je se sankcí - jak je v nalezených dokumentech pečlivě všude vyčísleno...
Nebo se pletu a někde se tam najde "čistá" práce bez sankcí jako jedno kolečko TV a ne TVO?
Pokud tedy postup tu někdo ví najisto, tak bych to raději věděl a neexperimentoval...
LuZi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milanBrno 21. 9. 2022 16:49

A proc zakladas TV s obnovou, kdyz obnovu nechces!?
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuZi 21. 9. 2022 17:17

No nečekal jsem to, že tam nebude volba s vypnutím té obnovy, protože jinde to bylo při založení jako volitelná položka... tady jsem doufal ve volbu v nastavení účtu, ale není (nebo jí nevidím), což jsem mohl zjistit až když jsem to založil...
Takže sice dobrý dotaz, ale nějak nepomáhá s řešením :-)
LuZi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 22. 9. 2022 08:48

FIO Konto úročí při překročení limitu 200tis celý zůstatek 0,1%? V IB mi teď svítí v informacích o účtu, že aktuální úrok je 0,1% když tam mám 201tis. :hm
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 22. 9. 2022 08:50

Ne, pasmove
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 28. 9. 2022 09:36

Napadá Vás ještě nějaká banka, která založí bezplatný účet pro odborovou organizaci, kromě FIA ? Ideální by bylo, kdyby na tom účtu byl ještě i nějaký úrok. Máte někdo zkušenost se založením účtu pro odbory u FIA ?
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pulmann 28. 9. 2022 15:39

Odborové organizace musí mít nějaký zvláštní účet ?
Nestačil by normální podnikatelský ?
pulmann
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 29. 9. 2022 06:50

Normalni ucet pro pravnickou osobu, ale na beznem uctu dostanes vsude tak do 0,3%

musel by byt sporici
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 29. 9. 2022 10:09

Mam ucet u Fia vcetne investicniho. Chtel bych si vytahnout EUR z divi na bezny EUR ucet. Kdyz ho chci zalozit, vyzaduje to 10 EUR minimalni vklad. Nejde to nejak zaridit, aby se EUR pouzily rovnou z toho investicniho uctu? Povinny minimalni zustatek, kdo to vymyslel..
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 29. 9. 2022 10:17

Ja tam mam -10€ disponibilni h, takze to nejak evidentne slo :-) Zkus pres bankere. Anebo obetuj ty 3 koruny, pokud teda pro tebe nemaji vetsi cenu nez to 20 minut nekde resit s nejistym vysledkem,
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 9. 2022 10:19

Já se na EUR účet u Fia vykašlal a rovnou to poslal na EUR účet u Monety, kde žádný minimální zůstatek není.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 29. 9. 2022 12:16

Ještě v nějaké české bance mimo Fio 100 Kč je minimální zůstatek na účtu? Tuším, že naposled minimální zůstatek 200 Kč rušila Moneta.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 29. 9. 2022 12:22

vpe píše:Ja tam mam -10€ disponibilni h, takze to nejak evidentne slo :-) Zkus pres bankere. Anebo obetuj ty 3 koruny, pokud teda pro tebe nemaji vetsi cenu nez to 20 minut nekde resit s nejistym vysledkem,


Budu chtit zalozit dva a v druhem pripade pujde o cloveka zatim bez bezneho uctu. Takze pruzkum pred dalsim postupem.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 30. 9. 2022 16:54

Na pobocce pri zakladani uctu rodinnemu prislusnikovi zalozen EUR ucet i me, minimalni zustatek nevyzadovan hned.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 1. 10. 2022 22:52

Tak mne Fio vypeklo. Z důvodů nejvyšších úroků jsem tam přesunul finance, co mám na spořících účtech pro rychlou potřebu. 30.9. jsem převedl část ze spořícího na běžný a zadal okamžitou platbu, kterou jsem potřeboval provést do konce měsíce. Systém namítl, že u mne nejde provést okamžité platby (asi AML - něco podobného se tu pár dní zpět řešilo, ale zaregistroval jsem to až teď). Tak jsem tu částku převedl na FIO účet manželky, což hned proběhlo, ale částka je tam doposud blokovaná, takže ji dál také nepošlu.
Šlo o transakci na splnění depozitního kriteria u Erste, tak mi možná hrozí penále (není to jisté, protože jsem odtamtud loni posílal vyšší částky na protiinflační dluhopisy a možná to Erste započítává do depozitního kriteria - ale to není z hlediska chování Fio důležité).
Podobné transakce dělám u jiných bank běžně a NIKDY mne žádná jiná banka takhle nevypekla. FIO tímto u mne končí a účty zcela přestanu používat.
noi2
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků