FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 21. 8. 2010 00:34

To ti jinymi slovy napsali to co ja, ze zauctovani na fio uctu je nasledujici prac. den po zauctovani v CSOB (coz je pro tebe lepe, penize mas dele urocene a na kurzu se ti to nikterak neprojevi).

Dle mych zkusenosti zauctovani (jedno v jake bance) probehne za 1 az 2 prac. dny po platbe. V tvem pripade to byl tedy nadprumernme rychly obchodnik ci jeho banka, ze jiz v pondeli kasirovali sobotni nakup! Tady v CR to trva spise ty 2 pr. dny dle meho pozorovani (kreditek, ale to by mohlo byt stejne s debetkami, IMO).

Fio mozna zacne delat svuj kurzovni listek (lepsi nez Csob, jinak by to nemelo moc smysl, ale zas ne moc lepsi, take chteji vydelat).
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 8. 2010 09:16

Já si myslím, že to zaúčtování bylo rychlé hlavně díky tomu, že jsem neplatil v ČR. Tady u nás občas čekat je tragoška- např. Globusu to trvá i týden.
A k tomu kurzu, výhodnější to pro mě nebylo, protože v úterý klesl kurz o 0,06 haléřů na jedné liře, dělá to rozdíl nějakých 6 kaček :-D

Pokud bude mít jiné kurzy bylo by fajn, ale dokud bude mít kartz od čsob, tak nic nenadělají ;-) Nejlepší účtování by bylo dle kurzu mastercard, ale toho se nedočkáme
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 8. 2010 17:58

vyzvedl jsem si vcera platebni kartu - ptal jsem se, jestli se u ni da zmenit PIN, a pani odvetila, ze to nejde .. na papiru od karty ale stoji, ze to jde ... takze tedy jde to? zdarma?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2010 18:35

No FIO to nenabízí, ale za pokus (v bankomatu ČSOB) nic nedáš (tedy kromě - tuším - 9 Kč). Já, jako kolenovrt, nejsem ochoten dát ani to a tak používám následující:
Od PINu odečtu moje "tajné číslo" a výsledek napíšu na kartu. Když si nevzpomenu na PIN, podívám se na kartu a k číslu na ní přičtu ono "tajné číslo" a mám PIN :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod audis 25. 8. 2010 18:39

zdravím, mám dotaz: před 14 dny jsem na stránkách Fia viděl upoutávku novou společnsot Fio banka. mám zájem o běžný osobní bankovní učet. ale nedoklikal jsem se k založení "bankovního " účtu. otazka zní: od kdy budou dostupné bankovní produkty Fio Banky? děkuji
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2010 18:47

FIO, burzovní společnost získala bankovní licenci a nyní je to "FIO banka", bankovní služby zatím neposkytuje, ty v tuto chvíli poskytuje FIO, družstevní záložna. Někdy v září se očekává "zcucnutí" obou společností a i bankovní produkty by měly být nabízeny pod hlavičkou banky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 8. 2010 18:56

tak za 9 korun to zkusim ;)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod audis 25. 8. 2010 19:23

patrik. díky.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 25. 8. 2010 20:40

wit.cz píše:tak za 9 korun to zkusim ;)

PIN u ČSOB karet - k účtům u FIO záložny - měnit nejde. Je to blokováno schválně samotnou ČSOB jako např. cash back.

Položka 9 Kč za změnu PINu není v sazebníku "modré" ČSOB nikde uvedena. Buď je to zdarma (embosky) nebo za 50 Kč (elektronické karty).
http://www.csob.cz/cz/Csob/Sazebniky/St ... any.aspx#b

8 Kč stojí změna PINu v Poštovní spořitelně - http://www.postovnisporitelna.cz/Inform ... ukt=Kar_pr
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 8. 2010 21:13

To Patrik: Já si občas po ránu nevzpomenu ani na to, kdy jsem se narodil, natož abych si vzpomínal na nějaké tajné číslo :-D.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod The_mike 25. 8. 2010 23:58

ja mam pin napsanej zezadu na karte, protoze kdyz chtej tak to nejakym zarizenim stejnak oskenujou a kdyz mi ji fyzicky ukradnou tak proste zaplatej neco pres vsemohocnou sluzbu VISA primo na nete. Clovek prave si na to da mnohem vetsi pozor. Jsem bordelar a tohle je jedinej bic jak ja me.
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 8. 2010 00:07

:shock: :oboze :roll: .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 26. 8. 2010 01:18

no to nevim ... kartu krade nejaka corka/socka (pokud ji nekde neztratite sam), ktera ma dost mozna tezko okamzity pristup k netu ... napsat na ni pin to teda neztizi
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 26. 8. 2010 08:30

The_mike píše:ja mam pin napsanej zezadu na karte, protoze kdyz chtej tak to nejakym zarizenim stejnak oskenujou a kdyz mi ji fyzicky ukradnou tak proste zaplatej neco pres vsemohocnou sluzbu VISA primo na nete. Clovek prave si na to da mnohem vetsi pozor. Jsem bordelar a tohle je jedinej bic jak ja me.

Obavam se, ze karta sice oskenovat jde, ovsem vycist PIN jiz nikoliv, protoze tam proste a jedndouse ulozen neni. ;-)
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 8. 2010 08:46

PIN ne, ale jeho hash ano. Navíc už se podařilo zaplatit kartou bez znalosti PINu. Princip je v "man in the middle" a využívá toho, že je šifrována komunikace mezi POS terminálem a kartou, nikoliv však už obráceně.
Do POS se tak strčí upravená karta, která je dráty (které má platící schované např. v rukávu) propojena s PC (notebookem) a k tomu PC je připojena "ukradená" karta. Platící zadá PIN, který se pošle k ověření kartě, ta nazpět pošle informaci, že PIN je chybný, ovšem PC tuto informaci změní a do pokladny pošle informaci, že PIN je v pořádku a kartě že transakce byla ověřena podpisem.
Samozřejmě je ale zpětně dohledatelné (při prověřování transakce), že došlo k neobvyklé manipulaci s kartou.
Takže uchování PINu v tajnosti rozhodně smysl má (nehledě na to, že největší pravděpodobností je, že ti kartu ukradne nějaká smažka, která zvládne tak maximálně vybrat z bankomatu).
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka