FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ency 12. 7. 2012 08:33

V Tescu se to zmenilo, nevim proc - ale je to par mesicu zpatky, co se prodavacky zacali ptat jestli hotove nebo kartou. Nicmene Tesco stejne bezkontakt nema, alespon tam co chodim ja.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 7. 2012 08:38

Ency píše:Tesco stejne bezkontakt nema, alespon tam co chodim ja.
Nejen Tesco, ale i mnoho dalších obchodů a proto alespoň prozatím nemá příliš velký význam si ty bezkontaktní karty pořizovat a ještě za ně platit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 12. 7. 2012 08:55

O to nejde v Tescu stejne malokdy delam nakup pod 500, takze by to nemelo vyznam - navic, ja jsem nadsenec do novych technologii, takze pro me to vyznam ma, mam i mobil s NFC a google wallet (akorat je nevyhodne platit v dolarech v CR :))
Ja uplatneni pro bezkontaktni placeni vidim hlavne v tech malych obchodech, trafikach, v MHD, proste tam, kde potrebujes drobne.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 7. 2012 09:04

vlazy: no vidis to, kreditni Citi Life je PayPass a vydani je zadarmo a jeste clovek dostane 750 Kc hned a potom 2% z kazde platby. To je, co? Ale nic pro tebe :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Sasakr 12. 7. 2012 09:30

Jak jsem řekl, většinou to funguje, ale někdy ne.

Co se kurzu týče, furt je lepší platit s jejich kurzem, než měnit hotovost ve směnárně.
Nepokradeš
Sasakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 7. 2012 09:32

Ency píše:Ja uplatneni pro bezkontaktni placeni vidim hlavne v tech malych obchodech, trafikach, v MHD, proste tam, kde potrebujes drobne.
Ano, logické a uplatnitelné by to samozřejmě asi bylo. Pokud ale banky budou od obchodníků vybírat poplatky za každou platbu kartou tak to v dohledné době nevidím příliš reálné. Malým obchodům, trafikám, MHD atp. se asi nevyplatí pořizovat terminály pro bezkontaktní nebo jakékoliv jiné karty i když nějaké výjimky se asi najdou.

Jinak by mne zajímalo zda ty bezkontaktní karty FIO mají kromě čipu ještě i magnetický proužek.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 12. 7. 2012 09:40

vlazy: Všechny české karty (zatím) mají magnetický proužek. Důvodem jsou hlavně bankomaty, ty stále jedou na magnetický proužek. A samozřejmě kvůli možnosti zaplatit kartou v zahraničí. Ne všude jsou čipové terminály rozšířené tak jako v ČR.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 12. 7. 2012 09:51

2Vlazy: Ano, maji magneticky prouzek, protoze Chip&PIN je standart prakticky jen v Evrope.

2Franklin: Netroufnu si rict, ze treba vetsina bankomatu, ale urcite dost jich je hybridnich, tzn. berou magneticky prouzek i chip - jinak by sis nemohl na cip nic nahrat a to ani PIN u FIO, mBank, AirBank, atp.
V podstate kazdy bankomat, ktery umoznuje zmenit PIN je cipovy.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi

Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 7. 2012 09:53

Že bankomaty jedou na magnetický proužek nebude úplně přesný popis, v ČR všechny bankomaty podporují standard EMV (http://statistiky.cardzone.cz/download/konverze.pdf), tudíž pokud má karta čip, tak bankomat načte pouze tento čip. Co je ale problém, že na samotný proces vložení karty do většiny bankomatů musí zpravidla karta disponovat i magnetickým proužkem (jde teda o přítomnost tohoto proužku, nikoli informace na něm obsažené, podobně jako vstup na platební kartu k bankomatům uzavřeným uvnitř poboček), jinak ji odmítne přijmout.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 12. 7. 2012 11:02

vlazy píše:
Ency píše:Tesco stejne bezkontakt nema, alespon tam co chodim ja.
Nejen Tesco, ale i mnoho dalších obchodů a proto alespoň prozatím nemá příliš velký význam si ty bezkontaktní karty pořizovat a ještě za ně platit.

Stav se mění každým dnem, řetězec Bila, Penny se už upgradoval, teď se dělá Albert, Kaufland ........ prostě skoro každý den narážím na nové bezkontaktní POS. Platím tak všude, kde to jde, je to neuvěřitelně rychlé, než u pokladny někdo zaplatí hotově, pokladní obslouží tři jiné zákazník platící bezkontaktní kartou. Pro řetězce obrovká úspora peněz a času.
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 7. 2012 11:37

Nesmíš narazit na blba. Před 14 dny jsem v Datartu na Šestce platil, říkám tomu blbci "je to bezkontaktní", nic, vytrh mi ji z ruky, cpe to do terminálu, říkám mu znovu "je to bezkontaktní", on na mne čumí jak tele na nová vrata a povídá "to snad znamená, že se to nemůže použít normálně?"...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 7. 2012 11:46

gogospk píše:Stav se mění každým dnem, řetězec Bila, Penny se už upgradoval, teď se dělá Albert, Kaufland ........ prostě skoro každý den narážím na nové bezkontaktní POS.
Kdyby to tak skutečně bylo tak by snad musely být ty bezkontaktní platby zavedené téměř všude. Skutečnost je ale trochu jiná. Dokud nebudou bezkontaktní platby v Tescu kde chodím nakupovat nejčastěji tak bezkontaktní karta pro mne nemá téměř žádný význam. Mne alespoň prozatím může stejně dobře sloužit kontaktní karta se kterou zaplatím na více místech než s tou bezkontaktní.
gogospk píše:Pro řetězce obrovká úspora peněz a času.
V čem to těm řetězcům tak obrovsky ušetří peníze. Předpokládám, že snad i z těch bezkontaktních plateb obchodníci musí platit bankám nějaké procenta.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 7. 2012 11:54

"Mne alespoň prozatím může stejně dobře sloužit kontaktní karta se kterou zaplatím na více místech než s tou bezkontaktní."

Zapominas, ze ta bezkontaktni jde take pouzit konktaktne. Ale to bys musel premyslet v souvislostech.

Mimochodem nechapu, proc nas tu porad presvedcujes, ze neco nechces. Tak to proste nechtej, ale nemusis nam to tady ani psat a ani zduvodnovat. Nikoho to nezajima.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Lexx 12. 7. 2012 12:05

vlazy píše:
gogospk píše:Pro řetězce obrovká úspora peněz a času.
V čem to těm řetězcům tak obrovsky ušetří peníze. Předpokládám, že snad i z těch bezkontaktních plateb obchodníci musí platit bankám nějaké procenta.

Rychlejší odbavení -> menší fronty -> méně personálu -> úspora mezd atd.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 7. 2012 12:21

S474N píše:Zapominas, ze ta bezkontaktni jde take pouzit konktaktne. Ale to bys musel premyslet v souvislostech.
Tak, že tím dokazuješ, že ty v souvislostech nepřemýšlíš. Proč mít bezkontaktní kartu když stejně ve většině místech, ale i při větších platbách stejně musím použít kontaktní technologií?
S474N píše:Mimochodem nechapu, proc nas tu porad presvedcujes, ze neco nechces.
Já nikoho nepřesvědčují. Pouze píšu to co si o tom myslím. Zda to někoho přesvědčí nebo ne je mi jedno.
S474N píše:Tak to proste nechtej, ale nemusis nam to tady ani psat a ani zduvodnovat.
Tak to prostě nemusíš číst. já tebe ani nikoho jiného k tomu nenutím.
S474N píše:Nikoho to nezajima.
Tebe určitě ano. Jinak by ses ohledně toho zde nevyjadřoval. Je to pro tebe perfektní důvod k neustálému bezcharakternímu tvému trollování.
vlazy
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka