FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 4. 7. 2012 11:37

Jeste by to chtelo pridat nastaveni limitu kartu do aplikace SB. Bez toho je to porad polovicate
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dede 4. 7. 2012 12:01

Tak dneska jsem byl na pobočce FIO. Chtěl jsem si zažádat o novou kartu a po 35min, jsem odešel s nepořízenou. Na pobočce dva lidi + pokladní. Jeden obsuhoval podivného zákazníka a na druhé přepážce frajer "brousil"....vůbec ho nezajímalo, že tam čekají lidi, prostě hlava opřená o ruku a pohodová klikačka. Paradoxně to byl ten samej vůl, co mi "odborně" odpověděl na můj dotaz ohledně PayPass karet.
Jestli se chce FIO nazvat bankou, tak ať najmou lidi co tam budou pracovat a ne tuhle línou pakáž. FIO se dá použít, jako automat na Trvalý příkazy, ale mám hrůzu ztoho, co bych dělal v případě jakéhokoliv problému..!
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod hurnek 4. 7. 2012 13:24

Tak v mám v internetbankingu:

Druh bankomatu / Počet výběrů zdarma
Pharro bankomaty / 10
Ostatní bankomaty v ČR / 5
hurnek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 4. 7. 2012 17:13

Napodobne. Byl jsem v pobocce v jecne a po 15 minutach jsem odesel. Prosim urychlete zadost pres IB at tam nemusim znova
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dede 4. 7. 2012 17:17

Já teď pojedu Genius Gratis. Na FIO kašlu dokud nebude možnost objednat kartu přes IB. Gratis jsem měl založený za 20 minut s příjemnou, hezkou roštěnkou. :-D
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod audis 7. 7. 2012 10:54

za zboží nebo služby, získáte za každé 4.000 Kč (160 EUR) kumulovaného součtu těchto transakcí v příštím měsíci jeden výběr z cizího bankomatu zdarma

to je převoditelné do příštích měsíců při nevyčerpání neomezeně?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 7. 2012 15:32

Je tam neco takoveho napsane? Já ctu: v příštím mesici, tak bych s tim moc nepocital, neomezene do dalsich mesicu :arrow:
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 7. 2012 19:41

Nechápu co jsi tím chtěl vyjádřit. Připadá mi to tak jako by jsi se chtěl pochlubit, že jsi objevil něco (skimming) co už je dávno několik let známe. Ten článek pouze potvrzuje fakt, že zločinci zabývající se skimmingem ještě nevymřeli a policie je také všechny nepochytala.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kurt 8. 7. 2012 10:48

audis píše:to je převoditelné do příštích měsíců při nevyčerpání neomezeně?

Ano, samozřejmě je. Vždyť to mají na stránkách napsáno.

Každá nová karta je vydávána se dvěma bonusovými výběry zdarma, přičemž pokud svoji platební kartu aktivně používáte k placení za zboží a služby v platebních terminálech či internetových platebních branách, získáte za každé celé 4.000 Kč kumulovaného součtu těchto transakcí jeden výběr z cizího bankomatu v ČR zdarma. V případě EUR karet je to jeden výběr zdarma za každých 160 EUR. Každý měsíc dochází k oddělenému vyhodnocení, tj. např. objem transakcí z měsíce července nelze již pro zisk výběru zdarma uplatnit v srpnu. Výběry zdarma jsou pak připisovány vždy na konci měsíce, do maximálního počtu pět, přičemž nasbírané výběry z bankomatů jsou platné neomezeně, dokud je vyčerpáte.

http://www.fio.cz/spolecnost-fio/servis ... ebni-karty
Kurt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 7. 2012 12:03

Dále je tam (http://www.fio.cz/spolecnost-fio/servis-pro-klienty/faq/bankovni-sluzby/4-platebni-karty otázka č. 15) mj. uvedené
Příklad: V červnu jste zaplatili kartou v různých obchodech dohromady za 17.000 Kč, získali jste tak nárok na 4 bezplatné výběry z cizích bankomatů. Pokud jste však doposud nevyužili 2 bezplatné bonusové výběry, které jste získali při vydání nové karty, budou vám na konci měsíce připsány nikoliv 4, ale 3 bezplatné výběry z cizích bankomatů tak, aby celkový počet nepřekročil 5.
Z toho vyplývá, že asi nepůjde si ty bezplatné výběry ze všech bankomatů nasbírat do zásoby na několik měsíců dopředu, např. 10 výběrů nějakou větší platbou, protože jich nikdo asi nemůže mít více jak pouze 5. Mají to trochu vychytrale udělané, ale nám nezbývá nic než to respektovat. Mne osobně to ale až tolik nevadí.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kurt 8. 7. 2012 12:08

Ano, vlazy, to každý pochopil již z mé citace, ve které stojí

Výběry zdarma jsou pak připisovány vždy na konci měsíce, do maximálního počtu pět

stačí zkrátka číst ten text, co sem někdo vloží.

Mimochodem, kolik těch výběrů z cizích bankomatů měsíčně uděláš, že napíšeš takovou perlu, jako je "asi nepůjde si ty bezplatné výběry ze všech bankomatů nasbírat do zásoby na několik měsíců dopředu,"?
Já jsem za ty více, než 2 roky, co u Fio jsem, udělal jeden, takže ty čyři, co teď mám, mi tímhle tempem nevystačí na několik měsíců, ale na několik let.
Kurt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 7. 2012 12:34

Kurt:
Vidím, že ty ten text co sem někdo napíše asi nečteš celý. Možná záměrně. Já jsem mj. napsal, že
Mne osobně to ale až tolik nevadí.
Nejde o to kolik těch výběrů z cizích bankomatů uděláš nebo potřebuješ ty nebo já. Je ale dobré brát v úvahu, že je tu i mnoho dalších klientů FIO kterým by se možná mohlo hodit to co ty nevyužiješ a nepotřebuješ.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kurt 8. 7. 2012 13:28

Aha a tenhle hypotetický klient potřebuje těch výběrů zdarma z cizích bankomatů měsíčně kolik? 10? 20? 50? 100? Já abych věděl, na jak dlouho mu těch 5 vydrží. Možná bys namísto vymýšlení hypotetických klientů mohl srovnávat s ostatními bankami. Kde můžeš mít 5 výběrů z cizích bankomatů měsíčně zdarma?
Zopakuji otázku: na jak dlouhou dobu těch 5 výběrů stačí tobě, když píšeš, že nejdou "nasbírat do zásoby na několik měsíců dopředu".
Kurt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 8. 7. 2012 14:15

Klid, zda se mi ze toho nazyvate stradatelem, tak se pouze ptal hypoteticky, nevyzadoval.

Takze odpoved na mou otazku, dekuji, muzu sporit treba 1 vyber mesicne jakymkoliv zpusobem a za 5 mesicu mit treba k dispozici 5 vyberu.

-- 08 črc 2012 15:17 --

Ja ze sem dle ib zjistil, ze mam 3 vybery gratis, jenze nevzpominam si cim sembse k tomu dopracoval. Kartou jsem myslim celkem 4000 kc nikde neplatil. Pouze vybery z banomatu.

-- 08 črc 2012 15:17 --

V klidu, nebudu resit.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka