FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 9. 2012 14:03

To záleží na obsazení a náladě personálu pobočky... Já jsem si login při zřizování účtu volil, kamarádka si ho zakládala asi po 2 letech a té řekli, že to nejde, a jako login má příjmení bez diakritiky.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2012 15:12

qsubt píše:
PatrikChrz píše:U Fio se login muze zvolit naprosto libovolne.

muzu se zeptat kde se to voli? V IB to nevidim a pri zakladani uctu se mne nikdo nikde na to jaky chci login neptal...

Při zakládání účtu.
Asi před měsícem jsme zřizovali přístup k účtu naší nové účetní v SVJ v pobočce v Praze na Pankráci a rovněž se jí ptali, jaké chce přihlašovací jméno
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod qsubt 4. 9. 2012 16:26

hm, selskou logikou jsem to teda pochopil tak, ze pravdepodobne ten kdo si to cele zaklada osobne, tomu daji vybrat, kdo si to predchysta na internetu a prijde si na pobocku uz jen dat tech X podpisu... do predtistenych smluv, tak ten dostane pridelene "prijmeni" treba Novak110, ale tak to je v poho, porad lepsi nez 36978913 jak to ma ZUNO nebo CSOB.
huh?
qsubt
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 4. 9. 2012 18:01

Ja som si zakladal ucet na pobocke v Brne (ziadna predpriprava na internete) a nikto sa ma na prihlasovaci jmeno nepytal, proste mi k menu pridali 3 nahodne cisla a bolo. Vtedy som nevedel, ze je u nich mozne si login vybrat, ale nevadi mi ze sa nepytali, da sa to lahko pamatat..
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leto 4. 9. 2012 19:45

Cca 2 týdny zpět jsem si zakládal účet v Brně v nové pobočce na rohu Nové Sady/Hybešova (ještě tam vzadu něco vrtali vrtačkou), tak se mě chlápek normálně zeptal jaké chci přihlašovací jméno. Takže asi je to jak kde. Zdá se, že jsou někteří špatně proškolení.
Leto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Agramon 5. 9. 2012 02:29

Nevíte kde je v HK ve Futuru ten fio/pharro bankomant?? prošel jsem obě patra a nenašel jsem ho..
Agramon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 5. 9. 2012 07:52

Když vyjedeš eskalátorem do 1. patra, tak hned nalevo vedle eskalátoru.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod OndrejNecas 6. 9. 2012 12:03

Nevím, jestli špatně čtu ceník Fio banky nebo jsem slepý, ale nemůžu nikde najít, jestli je nějaký poplatek za platbu kartou v cizí měně. Pokud zaplatím Fio kartou(MasterCard) v Polsku, bude se platit nějaký poplatek?
Byl jsem nikde, znám nic
OndrejNecas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kalamancharo 6. 9. 2012 12:09

Ne
kalamancharo

Odeslat příspěvekod OndrejNecas 6. 9. 2012 12:13

Děkuji za rychlou odpověď :-)
Byl jsem nikde, znám nic
OndrejNecas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 9. 2012 14:17

Platba bude přepočtena dle kurzu banky deviza-prodej, což bude odhadem asi 2 % od středu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod LGA 7. 9. 2012 12:56

Má někdo zkušenosti s použití karty Fio Maestro (od ČSOB) v Peru?
LGA
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 9. 2012 13:44

OndrejNecas píše:Nevím, jestli špatně čtu ceník Fio banky nebo jsem slepý, ale nemůžu nikde najít, jestli je nějaký poplatek za platbu kartou v cizí měně.
Nedíval jsem se do ceníku, ale pokud tam takový poplatek uvedený není tak by to snad mělo být zdarma. Jinak nevím zda vůbec některá banka v Česku si účtuje nějaký poplatek za platby v cizí měně.
OndrejNecas píše:Pokud zaplatím Fio kartou(MasterCard) v Polsku, bude se platit nějaký poplatek?
Někde jsem četl a nevím zda se to náhodou neřešilo i někde zde v tomto fóru, že v Polsku a možná i v některých jiných zemích využívají fintu kdy při platbě českou kartou započítají cenu v Kč místo ve zlotých a to přepočítanou na Kč podle jejích a pro nich výhodného kurzu a pro zákazníka nevýhodného. Pokud se toho zákazník při placení kartou nevšimne, tak se pak diví podle výpisu z banky jak draze nakoupil. Toto mi potvrdil i jeden známý který občas jezdí do Polska na benzín. Když jsem ho na to upozornil tak příště si na to dal pozor a při platbě po dohadech u pokladny mu nakonec byla platba kartou zaúčtovaná ve zlotých.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 7. 9. 2012 13:51

vlazy: prekvapive uctuje, jen to nemusi byt na prvni pohled videt, protoze to pekne schova primo do kurzu. I kdyz jsou nektere, treba mBank, ktera to napali primo do ceniku jako konverzni poplatek. Stejne tak to dela treba i Citi.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod libol 7. 9. 2012 14:33

vlazy: ty to bereš jako fintu, oni jako službu zákazníkům. Prostě účtují v tvoji národní měně. Kurz si nestanovuje obchodník, ale "clearing firma". Pro mne s RB je to kurz nevýhodný, pro někoho to může bý lepší (třeba mBank).
Každopádně se mne ptají jestli chci platit v PLN, nebo CZK.
Je to celkem novinka a nezáleží na obchodníkovi (ten dostane furt to samé), ale na tom od koho má terminál
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka