FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Fodi 18. 6. 2012 11:12

S474N píše:
Fodi píše:V mych ocich je KK zalozena jen na tom, aby se alespon obcas klient zpozdil.

Jasne a sirky jsou pro to, aby s nima nekdo zapalil stoh slamy a pistole, aby s nimi nekdo zavrazdil.

Taky nazor, ale to v mych ocich a sirky spolu snad zcela nesouvisi. Leda bychom narazili na banku lidumila.

Nekdo psal o vyberu z bankomatu v cizine zdarma. Samotny vyber mozna ano, ale nemaji KK uz ve sve povaze hotovostni vyber bez bezurocneho obdobi ?
Fodi
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 6. 2012 11:31

Fodi: no "tve oci" jsou, obzvlaste na financnim foru, opravdu velmi usmevne.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 6. 2012 12:42

vlazy píše:Nevím, ale předpokládám, že ta KK Citilife se asi nedá jen tak použít pro výběry zdarma z bankomatů.

Zkus si to jí založit a vybrat s ní :-) Určitě to půjde :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 18. 6. 2012 12:59

takze 2 vybery zdarma i pro ty kteri neudelaji obrat min 4k czk? za mesic...plus nevycerpane vybery se prevadeji do dalsiho mesice?
DNSTUFF
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kurt 18. 6. 2012 13:08

Jo, 2 výběry zdarma do začátku - ty jsou jednorázové. Jde o to, že se ty další načítají z předchozího měsíce, čili kdo dostane kartu třeba 10. v měsíci, má na ten měsíc 2 výběry zdarma. Když stihne utratit do konce měsíce aspoň 4000, získá v příštím měsíci jeden výběr z cizího bankomatu zdarma. Plus převedené nevyčerpané.
Kurt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hurnek 18. 6. 2012 14:41

Nový majitel karty má pro začátek 2 výběry z cizího bankomatu zadarmo.
Měsíc 1
Pokud v rámci měsíce zaplatí a zaúčtuje se na účet třeba v součtu 8200,- Kč, tak už bude mít 4 výběry zadarmo. Ta možnost dalších 2 výběrů se pročte až prvního v následujícím měsíci.
Měsíc 2
V dalším měsíci si 3x vybere z bankomatu, takže ihned se mu v IB objeví 4, pak 3, pak 2 a po 3. výběru ihned pouze zbývající 1 výběr. V tomto měsíci třeba kartou zaplatí za 36000,-. Teoreticky by za to mohl dostat 9 výběrů zadarmo. Vzhledem k tomu, že maximum je 5, tak 1. den v následujícím měsíci se mu k tomu 1 zbývajícímu připočtou 4 a bude mít celkem 5 výběrů zadarmo.
Měsíc 3
5x během měsíce vybere, kartou zaplatí a zaúčtuje se za 7800,-, ke své smůle zaplatí kartou poslední den v měsíci za 2300,-, ty ale budou zaúčtované až v následujícím měsíci. Výsledkem že v následujícím měsíci bude mít jen 1 výběr zadarmo.
Měsíc 4.
1x vybere z ATM. Zaplatí za 13700,-, k tomu se připočtou 2300 nezaúčtované v minulém měsíci. Do následujícího měsíce bude mít v IB 4 výběry zadarmo.
Atd.
hurnek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 6. 2012 14:50

jj, není nad jednoduchost. Osobně zatím nevidím důvod, proči si místo staré karty ČSOB pořizovat FIO.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 18. 6. 2012 14:58

Tomáš Marný píše:jj, není nad jednoduchost. Osobně zatím nevidím důvod, proči si místo staré karty ČSOB pořizovat FIO.

Tak tak :D
Hlavně nesnáším tady ty podmínky kdy neustále musím myslet na to, zda jsem byl už za den 2x za den na malé a tím pádem mám nárok na papír zdarma při večerní velké :D :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 18. 6. 2012 15:27

Ono je taky na pováženou, proč vůbec platit 4000 Kč měsíčně debetkou? Pokud chci získat hotovost, nabízí se mimo cash back např. GG ve široké síti bankomatů GEMB, samozřejmě 10 výběrů z pomalu rostoucí sítě FIO bankomatů a kdo má po ruce, tak využije zdarma výběry v Airbank. Ale proč platit 4000 Kč debetkou, když i při placené fázi Citi Life mám cca 40 Kč zpět?
Chápu lidi, kteří žijí na vesnici, ale snad párkrát za měsíc jedou do města nebo obce, kde pravděpodobnost výskytu bankomatu GEMB nebo jiných hraničí s jistotou... A pokud žiji na vesnici, kterou takřka neopouštím, je celkem slušná pravděpodobnost, že dostávám za práci hotovost a debetka pro mne takřka nemá smysl. Ale třeba se mýlím... ;-)
Gandalf007
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 6. 2012 15:45

Tomáš Marný píše:Osobně zatím nevidím důvod, proči si místo staré karty ČSOB pořizovat FIO.
Například proto aby se tím získalo možnost výběrů zdarma ze všech bankomatů a ne pouze z Pharro/FIO pokud tento bankomat nemá někdo v rozumné blízkosti. Jinak nevidím důvod proč si neponechat kartu FIO/ČSOB a k tomu si pořídit novou FIO. Samozřejmě ne k jednomu stejnému účtu ale např. jednu k běžnému a druhou ke spořícímu nebo ke dvěma spořícím účtům.

Jinak jsem nepochopil a prozatím nezjistil jak je to s těmi dvěma výběry zdarma ze všech bankomatů které k těm novým kartám by měl každý jednorázově dostat. Zajímá mne hlavně jak dlouho ty 2 výběry zdarma budou platné. Je nějaký limit do kdy se mohou vyčerpat a pak propadnou a nebo je možné je vyčerpat např. za půl roku nebo i před koncem platnosti karty tj. až za 4 roky pokud by je někdo nevyčerpal dříve?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2012 15:49

Tak vyhoda FIO je v moznosti ten obrat "kumulovat". Treba ja obvykle neutratim ani 2000 Kc za mesic kartou (ted je u me ponekud nestandardni situace, kdy kvuli bonusovemu programu GE a Citi nakupiji i znamym a uz treti mesic se dostanu pres 15 000 Kc) a zaroven mam v dosahu jak pobocku, tak bankomaty Pharro. Takze si takto mohu "sporit" abych si mohl vybrat napr. na dovolene nebo treba jen kdyz budu potrebovat vybrat ihned a nebudu moct hledat pharro bankomat.
Takze me to aktualne prijde jako docela dobra varianta.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 6. 2012 16:03

PatrikChrz píše:Tak vyhoda FIO je v moznosti ten obrat "kumulovat". Treba ja obvykle neutratim ani 2000 Kc za mesic kartou
Já jsem to ale pochopil tak, že obrat kartou se kumulovat asi nebude a bude se pouze převádět do dalších měsíců případné nevyčerpané výběry zdarma. Chápu to tak, že když někdo FIO kartou v jednom měsíci utratí např. 2600 Kč tak další měsíc mu nestačí utratit pouze nebo minimálně 1400 Kč aby tím získal 1 výběr zdarma z jakéhokoliv bankomatu. Ta útrata 2600 Kč se asi nepřevede do dalšího měsíce.
Kdyby se ten obrat dal kumulovat do dalších měsíců tak by to bylo docela dobře vymyslené. Nevím ale asi to tak není.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Gandalf007 18. 6. 2012 16:40

Taky mám za to, že se kumulují jen hotové nevyčerpané výběry, ale pokud na výběr v měsíci nedosáhneš, stávající nákupy "propadnou"...
Gandalf007
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 6. 2012 17:02

vlazy píše:Například proto aby se tím získalo možnost výběrů zdarma ze všech bankomatů

Jenže já debetkou neplatím... Pokud si pamatuji, použil jsem ji za 6 let 2x a to v cizině, kde brali jen Maestro. Než platit debetkou kvůli výběru zdarma a připravit se tak o 2% z kreditky, radši si vyberu za 6,- Kč z bankomatu ČSOB nebo popojedu k bankomatu FIO o 2 km dál.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 18. 6. 2012 19:29

Gandalf007 píše:Taky mám za to, že se kumulují jen hotové nevyčerpané výběry, ale pokud na výběr v měsíci nedosáhneš, stávající nákupy "propadnou"...

Jelikoz se scitaji platby jak nekde u pokladen, tak po internetu, tak pro "normalniho" cloveka ta ctyrka padne za mesic hned. Nekdo muze karty stridat...na Fiu udela ctyrku a bude mit vyber kdekoliv a dalsi castky muze platit jinou kratou. Zalezi na osobnich preferencich kazdeho
ALF6
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka