FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 12. 2011 09:31

Ano, vypadají. Ale já SS nikam nezadávám (a v pohledu je mám vypnuté, takže jsem do této chvíle nevěděl, že tam vůbec jsou) a co si tam nacpe ČEZ nebo FIO, je mně srdečně jedno.
Znovu opakuji, že pro rozlišení inkasa ve prospěch jednoho účtu naprosto stačí VS a nevím, proč se tady vymášlejí wifikundace s počtem a limitem plateb.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 22. 12. 2011 09:47

Tomáši, Fio mě nepustí, když chci zadat 2 inkasa na stejné č.ú. Zkoušel jsem to zadávat i tak, že jsem zvlášť upravil inkaso pro elektřinu - s V.S. Na to stejné č.ú. jsme pak chtěl zadat plyn s jiným V.S. a nepustilo mě to.. Takže jsme navýšil limit a počet plateb na 2 za 1 měsíc.. Snad se to stáhne..

Jinou věc co ještě nechápu je, proč si ČEZ stahuje za plyn již v tomto měsíci, když byla platba zaplacená na prosinec RWE a když už, proč je datum splatnosti zálohy ke konci měsíce a ne v průběhu jako elektřina. Když jsem kupoval byt, tak jsem předělal elektřinu v průběhu měsíce a zálohy si začal ČEZ stahovat až od dalšího měsíce.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 12. 2011 10:03

Tak to je divné... Mně to nedovolilo zadat inkaso na stejný účet, když tam nebyl VS. U elektriky jsem tedy doplnil VS a na plyn s jiným VS šlo normálně zadat.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod zabakov 22. 12. 2011 10:45

otázka je, jestli je VS párovací údaj tzn. jestli se při inkasu vůbec validuje tzn. i když se vyplní VS jiný v souhlasu než je pak v příkazu, že ten příkaz projde. Pak chápu FIO, že mu stačí jeden souhlas k inkasu udělený pro 1 účet a ostatní si musíš nastavit v počtu plateb. Jinak nevím proč řešíte jestli dát 2 platby nebo více, stalo se vám, že čez strhnul více záloh za sebou...., popř. jestli strhnul více peněz než bylo ve vyúčtování...?
zabakov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 22. 12. 2011 12:05

Co je na tom nesrozumitelne:
1) pokud je samotny ucet, tak je logicke, ze kdyz je bez omezeni, tak se nastavuje pocet jeho platnosti
2) pokud je ucet cimkoliv omezen - VS, SS, tak je logicke, ze jich je umozneno nastavit si vic
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 22. 12. 2011 12:15

pro tomáše: vpravo nahoře je "?" a pod ním se skrývá nápověda
zabakov: SS a VS se pochopitelně (v každé bance) validuje, takže až se mu neprovede inkaso (protistrana změní např. VS), tak už bude vědět proč :-D
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 22. 12. 2011 12:25

No u některých bank lze v povolení inkasa zadat jen číslo účtu a specifický symbol.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 22. 12. 2011 12:39

No jiste, taky v nekterych (mBank) nejde ani zadat max. pocet plateb apod.
Ale pokud uz tam zada VS, tak se inkaso s jinym VS, typicky jina faktura (byt z povoleneho uctu) ZAMITNE...
---------------

Fio snizilo urok na TV pro PO.

-- 22. 12. 2011 12:42 --

Tomáš Marný píše:Zajímavý, já tam žádný SS nemám a nikdy ho po mně nikdo nechtěl. Zeby to bylo tím, že nepoužívám Českou šiditelnu? Ale když se podívám do VOK na účet přítelkyně, která šiditelnu má, tak po ní taky žádný SS nechtějí... Tak nevím, kde je chyba :twisted: ?

Tebe ošidila anebo šišláš? do inkasa VS ani SS nedoporučuji zadávat, pokud k tomu nemáš pádný důvod. Někteří lidé se mylně domnívají, že bez VS inkasující nepozná, od koho je platba :-)
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 12. 2011 12:47

Neraď, 60 ti není a v Rusku jsi nejspíš nebyl. Že bych podle toho VS třeba poznal já, co se inkasuje, to už ti nedošlo, že?
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 22. 12. 2011 13:02

Však poznáš, to že do povolení inkasa nedáš omezení na VS neznamená, že se ti pak ten VS nezobrazí v IB nebo na výpise.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 22. 12. 2011 13:06

u Souhlasu s inkasem může doplnit i "Vaše označení"...
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 12. 2011 21:05

Tak začínám mít takový divný pocit, že FIO jde někam... Včera jsem vybíral z bankomatu ČSOB, teď koukám jak puk do IB, a je tam zaúčtován jen poplatek 6,-Kč za výběr, ten vlastní výběr tam není...
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 23. 12. 2011 22:10

A dal ti bankomat peníze? :-)
ultima__ratio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 12. 2011 22:23

Dal...
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Heavy71 23. 12. 2011 22:46

Tomáš Marný píše:Tak začínám mít takový divný pocit, že FIO jde někam... Včera jsem vybíral z bankomatu ČSOB, teď koukám jak puk do IB, a je tam zaúčtován jen poplatek 6,-Kč za výběr, ten vlastní výběr tam není...

Však vydrž a dočkáš se, viděl bych to tak na úterý... ;-)
Heavy71
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka