FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod josh.viklef 13. 8. 2011 20:53

?Snad pristi rok?
josh.viklef
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 8. 2011 06:17

Já nevím, co vás lidi furt tak děsně irituje na kartách FIO. Uvědomte si, že kdyby přešli na vlastní karty, už nebudete moct vybírat z bankomatů ČSOB za 6 Kč a jejich bankomatová síť zatím není příliš široká.
Kdo chce kartu s on-line blokacemi, tak si pořídí (zdarma) nějakou z nabízených kreditek, to je ten nejmenší problém. Myslím, že výhody FIO jsou v jiných oblastech.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod franko_cz 14. 8. 2011 07:15

Me vic vadi ze az nebude mit FIO karty od CSOB tak zrejme padne moznost zridit si ke karte cestovni pojisteni CSOB.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 14. 8. 2011 10:20

PatrikChrz: to vis, to jsou vecni nespokojenci - moc dobre takovy lidi znam. Na ucte maji prd a prave z toho duvodu je strasne stve, ze tam OKAMZITE nevidi platbu kartou, protoze se boji jako cert krize se dostat do minusu. Normalni clovek ma FIO jako hlavni transakcni ucet a vsude plati kreditni kartou od nekoho jineho, kde realizuje benefity (at jiz formou slev nebo zpetne refundace) a nasledne tuto kreditku zaplati jednou mesicne.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Bank_rider 14. 8. 2011 11:01

Není třeba házet všechny do jednoho pytle a urážet. ;-)

Já mám na provozním účtě spíše nerozumně vysoký zůstatek :-)) Vzhledem k tomu, že na poplatcích ročně zaplatím víc, než kolik bych vydělal na spořicím účtu, vidím jako primární řešení zbavit se těch nechutných poplatků - tím vydělám nejvíc. Následně pak můžu řešit co s nadbytkem peněz na účtu typu mBank/FIO/Zuno a kam investovat. Ke spořákům jsem ale skeptický, vzhledem k inflaci, a mizerným výnosům.
Bank_rider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 14. 8. 2011 11:19

Jó, dřív to bylo lepší. S firemním účtem jsem ušetřil ročně tak 8 tisíc na poplatcích, dalších přes 10 vypadlo na úrocích. Nemluvě o dalších účtech.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 14. 8. 2011 11:23

porad je fio jedina banka kde nepotrebujes platit za ucet a ani neprotocit zadne penize skrz kartu a vyberes si z automatu za 6kc. Neni snad zadna banka s nulovyma nakladama ktera se dostane za vyber pod tohle to
DNSTUFF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bank_rider 14. 8. 2011 11:35

Jestli zaplatím 6,-kč v bankomatu ČSOB, nebo 9,-kč v jakémkoli bankomatu mi přijde nastejno, dokonce se mi spíš zamlouvá ta druhá možnost - vybrat v kterémkoli bankomatu co je zrovna po ruce. Navíc je nepravděpodobné, že bych nedosáhl na dva výběry bez poplatku.

Jestli ovšem FIO po zavedení vlastních karet nebude mít jednoduchou možnost výběru alespoň jednou měsíčně z cizího bankomatu, nebude to žádná výhra.
Bank_rider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 8. 2011 12:03

DNSTUFF: a z bankomatu Pharro vybereš 10x měsíčne zdarma bez podmínek...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod LGA 16. 8. 2011 08:14

Jak je na tom karta FIO Maestro s funkčnosti ve Švýcarsku?
Děkuji.

edit: Jedná se mě spíš jen o platby u obchodníků. doprava je autobusem.
Naposledy upravil LGA dne 16. 8. 2011 08:25, celkově upraveno 1
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 8. 2011 08:22

Fio jsme ve Svycarsku nezkouseli, ale upozornim na jinou vec, ktera se nam stala na Axe. Nekolika parkovanimi a dvema cerpanimi benzinu se nam ji podarilo uplne "vyblokovat", takze pozor na to, pravdepodobne si tyto samoobsluzne sluzby blokuji dost velkou castku.Fio jsme ve Svycarsku nezkouseli, ale upozornim na jinou vec, ktera se nam stala na Axe. Nekolika parkovanimi a dvema cerpanimi benzinu se nam ji podarilo uplne "vyblokovat", takze pozor na to, pravdepodobne si tyto samoobsluzne sluzby blokuji dost velkou castku.

-- 16. 8. 2011 09:44 --

...a jeste jedna vec, opet bez zavislosti na konkretni karte.
Velmi casto jsme v obchodech narazili na minimalni obrat pri platbe kartou, zpravidla ve vysi 5 az 20 CHF. Takze nejakou hotovost si s sebou urcite vezmi!
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 8. 2011 09:58

maestro od FIO mi ve švýcarsku i v německu fungovalo bez problémů. Maestro je tam naprosto běžná karta kterou vydává snad každá banka a akceptují ji všude.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 16. 8. 2011 09:59

kdyz budu mit i fio sporici ucet s vic jak 100kc tak musim mit porad na beznem taky tech 100kc ?
DNSTUFF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 8. 2011 10:01

Ano, na kazdem uctu je minimalni zustatek 100 Kc. Pod se lze dostat jen poplatky nebo vyberem z bankomatu. Za nizsi zustatek nez 100 Kc ale nejsou zadne sankce.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 8. 2011 11:01

PatrikChrz píše:Já nevím, co vás lidi furt tak děsně irituje na kartách FIO. Uvědomte si, že kdyby přešli na vlastní karty, už nebudete moct vybírat z bankomatů ČSOB za 6 Kč a jejich bankomatová síť zatím není příliš široká.
Kdo chce kartu s on-line blokacemi, tak si pořídí (zdarma) nějakou z nabízených kreditek, to je ten nejmenší problém. Myslím, že výhody FIO jsou v jiných oblastech.

A třeba mě výběr za 6,- nezajímá :-) Já chci normální slušnou kartu, jak má v roce 2011 být a to od banky, kde mám účet.. Včera jsem byl v RB a hned na to ve FIO bance... a připadal jsem si, jak bych vešel k někomu do kanclíku na kafe, ale navíc tam měl trezor na peníze :-) FIO je fajn, ale jen na transakce... :-D

-- 16. 8. 2011 12:02 --

Taky Vám dneškem FIO brzdí peníze? Včera z FIO účtu zadaná platba do KB, Wurstu a ty nikde... O pár minut později zadaná platba z AXA banky a ve Wurstu byla 10:47 :-) Takže to o výmluvě, že Wurst nebo KB připisuje pozdě, být nemůže :-)
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka