FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 6. 2012 20:24

kalamancharo píše:Luis009: Prohlédni si FIO, mBank, Zuno a Air Bank, co ti bude sedět nejvíc. Nebo pokud seženeš kód na GE Grátis.

Přehled: http://www.mesec.cz/produkty/osobni-ucty/

Ale ve FIO háček nehledej. Je to fér nabídka. :)

Air Bank rozhodne neni bezplatna. A pridal bych tam Equa a mozna Postovni sporitelnu (on-lione konto).

-- 2. 6. 2012 20:26 --

...a souhlasim s tim, ze Fio je urcite fer.

-- 2. 6. 2012 20:26 --

PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 2. 6. 2012 21:00

- nevím jak by na účtu nebyl pohyb, všechny jsou úročeny, na všech je nějaký min.zůstatek, tj.pohyb je vždy (ano, u některých účtů Fio nepřipisuje každý měsíc ale tuším že za 1/4 rok)
- PDF výpis prostě chvilku trvá, nemá smysl je s tím otravovat, jen pokud ještě nikdy nebyl, potom otravovat přes Fio servis. Mám u Fio asi 8 účtů a každý měsíc vytvoření PDF trvá jinou dobu i když už třeba GPC a CSV vidím tak PDF ještě ne, chce to chvilku počkat.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 6. 2012 21:15

Akciový Klokan: eurový účet s malým zůstatkem může být bez pohybu. Ověřeno.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 6. 2012 21:25

Luis009 píše:Dobrý den. Je mi 19 let a pořizuji si svůj první běžný účet, myslíte, že je pro mě Fio vhodnou volbou?
Ano myslím si to, že by to pro tebe mohla být dobrá volba a nebal bych se do toho FIO jít. Ono také záleží co od toho běžného účtu očekáváš a požaduješ. U FIO je zdarma vedení účtu, převody peněz, karta, výběry na pobočce (1000 Kč a více) a z jejích bankomatů. Je to zdarma a tak ti asi nic nebrání to vyzkoušet a když by ti to nevyhovovalo tak to mužeš zrušit a zkusit některou jinou banku.

PatrikChrz píše:A pridal bych tam Equa a mozna Postovni sporitelnu (on-lione konto).
U Equa nevím jak to je, ale tu poštovní spořitelnu bych mu určitě nedoporučoval. Pokud se nepletu tak to on-line konto je zdarma pouze pří průměrném měsíčním zůstatku 15000 Kč a to nevím zda 19 letý mládenec dokáže splnit aby to měl zdarma.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 6. 2012 21:36

U Equa je podmínka obratu 15 000 Kč (nebo celkový objem prostředků 150 000 Kč), u Poštovky je to průměrný zůstatek.

Každopádně s FIO se určitě nespálí a když bude mít nějaké specifičtější požadavky, tak může účet doplnit některým ze zmiňovaných
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 6. 2012 21:56

PatrikChrz píše:U Equa je podmínka obratu 15 000 Kč (nebo celkový objem prostředků 150 000 Kč), u Poštovky je to průměrný zůstatek.
Právě kvůli té podmínce 15000 Kč bych pro Luis009 tyto banky nedoporučoval a nebalamutil ho zbytečně bankami které pro účet zdarma mají ten háček kterého se obává.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod broucajz 2. 6. 2012 23:41

Omlouvám se, zřejmě budu opakovat, co tu už bylo probráno.
Doporučuji instalovat PDF Creator; ten se objeví jako virtuální tiskárna stejného jména. Touto "tiskárnou" lze tisknout do POD z jakéhokoliv programu, tedy i z IB FIO. Dá se tisk a vybere se tiskárna PDF Creator.
Ještě se mě nestalo, že by to selhalo. :D
broucajz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 6. 2012 00:17

Díky za info, vsadím se, že to tady nikdo z diskutujících dosud netušil... Tak mne napadá, proč se vlastně nabízí formát PDF rovnou ke stažení (Vodafone, O2, Citibank), když si to každej pitomec může díky PDF Creatoru stáhnout do PDF třeba z Text 602...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 6. 2012 06:55

Ty pitomce s nás dělá FIO, protože nás nutí na ty PDF výpisy pokud je někdo chce používat např. PDF Creator. To co je jinam a v jiných bankách většinou samozřejmosti FIO není schopné zajistit aby to samozřejmosti bylo i u nich. Kdo chce u FIO účtů výpisy v PDF musí mít štěstí, že je mé v IB všechny k dispozici a nebo si musí vymyslet něco jak si je v PDF udělat.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Noxik 3. 6. 2012 09:59

Mam dojem, ze PDF od banky byvaji navic nejak elektronicky podepsane ci co, coz vypis z PDFCreatoru nebude.
Zitra se zkusim zeptat na pobocce, kolik minulych vypisu by tam melo byt.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 6. 2012 16:59

V sobotu jedu v noci autem a potřebuju nutně natankovat. Narazil jsem na nonstop benzínku, nicméně když mi už u druhýho stojanu netekl benzín, přišlo mi to divný. Pak vylezl dědek a že prej se v noci platí předem. Poněkud zaskočen vyndavám kartu, ani by mi došlo, že těžko budu s kartou platit předem. Dědek kartu vzal a já natankoval. Pak jsem šel normálně dovnitř a zaplatil.

Co mi ale došlo až později, jestli nemohl dědek udělat za ty dvě minuty něco nepěkného s mojí kartou. Nějakou kopii či zkrátka nějak mě poškodit. Má cenu kontaktovat banku?

Díky
Nepokradeš
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 6. 2012 17:33

Sasakr:
To co popisuješ je dost hodně divný a trochu i podezřelý postup. Nevím zda něco takového si vůbec může někdo dovolit. Bylo by zajímavé jaký názor by na to měla ČOI. Každopádně bych já nikomu kartu nedával aniž bych ji měl na dohled a mohl sledovat co s ní dělá. Jestli kvůli tomu kontaktovat banku nevím, ale pokud by se ti na účtu začaly objevovat nějaké podezřelé karetní transakce tak určitě ano.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod OndrejNecas 4. 6. 2012 17:39

Tak ono platit za palivo předem není například v těch chudších státech světa nic neobvyklého. Okolo silnic v Rusku je to běžné. Zaplatí se 40 litrů cash a daných 40 litrů potom vyteče z hadice. Tak se tam chrání před ujížděčema.

Ale pokud začnou ubývat penízky z účtu, čas začít řešit to s bankou.
Byl jsem nikde, znám nic
OndrejNecas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 6. 2012 17:43

Nj, hlavně že se to všude píše - nedávat kartu z ruky tak, aby mu zmizela z dohledu - třeba číšníkovi s tím, že s ní půjde k terminálu. Číšník má hezky přicupitat s terminálem ke stolu, případně jít s člověkem někam, kde ten terminál mají.

-- 4. 6. 2012 17:46 --

OndrejNecas píše:Tak ono platit za palivo předem není například v těch chudších státech světa nic neobvyklého.

Ono to funguje i u nás, hlavně v noci, nebo v Brandýsku i ve dne. Ale tak, jak píšeš - člověk zaplatí dopředu určité litry nebo řekne, že chce za tisícovku, nikoliv že dá někomu kartu, aby mu zmizela z dohledu, a pak zaplatí čerpání do plné...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 4. 6. 2012 17:48

Tak vypisy vyreseny. Vlevo dole je totiz kolonka filtru s datumy, ktera se podle zamestnance Fio obcas pri aktualizacich sama zmeni. No a ja tam mel nastaven akorat ten posledni mesic, byt v minulosti jsem tam musel mit neco jineho, protoze se mi ukazovalo vypisu vice. Takze staci tam dat starsi datum a stisknout tlacitko.
Noxik
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka