FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Gandalf007 21. 6. 2012 09:39

Já měl štěstí na skvělý PIN u Fia i Airbank, na ostatních jsem si ho mohl zpravidla nastavit sám. Jediné nepříliš vydařené má AXA a MC Gold, ale ty v současné době používám velmi zřídka ;-)
Gandalf007
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 21. 6. 2012 09:49

Také už mi karta dorazila.
Teď by to chtělo opravdu objasnit, jak to bude s těmi výběry zdarma ze všech bankomatů.
U mBank se mi např. líbilo, že když si člověk na začátku měsíce vybral a požadovaný obrat na kartě udělal do konce aktuálního měsíce, tak měl ten výběr zdarma - prostě se poplatky za výběry zaúčtovávaly až na konci měsíce podle obratu.
Nutnost udělat nejdřív obrat a pak si vybírat je takové omezující.

Jak je to vlastně s těmi prvními 2 výběry zdarma? Čekal jsem, že budou platit do té doby než je využiji, a né jen první měsíc.
kecinzer
Diskutér

Odeslat příspěvekod hurnek 21. 6. 2012 10:23

kecinzer píše:Jak je to vlastně s těmi prvními 2 výběry zdarma? Čekal jsem, že budou platit do té doby než je využiji, a né jen první měsíc.

Výběry platí do té doby, dokud je nevyužiješ.Není to omezeno prvním měsícem. Když kartou nebudeš vybírat z ATM, tak je tam budeš mít i za půl roku..
hurnek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 6. 2012 10:40

kecinzer píše:U mBank se mi např. líbilo, že když si člověk na začátku měsíce vybral a požadovaný obrat na kartě udělal do konce aktuálního měsíce, tak měl ten výběr zdarma - prostě se poplatky za výběry zaúčtovávaly až na konci měsíce podle obratu.
Nutnost udělat nejdřív obrat a pak si vybírat je takové omezující.
Nemyslím si, že u FIO by to s těmi výběry ze všech bankomatů zdarma bylo nějak omezující. Oproti mBank klient dopředu ví zda má na nějaké výběry zdarma nárok a nemusí přemýšlet kolik by ještě měl utratit na platbách kartou aby to zdarma měl. Z mého pohledu to u FIO je lepší než v mBank. Asi každému vyhovuje něco jiného. Omezující pro mnohé klienty FIO bude asi těch 4000 Kč na jeden výběr zdarma, protože asi ne každý až tolik měsíčně kartou utratí.
kecinzer píše:Jak je to vlastně s těmi prvními 2 výběry zdarma? Čekal jsem, že budou platit do té doby než je využiji, a né jen první měsíc.
Tak to by mne taky zajímalo, ale asi se to dá jen velmi těžko nějak věrohodně zjistit.

hurnek píše:Výběry platí do té doby, dokud je nevyužiješ.Není to omezeno prvním měsícem. Když kartou nebudeš vybírat z ATM, tak je tam budeš mít i za půl roku..
Tuto informaci máš odkud? A nebo si to jen myslíš, že to tak je?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kurt 21. 6. 2012 10:42

No tak předpokládejme, že Fio má jeden z komunikačních kanálů na jisté nejznámější sociální síti a že tam tuto informaci uvedlo.
Kurt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hurnek 21. 6. 2012 10:47

http://www.fio.cz/spolecnost-fio/servis ... ebni-karty
bod 14. ... nasbírané výběry z bankomatů jsou platné neomezeně, dokud je vyčerpáte.

mají to i v ceníku
http://www.fio.cz/docs/cz/cenik_bankovni_sluzby.pdf
bod 2b ..Výběr zdarma získává majitel karty za každé celé 4.000 Kč, resp. 160 EUR (dle měny účtu) součtu
transakcí uskutečněných příslušnou platební kartou prostřednictvím platebních terminálů nebo
internetových platebních bran za jeden uzavřený kalendářní měsíc. Počet výběrů zdarma je omezen na
pět v jednom měsíci. Ke každé nově vydané kartě přiznává banka jednorázový bonus dvou výběrů
zdarma.
hurnek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 21. 6. 2012 10:57

Jak posílají kartu? Obyč., doporučeně nebo do vl. rukou?
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 21. 6. 2012 11:10

Přišla mi normálně obyčejně do schránky, což jsem velice uvítal. Ještě pro ní pak chodit na poštu - to bych mohl rovnou na pobočku.
Naposledy upravil kecinzer dne 21. 6. 2012 11:11, celkově upraveno 1
kecinzer
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 6. 2012 11:10

Obycejne v dopise
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 6. 2012 11:33

Kurt píše:No tak předpokládejme, že Fio má jeden z komunikačních kanálů na jisté nejznámější sociální síti a že tam tuto informaci uvedlo.
Já jsem ale z puberty už dávno vyrostl a tuto nejznámější sociální síť (předpokládám, že asi facebook) nepoužívám a příliš ani nesleduji.

hurnek píše:http://www.fio.cz/spolecnost-fio/servis-pro-klienty/faq/bankovni-sluzby/4-platebni-karty
bod 14. ... nasbírané výběry z bankomatů jsou platné neomezeně, dokud je vyčerpáte.
Tak to je dobrá informace. Pokud to tak skutečně je tak to je rozhodně lepší než v mBank. Pokud se nepletu tak se někde tvrdilo, že ty nasbírané a nevyužité výběry zdarma se převádí pouze do jednoho následujícího měsíce.

xls píše:Jak posílají kartu? Obyč., doporučeně nebo do vl. rukou?
Mne by ještě zajímalo zda s těmi kartami zasílají i ty užitečné obaly (pouzdra na ně, tak jak se to zasílalo s kartami FIO/ČSOB?

kecinzer píše:Přišla mi normálně obyčejně do schránky, což jsem velice uvítal. Ještě pro ní pak chodit na poštu - to bych mohl rovnou na pobočku.
Předpokládám, že pokud někdo nebydlí v nějakém hodně velkém zapadákově tak v ČR se asi veškerá pošta běžně doručuje adresátovi až domů.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kurt 21. 6. 2012 11:37

Sleduj si co chceš, je mi to fuk.

Ne, žádný futrál. Prostě karta v okénkové obálce, nalepená na průvodním dopise, kde se píše o tom, jak ji aktivovat, jak nastavit PIN, atd.
Kurt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 6. 2012 11:59

Kurt píše:Sleduj si co chceš, je mi to fuk.
Já jsem pouze napsal, že to nesledují a naznačil co si o tom myslím. Co sleduješ ty je mi talé fuk.
Kurt píše:Ne, žádný futrál. Prostě karta v okénkové obálce, nalepená na průvodním dopise,
Tak to je škoda, ale já určitě kvuli tomu brečet nebudu. Mám ještě nějaké použitelné obaly ze starších už neplatných karet. Takto se ale ve FIO nemůžou divit když některým jedincům ta karta celé 4 roky možná nevydrží a budou ji předčasně reklamovat a požadovat novou což budou pro banku zbytečné náklady navíc.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 6. 2012 21:49

Kurt píše:No tak předpokládejme, že Fio má jeden z komunikačních kanálů na jisté nejznámější sociální síti a že tam tuto informaci uvedlo.

No tak předpokládejme také, že velké části klientů je nějaká nejznámější sociální síť u zadele, takže bych já naopak předpokládal, že budou informováni jiným způsobem.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 6. 2012 22:05

Tomáš Marný:
Plně souhlasím.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kurt 22. 6. 2012 06:49

Tomáš Marný: oni také jsou - viz. odkaz na jejich webové stránky. ;-)
Kurt
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka