FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dvzd 2. 6. 2009 10:50

Jo a skončím s 90 korunami místo stovky.
:-)
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 2. 6. 2009 10:57

S474N: o kontokorent se žádá a schvalují ho dle obratů

Na rozdíl od ostatních bank nekoukají do BRKI a opravdu je zajímá jen tvá historie.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 6. 2009 11:10

stanislav.stribrny: no i kdyby koukali do BRKI, tak tam moc nevykoukaji. Ale jak rikam, u FIO mi to vubec nevadi i kdyby kontokorent nebyl.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod dvzd 2. 6. 2009 12:55

Jo, kontokorent je zbytečnost.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sekáč 4. 6. 2009 10:09

"Nyní připravujeme pro klienty možnost posílat a přijímat platby v EUR v rámci EU za zvýhodněných podmínek. " Tak snad už se konečně dočkáme... :-)
Sekáč
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 4. 6. 2009 11:11

Sekac: a kde se to pise? Ja jenom, ze tohle uz se tvrdi od zacatku roku.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Sekáč 4. 6. 2009 11:20

Nevím, jak dlouho to tam visí, ale já se toho všimnul až teď, http://www.fio-zalozna.cz/platebni_styk.itml
Sekáč
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dvzd 4. 6. 2009 11:39

Jo, to už tam visí půl roku.
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 6. 2009 02:26

Sekáč píše:"Nyní připravujeme pro klienty možnost posílat a přijímat platby v EUR v rámci EU za zvýhodněných podmínek. " Tak snad už se konečně dočkáme... :-)

Mělo to fungovat od konce prvního čtvrtletí tohoto roku, zatím bohužel nic :(

dvzd: v některých příspěvcích je to trochu zmatečné, tak to zkusím vysvětlit jinak.
Příchozí platba z ČR nebo Slovenska bude připsána na cílový účet a případně bude (dle kurzu ČSOB) přepočítána na měnu účtu.
Tedy pokud budeš mít korunový účet a přijde ti EURová platba, tak se přepočítá na koruny. Pokud půjde o účet EURový, tak k žádnému převodu nedojde.
Při odchozích platbách je to ještě jednodušší - prostě zvolíš v jaké měně má odchozí částka být úplně stejně jako volíš výši částky. Můžeš tedy úplně klidně posílat EURa z korunového účtu nebo koruny z EURového účtu.
Ze zmíněných důvodů je tedy lepší mít účty dva. Korunový a EURový a podle potřeby na ně směřovat platby popř. z nich platby posílat, aby ke konverzi docházelo co nejméně. Pokud půjde o konverze větších částek, tak určitě devizové společnosti, platby z a na Slovensko zdarma má aktuálně REOL (odchozí do jiných států 100 Kč u SHA) a devizy.cz (tato společnost i do Polska), příchozí platby odkudkoliv na světě má zdarma Wallich (odchozí za 190 Kč SHA nebo 500 Kč OUR).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 6. 2009 20:58

Tak FIO začíná testovat Europlatby. Jsem jedním z testerů, tak jsem měl možnost vyzkoušet, jde to fakt bleskem. Včera ráno zadáno, dnes večer už mi příjemce (Německo) potvrzoval, že platba dorazila.
Zatím v rámci testování zdarma, uvidíme s jakou cenou přijdou do ostrého provozu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dvzd 30. 6. 2009 21:23

PatrikChrz píše:dvzd: v některých příspěvcích je to trochu zmatečné, tak to zkusím vysvětlit jinak.
Příchozí platba z ČR nebo Slovenska bude připsána na cílový účet a případně bude (dle kurzu ČSOB) přepočítána na měnu účtu.
Tedy pokud budeš mít korunový účet a přijde ti EURová platba, tak se přepočítá na koruny. Pokud půjde o účet EURový, tak k žádnému převodu nedojde.
Při odchozích platbách je to ještě jednodušší - prostě zvolíš v jaké měně má odchozí částka být úplně stejně jako volíš výši částky. Můžeš tedy úplně klidně posílat EURa z korunového účtu nebo koruny z EURového účtu.
Ze zmíněných důvodů je tedy lepší mít účty dva. Korunový a EURový a podle potřeby na ně směřovat platby popř. z nich platby posílat, aby ke konverzi docházelo co nejméně.

No díky, konečně jsem to pochopil. Zůstane ale tento způsob plateb zachován i po zavedení europlateb?
dvzd
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 7. 2009 06:47

dvzd: no věštit neumím, ale nevidím důvod, proč by se to mělo měnit, když má FIO na Slovensku pobočku i když pokud zůstanou Europlatby v podobě v jaké se nyní testují, tak nebude mezi převody rozdíl (tedy kromě trochu složitějšího vyplňování formuláře).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 7. 2009 09:59

PatrikChrz: wow... koho je třeba podplatit, aby člověk mohl testovat europlatby? mimochodem, pořád je to za kurz čsob?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 7. 2009 10:34

Já nikoho nepodplácel, ale tak dlouho jsem prudil, kdy už je zřídí, až mi to nabídli :D
Kurz jsem neověřoval (teď jsem to vydělil a vychází ve všech 3 případech na 26,49), platby se měly následovně (částka EUR / strženo CZK); první dvě Rakousko, poslední Německo. Potvrzena byla ta německá:
569,23 / 21,49
701,40 / 26,48
517,31 / 19,53

U těchto plateb je pro mě mnohem důležitější absence paušálního poplatku než kurz.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 7. 2009 15:41

PatrikChrz: a datum? podle toho kurz ověříme snadno. Absenci poplatku v ostrém provozu bohužel neočekávám. Pokud udrží poplatek kolem 50kč, tak budou konkureceschopní s devizovými společnostmi (předpokládám kurz ČSOB).
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka