FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 4. 2011 21:34

Opravdu nevim, kdyz ma nekdo takovy paranoidni problem, proc tuto sluzbu hodla vyuzivat, kdyz konkurence nabizi tolik alternativ. Diskuse se pak staci do uplne jinych rozmeru, nez do jakych by mela - copak bylo cilem cist, ze si nekdo kod zacernuje? Co je nam po tom?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuZi 6. 4. 2011 21:51

wit.cz píše:Opravdu nevim, kdyz ma nekdo takovy paranoidni problem, proc tuto sluzbu hodla vyuzivat, kdyz konkurence nabizi tolik alternativ. Diskuse se pak staci do uplne jinych rozmeru, nez do jakych by mela - copak bylo cilem cist, ze si nekdo kod zacernuje? Co je nam po tom?

Proc rikas nekdo a paranoidni, kdyz sam ctes, ze to tolik lidi pochopilo - nejsi spis ty naopak lehkovazny a az te to potka tak bude pozde?
JA nechci tu sluzbu, uz to konecne pochop! JA si vybral kartu co NEUMOZNUJE nakupy bez PINu, takze proto jsem si Maestro objednal. Do 28.2 tomu tak bylo, uz ti to doslo? Co tu kazdej placa o tom ze kdyz neco nechci, proc to teda mam - a nedocvakne ze me to tam pridali PROTI vsemu co jsem podepsal?
Co sem pletes konkurenci (a proboha jakou? ve FIO nevidim co by to melo byt), kdyz jsem si pozadal o kartu v dobe, kdy vsechny podklady vyhovovaly mym predstavam, ale nez me ji vydali, tak uz se zcela zasadne zmenila pouzitelnost...
Kolik casu jeste bude treba, nez to pochopi i posledni "expert" co tu spamuje blbostma?
LuZi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 6. 4. 2011 22:21

LuZi píše:Proto take stale platim hotove, vybiram z bankomatu jak nejlip to jde a bohuzel kdyz uz jsem se rozhoupal platit u obchodnika kartou od FIO, tak to takhle zarizli - nebo ne? To na celem foru nema nekdo "znameho" dost vysoko na trivialni dotaz o vypnuti tehle funkce? bleeeeee :-(

Tak pozor na skimming při výběru z ATM! ;-)
http://media1.karty-penize.webgarden.na ... C3%ADm.jpg - šipky označují skimovací nástavce!

Někdo někde psal, že má zprávy z ČSOB, že vypínání CNP transakcí by mělo fungovat od 1.7.2011.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 4. 2011 22:59

Az me to potka, tak budu zvedavy, jestli mi to vubec bude vadit - nemam na uctu s urokem 0,0nic (deseti)tisíce. Navíc jsem psal "hodla vyuzivat", takze pokud tu sluzbu nechces vyuzivat, jak sam pises, jina moznost nez prejit ke konkurenci zde neni, jak jsem jiz psal. Nedelej ze me debi*a, dobre rozumim co myslis, ale bohužel to jinak nezměníš. Buď můžeš mít kartu s CCV a účet gratis nebo si zajdi jinam. To je to tak težké pochopit a místo toho zbytečně rozpoutávat sálodlouhé diskuse a v nich osočovat druhé za spamující exoty?!
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 4. 2011 23:02

LuZi píše:
wit.cz píše:Opravdu nevim, kdyz ma nekdo takovy paranoidni problem, proc tuto sluzbu hodla vyuzivat, kdyz konkurence nabizi tolik alternativ. Diskuse se pak staci do uplne jinych rozmeru, nez do jakych by mela - copak bylo cilem cist, ze si nekdo kod zacernuje? Co je nam po tom?

Proc rikas nekdo a paranoidni, kdyz sam ctes, ze to tolik lidi pochopilo - nejsi spis ty naopak lehkovazny a az te to potka tak bude pozde?
JA nechci tu sluzbu, uz to konecne pochop! JA si vybral kartu co NEUMOZNUJE nakupy bez PINu, takze proto jsem si Maestro objednal. Do 28.2 tomu tak bylo, uz ti to doslo? Co tu kazdej placa o tom ze kdyz neco nechci, proc to teda mam - a nedocvakne ze me to tam pridali PROTI vsemu co jsem podepsal?
Co sem pletes konkurenci (a proboha jakou? ve FIO nevidim co by to melo byt), kdyz jsem si pozadal o kartu v dobe, kdy vsechny podklady vyhovovaly mym predstavam, ale nez me ji vydali, tak uz se zcela zasadne zmenila pouzitelnost...
Kolik casu jeste bude treba, nez to pochopi i posledni "expert" co tu spamuje blbostma?

Kdy? Až vysvětlíš, proč máš problém se zrušením karty :-\ Anebo ji znič a napiš jim přes IB, že nechceš obnovu (anebo ji zablokuj přes KC ČSOB jako dočasně ztracenou) a neřeš to... Rozčilováním na fóru ti akorát prdne cévka a Fio to patrně kvůli tobě nezmění 8-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 8. 4. 2011 07:20

Nedávno jsme se dohadovali i o časech připisování na účet u FIO banky.. platba zadaná včera z Unicredit dnes připsána 7:10 ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 4. 2011 11:01

LuZi: maestro chip od FIO umožnuje platbu bez PIN v některých hodně starých terminálech. Osobně ověřeno.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 8. 4. 2011 12:41

Až teď jsem si přečetl zprávu:

Společnost Mastercard jednostranně rozhodla, že s účinností od 15.4.2011 uvolňuje všechny karty typu Maestro k provádění plateb na internetu. Z bezpečnostních důvodů však nelze takto použít kartu, jež není opatřena kontrolním CVC2 kódem. Veškeré informace o této změně včetně možností, jaké se ohledně dalšího používání karty Maestro Fio nabízejí, naleznete ZDE

tedy za to nemůže ani fio, ale mastercard, to, po cem sporilkove volali, aby nemuseli platit za drahou kartu a mohli platit na netu a jak je videt, tak nekteri budou zase protestovat, dle zneni textu se to Fio moc nelibi, ale nevim, proc by nebylo mozno kartu blokovat pro internetove transakce (za poplatek)?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuZi 8. 4. 2011 18:11

vpe píše:Až teď jsem si přečetl zprávu:

- Společnost Mastercard jednostranně rozhodla,
- jež není opatřena kontrolním CVC2 kódem.
- dle zneni textu se to Fio moc nelibi,
- ale nevim, proc by nebylo mozno kartu blokovat pro internetove transakce (za poplatek)?

Ach jo, tak to je asi problem vsech tech dohadu se mnou od vsech tech "expertu", o tom se prece celou dobu bavim!
- ja si objednal kartu pred zmenou, vybral jsem si ji se zcela jasnym duvodem (hadej jakym), protoze mam plny suplik ZADARMO tech "jinych"
- jak jsem nasel CVC2 na vydane karte PRED datumemem zavedeni te nevyzadane funkcionality, zacal jsem se zajimat a po prostudovanim vseho mozneho se tu ve foru ptat (to snad je spravne, ne?)
- FIO asi vi, ze kdo chtel blbou VISA kartu s nulovou ochranou, najde ji ZDARMA u vetsiny bank (no i OUZ s Maxkartou tj. zcela zadarmo vydani + vedeni + vybery hotovosti + Cashback....)
- cituji : "Karty pro Fio banku však vydává Československá obchodní banka, a ta v době publikace článku neumí zamezit transakcím bez přítomnosti karty."
- cituji : "O povolení plateb kartou Maestro přes internet rozhoduje vždy její vydavatel. Dále bude možné kartami Maestro provádět MO/TO transakce (Mail Order, Telephone Order) v případě, že držitel karty a obchodník jsou souběžně z České republiky."

Takze mam po tydnu po vydani prijit a vratit ji, jasne... ale je tu malicka nadeje, ze treba pujde zablokovat... a to je cele na co se tu uz pekne dlouho ptam!

mikicz píše:LuZi: maestro chip od FIO umožnuje platbu bez PIN v některých hodně starých terminálech. Osobně ověřeno.

To nevadilo, pokud nemel PIN autorizaci a ja pak platbu reklamoval, mel obchodnik smulu - slo to na jeho riziko (hambac v McD a jini toho typu)... tak to ma byt, ne tohle zklipleni na "VISA2"!
LuZi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 8. 4. 2011 20:02

...mám se ti poptat v Čsob anebo to zvládneš sám (zda jde zablokovat)? :-D

To, že bude s CVV snad je jasné, že to nikdo nevěděl, určitě ne ve Fio, tak proč se čílíš?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuZi 8. 4. 2011 20:31

vpe píše:...mám se ti poptat v Čsob anebo to zvládneš sám (zda jde zablokovat)? :-D

To, že bude s CVV snad je jasné, že to nikdo nevěděl, určitě ne ve Fio, tak proč se čílíš?

Zeptej, nezvladnu (ani zamestnanci FIO nevedi), tak cekam co zrovna tobe reknou v CSOB, ja jsem tu jen Navstevnik a cerstvy klient FIO :-)
To se to keca nekomu, kdo ma bez CVV, ja uz MAM ten kod na karte a to me sem pred vic nez tydnem privedlo se zapeklitou otazkou, takze nevim, za uz je toxicka (= od pulky dubna bude) nebo jeste neco ji ocisti... tak kratkou "pouzitelnost" jsem necekal :-(
No nic, pockam dalsi tyden, pak se tu zase zeptam na cersvy informace nebo aspon JPP, lepsi nez dratem do voka :/
LuZi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 4. 2011 21:03

LuZi píše:- FIO asi vi, ze kdo chtel blbou VISA kartu s nulovou ochranou

Já měl blbou VISA kartu s nulovou ochranou 7 let a něma problema, prostě jsem přes ní navlékl špecku, platil jsem s ní přes internet na eBay, Student Agency, Vodafone, a to jsem toho urkitě mraky zapomněl, prostě musíš se o nějakou ochranu té karty postarat sám 8-) -
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 4. 2011 11:30

LuZi ano mě řeknou a komukoliv, kdo se zeptá. Věřím že i lidi píšící byť i první příspěvek do fóra, umí ve většině zformulovat dotaz a dobrat se odpovědi (i když se tu projevuje z 80% opak)... já již vím a ty jsi také dostal Help Card a tam je ono telefonní číslo (píši tuto informaci asi po 23 :-)

Mnoho lidí věnuje tolik příspěvků blosti, kterou si může při troše svéprávnosti zjistit za 1-3 minuty...

Já bych CVV/CVC odvrtal a je to zabezpečené na 99% :-D
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuZi 9. 4. 2011 14:23

Tomáš Marný , na svete je dost miliard lidi co je nezabijou, presto je vrazdeni pro me problem! Takze "me se nic nestalo" neni pro me zadna zaruka...
Neustale prudis s tim ze jsi s ni platil po internetu - ja nechci, uz ti to dojde? a nechci aby s ni slo platit, chapes to? presne tak jak to bylo kdyz jsem si ji objednal - divny, co? ted jeste tu odpoved - pujde to zakazat? nevis? tak proc se OZYVAS a nesklapnes ???

vpe, otazku jsem zformuloval (i tady, ale to jsi si nevsiml) a nikde zadna odpoved (i ten clanek Patrika resi jen vse okolo), takze cekam za 1-3 minuty tvoji zavaznou odpoved na moji otazku - do ty doby jsi nesvepravny tak jak to sam definujes, spokojen?
Nebo zmlkni stejne jako TM, spamujes o kravinach bez odpovedi, jses snad pubertak nebo co?
LuZi
Diskutér

Odeslat příspěvekod OndrejNecas 9. 4. 2011 14:30

Myslím, že je na čase tu karetní debatu uzavřít.

Pokud máte k účtu kartu s CVV kódem a nechcete, aby si při placení v Kauflandu pokladní zapamatoval její číslo a kód, tak si ho přelepíte. O blokování internetového placení kartou není zmínka ve FIO ani ČSOB. Smůla, jestli to chcete změnit, bombardujte spamem banku.
Byl jsem nikde, znám nic
OndrejNecas
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka