FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 14. 9. 2012 14:17

Jeste k tomu ceniku - podle me by pomohlo oddelit napriklad cast o hypotekach. Ted delaji jedne dlouhy cenik pro vsechno co nabizeji, takze je toho proste vice. Pokud budou rozsirovat sluzby dal, bude to nezbytnost. A predpokladam, ze ta cast o CSOB kartach do cca 3 let zmizi, neb tyto karty uz budou mimo platnost.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 14. 9. 2012 14:42

vlazy píše:Mne to připadá docela jednoduché, ale ne příliš přesně uvedené.

On je jednoduchý i ceník KB :-)

Lexx píše:Ve středu si máti zakládala účet, dnes (pátek) ji přišla karta, slušná rychlost.

Byl jsem žádat v pondělí na pobočce, protože jejich termín "do konce prázdnin" nějak nevyšel, na FB na dotazy už 14 dní odpovídají že se tak stane "během pár dnů" ... včera přišla, včera aktivována, dnes mám za sebou již první paypass transakci v Penny :-) spokojenost
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 14. 9. 2012 14:44

Na PayPass jsem čekal delší dobu, ale to bylo na začátku, kdy s tím měli fofry, 4 dny je super :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 9. 2012 16:09

Akciový Klokan píše:Byl jsem žádat v pondělí na pobočce, protože jejich termín "do konce prázdnin" nějak nevyšel,
Pokud se nepletu tak ale nikde neuváděli do konce kterých prázdnin to bude. Ono letos ještě asi nějaké prázdniny budou (zimní) a ty letní bývají pravidelně každým rokem tak, že nejde jen tak tvrdit, že jim to nevyšlo. :-)
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 9. 2012 16:16

PatrikChrz píše:Equa je podobná jako Air Bank (ale lepší), prostě minimální rozsah služeb, minimalistický ceník.

Patriku, vždyť Equa toho umí úplně stejně jako Fio :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 9. 2012 16:22

Jak to? Pokladní službu nemá vůbec, zahraniční platby rozděluje jen na příchozí (99) a odchozí (199), bez rozdílu, jestli jde o SEPA nebo ostatní, kartu má jen jeden druh. Takže má spíše blíž té AirB než FIO.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 9. 2012 16:35

Tak to ti může být celkem jedno jestli je to ta či ona zahraniční platba..záleží na ceně.. Já to bral spíše k těm produktům co nabízí.. a to BÚ, SÚ, TV a hypotéky
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiHan 14. 9. 2012 20:14

Vybíral jsem ve středu na pobočce 40k Kč, v tu chvíli tam bylo právě těch 40100. Normální zůstatek mám cca. 2k. Musel jsem čekat na jakési potvrzení transakce, prý od ČSOB. Platební kartu mám původní právě od ĆSOB. Rovnou mi nabídli udělání nové karty, kde pry s tímto prý problém být neměl. Udělal jsem nákup v okolí a cca. za 15 minut mi poslali sms, že si můžu pro peníze přijít...

Takže nejspíš musí ověřit jestli nejsou na kartě nějaké nezaúčtované transakce, kvůli nepovolenému debetu.
MiHan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 15. 9. 2012 01:52

To je docela rozumné a pochopitelné.
V každém případě nevidím tu souvislost s několikanásobkem průměrného zůstatku na účtu - resp. setkal se někdo s tímto problémem?
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 15. 9. 2012 08:44

Nesetkal. Bezne mam na ucte par tisic (obvykle kolem 2) a kdyz jsem si tam ze sporaku u Wr poslal 30k a odpoledne je vybral nikdo nic nenamital ani mi nic neuctoval.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 9. 2012 09:29

Lexx: aby ses s tím mohl setkat, muselo by jít o ohlašovaný výběr, tedy nad 50 000 Kč. A jak jsem psal, mě dali bez ohlášení i 100 000 Kč (sice přidali kecy, ale dali :) ).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 15. 9. 2012 10:30

Nechci kvůli takové blbosti zakládat nové téma, tak využiji třeba toto. Potřeboval bych si založit účet, který by nesl název "firmy", tzn. aby když např. někomu pošlu peníze, tak aby tam nebylo moje jméno, ale onen název který si zvolím, je možné něco takového ? Žádnou živnost nebo podnikání oficiálně nemám... Díky.

EDIT: samozřejmě se nejedná o žádný podvod nebo něco takového, jde mi jen o to, aby to lépe vypadalo :D
kapitan_marciano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stepano 15. 9. 2012 11:46

V FIO InternetBankingu je možnost změnit název účtu.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 15. 9. 2012 12:32

To sice jo, ale to příjemce neuvidí!
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 15. 9. 2012 12:56

Co se týká výběru hotovosti na pobočce je limit bez oznámení stanoven na 99.999 Kč, nikoliv 50.000. Ale asi je to vždy o solidnosti a vstřícnosti obsluhy na konkrétní pobočce a samozřejmě i pokročilosti denní doby výběru":
"74. Výběry hotovosti se provádějí zpravidla na OM, jež vede příslušný účet, případně za podmínek stanovených Bankou též na jiném OM. Klient je dále povinen při výběru peněžních prostředků v částce vyšší než 99.999,00 CZK (či jejího ekvivalentu v cizí měně) předložit výčetku minimálně jeden pracovní den před výběrem, a to nejpozději do 16:00 hod. Pokud Klient požaduje výběr částky vyšší než 499.999,00 CZK (či jejího ekvivalentu v cizí měně) je povinen Bance předložit výčetku minimálně tři pracovní dny před výběrem. Za nevyzvednutí oznámeného výběru hotovosti je Banka oprávněna zaúčtovat na vrub účtu Klienta Poplatek dle platného Sazebníku."
Gandalf007
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka