FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 10. 2022 08:46

Rozčilujete se tu někteří, že vám v nepracovní dny nefungovaly OP a způsobily vám tak problém. Chápu, že je to nepříjemné když něco nefunguje tak jak by to člověk očekával a dokáže to i pořádně naštvat. U FIO to ale není nic neobvyklého, že na OP v nepracovní dny a večer nebo v noci nejde příliš spoléhat a tak je třeba s tím počítat. To, že to nefunguje pouze několik dnů a peníze jsou tak v bance blokované ještě nemusí být až taková katastrofa. Mnohem horši může být když banka zablokuje peníze na téměř měsíc kdy nejde s nimi disponovat (nefunkční převody) a ještě odmítá s tím něco dělat. Stalo se mi to už kdysi v HB.
Předpokládám, že AML v tom asi nehraje žádnou roli. To by pak banka asi požadovala nějaké vysvětlení a chtěla znát původ těch peněz. Spíše bych to viděl, že problém může být v tom, že FIO má ty OP v bankovním systému nějak divně ponastavované.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 4. 10. 2022 07:08

Nejde o nepracovni dny, ale o to, ze to Fio odblokuje az nasledujici pracovni den.

Staci dodrzet pravidlo, ze 6 mistne castky mezibankovne v pracovni dny < 12:00 hodin a nebude problem :-)

Tam ze zakona banka by zaplatila vzniklou skodu/usly zisk, pokud by narazila na nekoho, kdo si to nenecha libit, kdyz by nesplnila prevod v den D. Na okamzite platby se ale tohle myslim nevztahuje a tak se @octaviampi nedozvi ani duvod… Proste banka si muze delat co chce (ma pouze povinnost okamzite platby prijimat a pripsat - i to treba Komercka neplnila - penize dosle po 20 hodine nebyly ani dodatecne umisteny na vypis toho dne!), treba si mile Fio umele zvysuje kapitalovou primerenost, kdo vi, co za tim je. :lol: :hm

Ps: myslite, ze si to tady ctou?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 10. 2022 20:53

Tak jsem chtěl dnes v podvečer poslat okamžitou platbou cca 20 kKč do jiné banky a zapomněl jsem odškrtnou v případě ... převést na Standardní platbu. Okamžitá platba se převedla na Standardní s dnešní datem splatnosti.
Záhy jsem na stejný cílový účet poslal zkušební 1 Kč okamžitou platbou s odšrktnutou možností převodu na Standardní. Platba se provedla jako okamžitá.
Nezlobte se, ale s m r d í mně to záměrným zadržováním peněz v bance před odesláním.
PS: již řadu dnů jsem z Fio žádnou okamžitou ani standardní platbu do jiné banky neposílal ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod area52 6. 10. 2022 21:26

A odeslala se skutečně jako standardní?
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 10. 2022 22:15

Ano, v přehledu je uvedena jako standardní a do cílové banky nedorazila.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 7. 10. 2022 04:13

Ta volba je taková šalamounská. V podstatě jim říkáš, dělejte jak uznáte za vhodné, není co vytknout - podmínky splněny.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 10. 2022 05:38

Je to v principu stejne jako u CSOB(SB), tam defaultne je nastavena standardni platba a je nutne ji zmenit na okamzitou a clovek to muze ve spechu prehlednout.

Jsem se s FIO take jednou nachytal, ale nastesti to bylo pred cut-off a platba prisla do par hodin. Proto to vzdy odskrtavam a jeste se mi nestalo, ze by to neslo poslat okamzite.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 10. 2022 05:44

Mně se už stalo, že v případě, že jsem políčko odškrtl se "zatočilo kolečko" a vyskočila hláška, že se platba neprovedla. Za pár minut už to šlo.
Ony okamžité platby jsou poměrně "křehké" a každou chvíli nějaké bance nefungují (setkal jsem se s tím několikrát při převodu mezi různými bankami).
Mně varianta kterou volí FIO přijde rozumná (nestane se, že platba nedorazí vůbec) a vyhovuje mi víc, než "nepodařilo se", protože si toho nemusí uživatel všimnout. Ale proti gustu...
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 7. 10. 2022 09:21

Nejlépe to mají ty banky, kde se kvůli okamžité platbě nemusí nic zaškrtávat a opravdu jim to funguje, MMB a RB, navíc nemají směšný limit 100000 Kč jako Fio.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slavo963 7. 10. 2022 09:38

Sporitelna/creditas taky tak, nemaji ani cudlik na zmenu jine nez okamzite platby. Airbank ma okamzitou platbu automaticky zaplou, lze zmenit na standardni.
Mluvim o SB, nevim jak v IB.
Naposledy upravil slavo963 dne 7. 10. 2022 09:42, celkově upraveno 1
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Milos 7. 10. 2022 09:42

Okamžité platby u RB ale né vždy fungují stoprocentně. Proto u RB vždy raději aktivuji přepínač, aby se při neúspěchu neprovedla standardní platba místo okamžité platby.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod area52 7. 10. 2022 10:03

Mně se u FIO naopak stalo, že jsem platbu zadal jako standardní a odeslala se jako okamžitá (byl jsem za to rád). :-)
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 10. 2022 10:33

area52:
Když tu standardní platbu zadáš a odešleš těsně před tím kdy banka platby standardně odesílá tak do jiné banky to může dorazit tak jako by to bylo odeslané okamžitou platbou.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod area52 7. 10. 2022 10:59

Ne ne, hned po zadání příkazu bylo vidět, že jde o okamžitou platbu.
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 7. 10. 2022 11:23

MirekM. píše:Ano, v přehledu je uvedena jako standardní a do cílové banky nedorazila.

Dorazila až dnes cca v 9 hodin.
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků