FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zedna1 5. 12. 2023 20:07

FIO ma posledni dny nejake problemy, mne dnes prisla push zprava z mobilni aplikace o pohybu na uctu, ktery nastal rano az pozde odpoledne.
Bezne to chodilo vzdy v radu sekund/minut (a ne pul dne).
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bodyczech 5. 12. 2023 20:34

Ano, již několik dní, mám pocit, že tak 7-10 dní...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gordon_F 6. 12. 2023 07:20

Já bych řekl že tohle trvá již několik měsíců (přes půl roku). Ze tří odchozích (dříve zadaných) plateb mi notifikace na dvě přijde dopoledne, třetí v podvečer... Přijdou mi peníze na účet, já je odešlu jinam a na odeslání mi přijde notifikace než se odhlásím z IB. Na předchozí připsání přijde notifikace až po hodinách. Notifikace v řádu sekund/minut je daleko častěji výjimkou, než pravidlem. V tom se Fio, bohužel, velmi pohoršilo. Mluvím o notifikacích mailem, ne prostřednictvím SB (ty nemám).
Gordon_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod P_H_ 6. 12. 2023 19:25

https://zive.aktuality.sk/clanok/B9IAmT ... b-na-ucet/

Reakce banky standardní: všechno funguje, nic neregistrujeme.
P_H_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas999 7. 12. 2023 07:14

No ja som to vcera skusal. Poslal som 0,01€ z hlavneho uctu v Tatra banke do Fio, mBank, CSOB, VUB a SLSP ako neinstantnu platbu. Platby dorazili:

Fio: cca 13:05
MBank: cca 11:15
CSOB: cca 11:30
VUB: cca 11:30
SLSP: cca 10:00

Btw. platby do Tatra banky mi chodia tiez cca o 11:00.

Cim je to sposobene? Predpokladam, ze z NBS to kazda banka dostane rovnako.
Tomas999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod P_H_ 7. 12. 2023 19:02

Možná plácám (znalejší když tak opraví), ale mám pocit, že příjem (neinstantních) plateb z clearingu centrální banky funguje tak, že banka příjemce si (ve sebou stanoveném čase) stáhne ze systému centrální banky dávku plateb a ty postupně připisuje.

Gordon_F píše:Já bych řekl že tohle trvá již několik měsíců (přes půl roku). Ze tří odchozích (dříve zadaných) plateb mi notifikace na dvě přijde dopoledne, třetí v podvečer... Přijdou mi peníze na účet, já je odešlu jinam a na odeslání mi přijde notifikace než se odhlásím z IB. Na předchozí připsání přijde notifikace až po hodinách. Notifikace v řádu sekund/minut je daleko častěji výjimkou, než pravidlem. V tom se Fio, bohužel, velmi pohoršilo. Mluvím o notifikacích mailem, ne prostřednictvím SB (ty nemám).

Mám notifikace ve SB a všiml jsem si, jako kdyby byly různým notifikacím nastaveny různé priority. Odeslané platby a blokace kartou chodí v podstatě okamžitě, max v jednotkách minut (ale tam podezírám spíš příliš agresivní spořič baterie), příchozí neinstantní platby a zaúčtování karetních plateb často se zpožděním. Kromě toho to vypadá, že ty "neprioritní" notifikace neposílají v noci nebo brzy ráno (příchozí platba se připíše opakovaně někdy před 7:00, notifikace přijde stabilně mezi 8:00 a 8:30).
P_H_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod P_H_ 7. 12. 2023 20:35

Dnes večer (23:00-23:30) na poslední chvíli ohlášena odstávka. Ani by mne nepřekvapilo, kdyby to byl nějaký hotfix na ty neexistující problémy ;)
P_H_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 7. 12. 2023 21:05

P_H_ píše:Mám notifikace ve SB a všiml jsem si, jako kdyby byly různým notifikacím nastaveny různé priority.
Velmi pravděpodobně jsou tam někde vevnitř dost oddělené systémy, které nativně fungují v různých časových režimech – udržování aktuálního zůstatku při platbách kartou musí být okamžité, aby klienta nepustili do záporu, ale zaúčtovat platbu kartou stačí jednou denně.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod lightblackfox 7. 12. 2023 23:56

P_H_ píše:Dnes večer (23:00-23:30) na poslední chvíli ohlášena odstávka. Ani by mne nepřekvapilo, kdyby to byl nějaký hotfix na ty neexistující problémy ;)

Zdá se, že už to trochu opravili. :-)
lightblackfox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod P_H_ 8. 12. 2023 09:16

Zdá se ale, že se jim to úplně nepovedlo. Problémy s přihlášením do SB a když už to funguje "aktivní akce jsou dočasně nedostupné".
fc70 píše:Velmi pravděpodobně jsou tam někde vevnitř dost oddělené systémy, které nativně fungují v různých časových režimech – udržování aktuálního zůstatku při platbách kartou musí být okamžité, aby klienta nepustili do záporu, ale zaúčtovat platbu kartou stačí jednou denně.

Abychom si rozuměli, myslel jsem čistě posílání notifikací. Po blokaci prostředků při karetní platbě přijde notifikace do SB okamžitě, v případě zaúčtování klidně až za hodinu po tom, co platbu v SB vidím jako zaúčtovanou (přepne se stav a zmizí podbarvení).
P_H_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 8. 12. 2023 09:51

Tak už jim spadly i platby :-(
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zedna1 8. 12. 2023 11:28

FB:
Aktualizujeme 8. 12. 9:40: Bohužel zaznamenáváme potíže se zpracováním plateb a 3DSecure autorizací. Na zprovoznění intenzivně pracujeme. Omlouváme se za případné komplikace.
Z důvodu plánované odstávky serveru bude dnes mezi 23:00 - 23:30 nedostupná většina funkcí v online bankovnictví (bankovní převody, blokace karet, spárování Smartbankingu). Platby kartou i výběry z bankomatů budou fungovat bez problémů. Děkujeme za pochopení.

bohužel po restartu serveru zaznamenáváme ještě přetrvávající potíže, které se mohou projevit právě tím, že nevidíte vlastní zadané příkazy. Na opravě intenzivně pracujeme. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lightblackfox 8. 12. 2023 12:24

Stane se. Stejně mám FIO nejraději. :-)
lightblackfox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareka 8. 12. 2023 14:13

Maj to rozbitý....
Platba odeslána dnes 08.12.2023 07:03:24, nyní je 14:13:50 a stále není připsána.

Edit: připsáno 14:38:10
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 8. 12. 2023 14:40

lightblackfox píše:Stane se. Stejně mám FIO nejraději. :-)

Jj, mám to podobně :)
dalich
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka