FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod davsopl 23. 6. 2012 20:53

To, že Fio začalo vydávat vlastní karty od MasterCard je sice hezké, ale měli by celkem rychle začít pracovat na novém internetovém bankovnictví. Dosud jsem nemohl třeba svázat Maestro s PayPalem. Při každém přihlášení do jejich internetbankingu mě stávají hrůzou vlasy. Je to strašně nepřehledné a chaotické. Na co potřebuji vidět obrat na hlavní straně vedle zůstatku? Kolikrát už mě to vylekalo, že jsem v mínusu. Třeba moc se mě líbí bankovnictví GE Money, UniCredit, ČSOB. Proto mě donutili odejít z FIO banky ke GE. Na Internetbankingu by měli zapracovat.
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod chjoo 23. 6. 2012 22:31

Jasně, všechno se dá zlepšit. I ve FIO. Ale neznám jinou banku, která mi dovolí ve svém IB zobrazit pohyby na účtu tak daleko do historie. Editaci, tisk, vytvoření šablony, kešflou a další od založení (!) účtu. Já kdybych pozoroval nějakej neklid vlasů na hlavě, zakážu si to zobrazení (která banka mi dovolí volit si zobrazení 20 údajů o položce). Anebo můžu pro klid nervů taky odejít z banky.
chjoo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mariacek 23. 6. 2012 23:34

davsopl píše:To, že Fio začalo vydávat vlastní karty od MasterCard je sice hezké, ale měli by celkem rychle začít pracovat na novém internetovém bankovnictví. Dosud jsem nemohl třeba svázat Maestro s PayPalem. Při každém přihlášení do jejich internetbankingu mě stávají hrůzou vlasy. Je to strašně nepřehledné a chaotické. Na co potřebuji vidět obrat na hlavní straně vedle zůstatku? Kolikrát už mě to vylekalo, že jsem v mínusu. Třeba moc se mě líbí bankovnictví GE Money, UniCredit, ČSOB. Proto mě donutili odejít z FIO banky ke GE. Na Internetbankingu by měli zapracovat.

Vaše problémy jsou způsobeny tím, že IB moc neznáte. Pokud vám úvodní strana nevyhovuje, podívejte se do nastavení - tam zjistíte, že si vzhled, i to, co se vám bude po přihlášení zobrazovat, můžete sám nastavit, jak vám vyhovuje. Jinak já si myslím, že současný IB je dostatečný. Troufám si tvrdit, že většině zákazníků bude vyhovovat současný stav..
Mariacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 24. 6. 2012 07:29

Já bych teda zobrazení obratu oželel, ale jinak mi IB Fio vyhovuje víc než ČS. Už jenom možnost mít hned po přihlášení zobrazenou přehlednou historii transakcí je fantazie. A také je mnohem rychlejší.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 6. 2012 07:34

Také mi IB FIO vyhovuje nejvíce. Je velmi jednoduché a přitom s tolika možnostmi nastavení. I když staré mi přišlo ještě o fous lepší, bylo rychlejší.

Hlavně neomezená historie je něco fantastického, už se mi to mnohokrát hodilo při dohledávání nějakých historických plateb.

ČSOB IB je dost pomalé a s historií jen rok zpět, což je málo, navíc stránkované (špatně se tam vyhledává přes ctrl + F). GE mám teprve chvíli, ale musím říct, že není špatné, třeba ty kategorie plateb (navíc dodatečně zaveditelné) jsou fakt zajímavý nápad. Protože je to ale účet, který moc nepoužívám, tak s ním nemám tolik zkušeností, abych odhalil nějaké slabiny, kromě toho stránkování - max. 150 transakcí na stránku, to mi třeba vadí.

UCB nemám, ale měl jsem zkušenost se Živnobankou a to bylo něco strašného, hlavně ty certifikáty.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 24. 6. 2012 08:17

Mně to jejich IB taky maximálně vyhovuje, hlavně nic podstatného neměnit! Ono už ta designová úprava to nevylepšila, spíš drobně zhoršila.

Jestli má někdo 1 účet a potřebuje na něm pracovat s několika málo operacemi, pak může IB jiných bank vyhovovat více (třeba to zobrazené historie po přihlášení). Já pomocí toho IB od Fio bez problémů ovládám přehledně těch účtů víc než deset, občas se řeší dost složité úlohy, a to v žádném jiném na takovéhle úrovni neexistuje.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 6. 2012 08:45

Tak to zase existuje, jmenuje se to Multicash a podporuji to vsechny velke banky (u nas i v zahranici) a je mozne v tom spravovat ucty ruznych bank. Cenove to je ale uplne jinde (pouzivaji to mezinarodni korporace).
Pro obcana ci malou firmu ale konkurenci moc nevidim.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ency 24. 6. 2012 10:36

Me IB Fia vyhovuje maximalne, asi nejvic z bank se kterama mam zkusenosti a je jich slusny pocet v CR i zahranici.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 6. 2012 17:44

vlazy píše:Já jsem ale z puberty už dávno vyrostl a tuto nejznámější sociální síť (předpokládám, že asi facebook) nepoužívám a příliš ani nesleduji.

A puberta s tim ma spolecneho co, kdyz rikas, ze "jenom pises, co nedelas"?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 6. 2012 21:15

S474N píše:A puberta s tim ma spolecneho co,
Facebook je internetová služba dělaná hlavně pro puberťáky a to i přes to, že do toho dokázali nalákat a přinutit i ostatní lidi. Mne tam alespoň prozatím ničím rozumným a pro mne užitečným nepřilákali.
S474N píše:kdyz rikas, ze "jenom pises, co nedelas"?
Nic takového jsem nikde nepsal.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 24. 6. 2012 22:47

Byla dělaná pro vysokoškoláky. Takže spíš postpuberťáky.
Jo takový mudrce mám rád. Dělají se výjimečnými tím, že tam neměli nikdy potřebu lézt ;-)
Já teda mám potřebu zkusit skoro všechno. Jiná věc už je, že mi to zatím přišlo užitečné jen k přihlašování na weby, které přihlášení přes FB podporují a nemusim se tak na nich extra registrovat.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 6. 2012 23:41

Thom píše:Já teda mám potřebu zkusit skoro všechno.
Já takovou potřebu nemám abych se registroval téměř všude tj. i tam kde to vůbec k ničemu nepotřebuji a to i přes to, že mne tam téměř všude lákají a mnohdy se tváří tak jako by bez toho ani nešlo žit.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 6. 2012 07:14

vlazy: ty mas jenom potrebu vse "zasvecene" komentovat, ze? :mrgreen: :mrgreen:

BTW pokud nemas zadne zname, tak chapu, ze nemas potrebu tam lozit, to opravdu neni sluzba pro tebe.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod hurnek 25. 6. 2012 08:57

Tak jsem si právě zvedl internet limit na mé nové Fio kartě z 0 na 3000, autorizoval, zaplatil na internetu a zase změnil zpět na 0.
Vše zcela bez prostojů :D
Hned se mi to taky objevilo v IB v kolonce Karty v nezaúčtovaných operacích a taky v kolonce zůstatky ve sloupci blokováno..
Takže to asi funguje :tleskani
hurnek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 6. 2012 09:37

S474N píše:vlazy: ty mas jenom potrebu vse "zasvecene" komentovat, ze? :mrgreen: :mrgreen:
A ty zase zcela bezcharakterně máš potřebu všude v diskuzích neustále trollovat a kazit diskuzi na určité dané téma psaním OT. Nedávno se zde řešilo příspěvky které byly kvůli OT přesunuté jinam. V takovým neslušným stylu diskuze nehodlám s tebou trolle pokračovat.

-- 25. 6. 2012 11:06 --

hurnek píše:Tak jsem si právě zvedl internet limit na mé nové Fio kartě z 0 na 3000, autorizoval, zaplatil na internetu a zase změnil zpět na 0.
To je velmi dobrá a pro mnohé klienty FIO užitečná věc. Ještě by ale mohli něco udělat s těmi MO/TO platbami, tak aby i tam bylo možné měnit limity nebo alespoň si to nechat zablokovat. Mnochým klientům FIO ta nemožnost samostatného znemožnění plateb MO/TO asi bude vadit. Když si už dali tu práci, že to nastavování limitů na kartách do IB naprogramovali a zavedli tak tam snad mohli dát i to MO/TO. Mám dojem, že banky to MO/TO asi dost hodně podceňují a považují to možná za něco pro klienty nedůležitého. Podobně to bylo i v mBank kde nastavování MO/TO limitů v IB nebylo, ale po tom co se to klienti dožadovali to tam později zavedli.
vlazy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka