FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2011 12:21

astrapa píše:Nehrozí, že na Fio podá stížnost k ÚOHS konkurenční banka?
Fio přece dotuje bankovní poplatky z jiného podnikání (zisky z burzy). Což může být považováno za porušení hospodářské soutěže.
A úřad nařídí Fio, aby zavedlo poplatky.

1) FIO nema dominantni postaveni na trhu, ma tak mnohem volnejsi ruce, co se cenotvorby tyce
2) burzovni obchody jsou standardni cinnosti banky
3) mozna i tak z vedeni uctu realizuje zisk - vklady na uctech uroci 0,1 % (sporak 1,25 %), ale na kontokorentech, uverech na obchodovani s akciemi a menou a podnikatelskych uverech dostava mnohem vic.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod gogospk 30. 7. 2011 13:31

Fio přece dotuje bankovní poplatky z jiného podnikání (zisky z burzy). Což může být považováno za porušení hospodářské soutěže.

Tedy chlape, ty máš ale starosti ...... :-D
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 8. 2011 09:26

A z čeho dotuje mBanka bankovní poplatky? :tleskani
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 1. 8. 2011 09:55

mBank je ve ztrátě, ta ztráta byla plánovaná, zisky se očekávají až po několika letech, takže je asi jasné, z čeho to dotuje, z budoucích zisků. :-)
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 8. 2011 10:42

Má otázka byla čistě řešnická, ale když už jsi odpověděl -
a/ po kolika letech od založení resp. od letoška budou v černých?
b/ jak to souvisí s problematikou dumpingu?
c/ když ČEZ nabízí 0,- za paušál na plyn a je dominantním, nezažaluje ho RWE? :D
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 8. 2011 11:11

Ale CEZ neni dominantnim dodavatelem PLYNU, zatimco RWE ano.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 1. 8. 2011 11:14

Myslím, že původní plán mBank byl asi 7 let v určité předpokládané ztrátě a teprve po sedmi letech zisk, ale vzhledem k hospodářské krizi se ta ztráta nějak prohloubila, takže to asi nějak korigovali zčásti zavedením poplatků a zčásti prodloužením ztrátovosti.
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 8. 2011 17:04

Dnes jsem zadal platbu z Wurst banky do FIO, kde jsem nastavil na zítra jednorázový příkaz.. provede se třeba odpoledne, když brzy ráno peníze ještě na účtu nebudou?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 2. 8. 2011 17:06

Pokud nebudou do 9h, tak ne.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 8. 2011 17:10

tak uvidíme no :-) .. každopádně díky za odpověď
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 7. 8. 2011 00:08

da se tedy na pobocce FIO vlozit na svuj ucet bezplatne i jedna koruna ?
DNSTUFF
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 8. 2011 09:36

Zkus to
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 8. 2011 10:07

Všechny vklady na vlastní účet jsou zdarma, bez ohledu na výši. Jen na tebe asi budou koukat divně :).
Od 1. 8. jsou ale zpoplatněny vklady na cizí účet a to částkou 30 Kč.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 8. 8. 2011 13:08

jasne ptam se proto ze potrebuju parkrat do mesice prevest real penize na e penize a patrikova moznost je skrz ceskou postu, ale nevim jestli to vedeni u toho uctu co to podporuje je zadarmo a i tak to nechci mit jen kvuli tomu a fio je v nasem meste tak tedka rusim mbanku a prechazim na zuno a hledam zpusob jak na zuno prevest real penize. Tak si myslim ze tok real penize a fio a zuno kde celej proces ude zdarma bude dobra varianta
DNSTUFF
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 8. 2011 20:26

Tak to vypadá, že FIO konečně začalo rozšiřovat (nebo možná jen přesouvat?) svoji bankomatovou síť. Všiml jsem si nového bankomatu na pobočce mezi stanicemi metra Pankrác a Budějovická, tak mrknu na jejich stránky a jsou nyní i ve městech, kde ještě před pár týdny nebyly - když jsem psal článek o bezplatných účtech tak nebyly ve třech krajích, nyní jsou ve všech.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka