FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 2. 2012 13:26

Na a převod EUR do CZK či zpět ti udělá právě Easychange, kurzy mají dobré a mají účet u FIO, takže převody jsou v pohodě. Akorát to není hned a vypořádání chvíli trvá.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2012 10:39

citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 2. 2012 11:01

V tý diskuzi se zas sešlo volů... Mám dojem, že někteří přispívají pod jiným nickem i sem :lol: .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Alcatraz 22. 2. 2012 11:44

hmm, ani po změnách to nevypadá moc povzbudivě :/ O FIU pořád přemýšlím, jsem u ČSOB a FIO by mi ušetřilo možná 40Kč, ale pořád mi přijde, že bych ztratil víc než získal. Z obrázků to na update moc nevypadá, ale stejně se zeptám, jestli už FIO IB umí:

- stahovat výpisy hromadně, tzn. všech dvanáct PDF stáhnout najednou
- při zobrazení výpisu pohybů na účtu mít na každém řádku zůstatek na učtu po zaúčtování transakce
- hromadné platby z oblíbených, tzn. nabídnout oblíbené (uložené) příkazy, z nich vybrat libovolných n, ty se přenesou do formuláře pro hromadné odeslání, ja dopíšu částky (tam kde nejsou už ve vzoru) a odešlu na jednu ověřovací SMS
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 2. 2012 12:05

Se musím podívat na garáž, jestli tam nepíšeš, že by sis konečně pořídil Trabanta místo Rollse, pokud by ovšem měl klimatizaci a stejně tichý motor...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 22. 2. 2012 13:02

alcatraz : to ti tam ty peníze (v té ČSOB) asi jen leží, ne ? žádné odchozí platby (3Kč), žádné příchozí platby (6kč), žádná změna trvalého příkazu (6Kč), žádný paušal za "vedení" účtu (30 Kč-400 Kč) ....
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 22. 2. 2012 13:06

1. ne - stahovat jdou ručně, leda že si to naskriptuješ
2. pdf výpisy zatím nemám, ale tam to také nebude. nabízí pouze pohled na denní zůstatky
3. šablona na hromadné platby jde, ale pak z něj musíš ručně vysekat ty, které nechceš odeslat
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alcatraz 22. 2. 2012 14:49

2Klokan: 2-3 příchozí platby, 4-9 odchozích (bez plateb kartou), 1-2 výběry z bankomatu, jeden trvalý příkaz (nepoužívám je), SMS při platbě kartou nad určitou částku a SMS při každé příchozí platbě. Kartu minimálně na úrovni VISA Classic a kreditní kartu bez jakýchkoliv podmínek na obraty, minima, "povinnosti". Efektivní odesílání hromadných plateb a přehledné výpisy pro kontrolu. Pokud možno zobrazit blokace CC, které ještě nebyly zaúčtované. Kontokorent bez podminek na používání velkou vyhodou a občasné dobití mobilu (1xrok).

ČSOB mě štve hlavně protože nenabízí žádný zajimavý produkt, ani po 15 letech používání. Mizerný pojištění, mizerný hypotéky, jejich nabídky úvěru s podmínkami, které nabízí, mi přijdou urážlivé, nepoužitelný TV/spořící účet, nepoužitelné investice. Kvůli kde čemu je nutné běhat na pobočku a teď si pohoršili tím, že vyžadujou SMS autorizaci už jen pro přihlášení do IB, zatímco bezpečnostní cerfikát mi nejsou schopni dodat na použitelném médiu, abych si s ním dělal co chci já. O jejich speciální čtečku se speciální certifikační kartou nestojím.

Jenže jediná další, která se aspoň blíží mým představám o použitelném transakčním účtu je FIO. Jenže to ani zdaleka není zadarmo (a to nepoužívám nic extra), sice za nižší poplatek, ale zase dostanu o dost méně použitelné služby. Takže sleduju a čekám co vymyslí s vlastníma kartama, bezkontaktníma kartama (s vlastním limitem), jestli udělají použitelnější IB, nebo jestli mě ČSOB nečím absurdním nenaštve.
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2012 14:51

Alcatraz: a on je problem vyuzivat sluzeb vice ustavu s tim, ze z kazdeho si vezmu pouze to, co mi vyhovuje a na cem usetrim?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 22. 2. 2012 15:38

S474N : absolutní souhlas. (jen Patrik to občas už přehání) :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alcatraz 22. 2. 2012 21:58

už teď mám 3 spořící účty a tím jsem překročil uzavírání zbytečných smluv na dva roky dopředu. Je mi k ničemu služba, kterou v případě nouze musím čekat 3 dny než se peníze dostanou tam kam mají, když je potřebuji hned. To pro mě pořád mý větší cenu než těch pár korun. Takže ne, nemám v umýslu týden "protáčet" nějaké peníze buhví odkud kam, abych dostal bůhví co o 5Kč levněji :) Transakční účet budu mít jen jeden. Už jen abych se vyznal ve výpisech a fungovalo vyhledávání :)
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod broucajz 23. 2. 2012 00:18

4honza píše:1. ne - stahovat jdou ručně, leda že si to naskriptuješ
2. pdf výpisy zatím nemám, ale tam to také nebude. nabízí pouze pohled na denní zůstatky
3. šablona na hromadné platby jde, ale pak z něj musíš ručně vysekat ty, které nechceš odeslat

ad 3:
Nemusí se nic "vysekávat". Šablona hromadného příkazu může mít třeba 20 řádků (příjemců) a když chci peníze poslat jen třem, tak u nich dopíšu částku, u ostatních zůstane nula a vzniknou z toho 3 příkazy k úhradě, ostatní řádky se ignorují. :-]
broucajz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 23. 2. 2012 00:51

ale trvaly prikaz k inkasu neumeji (kdo umi?) :-)

-- 23. 2. 2012 00:59 --

Thom píše:To se asi zpracovává dávkově. V DB je těžko možné ty transakce provést ve stejný čas... Jiná věc stejně je, kdy to odejde do ČNB, to zřejmě až po skončení dávky.

...zvlášť když to truhlík zadá třeba v opačném pořadí (nejdříve ven z fio a pak v rámci fio)... Pokud dodrží logiku chronologie a mezi autorizací obou ponechá příslušný technický čas (aby mezoi to vlezlo několik jiných autorizací nějakých jiných klientů), tak se to dle pozorování provede i v jedné dávce které se spouštějí v předem známých, zde několikrát popsaných časech (tj. pokud to není zadáno v pracovní době po 6h se splatností ihned) :-)

ad2 - budoucí splatnost odejde v odpolední dávce, tj. D+1, ledaže by to byla zrychlená platba...

alcatraz: tak ty řešíš 40 Kč? Myslel jsem že točíš miliony v akciích a derivátech :-D
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Heavy71 23. 2. 2012 08:21

vpe píše:ale trvaly prikaz k inkasu neumeji (kdo umi?) :-)

... třeba Poštovní spořitelna ;-)
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 23. 2. 2012 08:36

Alcatraz: v tom pripade hledas svaty gral, protoze nic takoveho "idealniho" neexistuje. Jedni nabizi super sporici ucet, jini spickovou kartu (kuprikladu se super kurzem nebo i navracenim penez) a uplne jini zase transakcni ucty se spojenymi sluzbami zadarmo. Pokud si myslis, ze ti nekdo nabidne uplne vsechno v jednom, tak si bud hodne naivni nebo blazen.

S474N
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka