FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 16. 2. 2010 13:26

Hlava: Je to o "práci". Pokud by platby byly ve FIO připisovány tak jak tomu bylo např. před rokem, tj. po 14. hodině, je to OK, protože to můžeš hned zpracovat. Když ti to přijde před pátou odpoledne, už toho moc neuděláš, nemůžeš využít odeslání zásilky před OB, protože ti většinou berou poslední zásilky v 16:00 a jsou zákazníci, co si na včasné doručení potrpí. Navíc jde o zpracování plateb jako takových, takhle si to spíše připravíš a kompletně zpracuješ až druhý den ráno, pokud nechceš v práci trávit večery.

Samozřejmě, že přo běžného klienta je to irrelevantní, stačí mu, že peníze ten den přišly a když přijdou až následující den, není to tragédie. Pokud však podnikáš a přípis plateb je pouze jedna položka v pracovním procesu, znamená pozdní připsání zpoždění celého procesu a to už není dobré :-(
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod voshi 16. 2. 2010 13:39

Má to něco do sebe u obou. Mohlo by se založit jedno vlákno a provázat se odkazy. Je jasný, že to druhý by bylo přesně na toto.
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 16. 2. 2010 16:44

Mně to pozdní připisování taky dělá strašný binec. Dřív se člověk 14:45 přihlásil, udělal všechny operace, všechno zkontroloval a hotovo. Teď se všechno minimálně o den posouvá.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod The_mike 24. 2. 2010 18:47

tedka jsem jen tak letmo koukl na fio a vidim.....platby ze slovenska zadara.......no proc mi to nikdo nerekl driv
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2010 18:57

To má FIO snad už od založení :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 2. 2010 20:53

The_mike: protože zjevně neumíš číst, protože na finexpertu je to zmíněné na několika místech už několik let...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 2. 2010 01:26

Tak nějak nevím... Není víkend, nikde na mne nečumí červený nápis o údržbě systému... Opět zadaný příkaz k převodu mezi účty FIO, dřív to byla otázka sekund a příkaz byl proveden, teď už 10 minut čumím na hlášku "zadaný, převod v budoucnosti"...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 25. 2. 2010 07:36

Nejlepší je, že předevčírem, v 16:10 jsem dal pokyn k převodu z FIO konta na FIO účet a v seznamu převodů jsem po chvíli pohyb viděl, ale v historii nikoliv!!! to až asi po půl minutě.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod outdoor1 1. 3. 2010 15:03

ahoj, uvazuji o fiu jako o druhem uctu, pouzivam mkonto (a emax+) a cervene od PS, ne ze by mi to nestacilo, ale sam vim o spolehlivosti karet od mbank..

chce tedy jeste jeden bezny ucet (podminka je karta bez mesicniho poplatky), hold nejak jsem si zvykl (nejprve student, ted mbank)...
od PS kartu uz nechci, kdyz si zacnou uctovat za "vedeni karty"...

je rozumne zakladat ucte u fia, jen pro obcasne pouziti a hlavne kvuli lepsi moznosti (vice karet treba v zahranici...)

jak je na tom fio s IB???
diky za pripadne poznatky...nebo i navrhy na jine instituce
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 1. 3. 2010 15:12

outdoor1: sam mam cca 19 uctu a FIO mam jako hlavni. Staci ti to takhle?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 3. 2010 15:35

outdoor1 píše:jak je na tom fio s IB???

Vsadil bych se, že se to v tomhle vlákně píše, ale proč to celý číst, on se urkitě najde někdo, kdo to sem napíše znovu, co :twisted: ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 3. 2010 15:45

Tomáš Marný: jistě, proč by se měl namáhat použít vyhledávání, nebo nedej bože čtením vlákna...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 1. 3. 2010 15:45

outdoor1: vybery z bankomatu Csob myslim za 4 Kc, vsecko ostatni gratis.
Budes se ale muset stat clenem druzstevni zalozny za 1 Kc coz neni problem, problem nastane pokud druzstvo zkrachuje nebo to nekdo vytuneluje, protoze pak se vsichni zucastneni budou muset skladat na dluhy ktere po druzstvu zbydou, pokud neni dobre pojistene (myslim, alespon takhle jsem to nekde cetl).
konstruktiwa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 3. 2010 15:51

konstruktiwa píše:outdoor1: vybery z bankomatu Csob myslim za 4 Kc, vsecko ostatni gratis.
Budes se ale muset stat clenem druzstevni zalozny za 1 Kc coz neni problem, problem nastane pokud druzstvo zkrachuje nebo to nekdo vytuneluje, protoze pak se vsichni zucastneni budou muset skladat na dluhy ktere po druzstvu zbydou, pokud neni dobre pojistene (myslim, alespon takhle jsem to nekde cetl).

výběry z bankomatu ČSOB jsou za 6 Kč, z ostatních za 30 Kč. Karta (Maestro, není možné platit přes Internet) je zdarma k běžnému i spořícímů účtu.
IB je velmi dobře zpracován (hodně možností nastavení), funguje pod libovolným prohlížečem (žádná JAVA, Javascript,...). Velmi výhodné má FIO převody v rámci EU.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 1. 3. 2010 15:59

(Maestro, není možné platit přes Internet)

Toto je dobre z hlediska bezpecnosti, neni to dobre pro klienty kteri tuto funkci pouzivaji a vyzaduji, vhodne by bylo kdyby to slo nastavit v IB, tuto funkci bud povolit nebo zakazat.
konstruktiwa
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka