FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 9. 2012 14:21

kapitan_marciano píše:Nechci kvůli takové blbosti zakládat nové téma, tak využiji třeba toto. Potřeboval bych si založit účet, který by nesl název "firmy", tzn. aby když např. někomu pošlu peníze, tak aby tam nebylo moje jméno, ale onen název který si zvolím, je možné něco takového ? Žádnou živnost nebo podnikání oficiálně nemám... Díky.

EDIT: samozřejmě se nejedná o žádný podvod nebo něco takového, jde mi jen o to, aby to lépe vypadalo :D

Kdybys na to měl oficiální firmu, tak si takový účet klidně u FIO založíš (budou chtít nějaký doklad, že to zakládáš na svojí firmu, zakládali jsme takto účet pro SVJčko). Ale rozhodně ti nezaloží účet na neexistující osobu.
Jediná varianta je účet u ING, který neposílá majitele účtu vůbec. Ovšem lze z něj platit jen na 3 registrované účty, které bys musel vždy písemným příkazem měnit.

...jo a také to zavání neoprávněným podnikáním 8-P
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 15. 9. 2012 14:32

Účet by byl založen na mně, samozřejmě, jde mi čistě jen o to, aby se u odchozích/příchozích plateb nezobrazovalo moje jméno, třeba Jirka Lála, ale např. "cayman islands investments" nebo tak něco :D

U toho ING by možná nebyl problém... Peníze z tohoto účtu možná ani posílat nebudu...
kapitan_marciano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ency 16. 9. 2012 11:05

Vubec nechapu k cemu by to bylo dobre a proc na sebe zbytecne upozornovat.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 9. 2012 11:57

Já myslím, že příjemci u většiny českých bank uvidí název majitele účtu - je přece nezbytné vědět, od koho přišly peníze. A že změnit to nelze.
Nazvat si lze porůznu účty jen interně v IB, ale navanek se stále účet bude jmenovat "Jiří Novák" nebo "ABC s.r.o."
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 9. 2012 12:04

Tak pokud to bude firemni ucet, tak tam snad bude videt nazev spolecnosti a ne tve jmeno. Stejne jako v pripade bytoveho druzstva od Chrze tam neni videt Chrz, ale to druzstvo.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 9. 2012 15:16

astrapa píše:Já myslím, že příjemci u většiny českých bank uvidí název majitele účtu - je přece nezbytné vědět, od koho přišly peníze. A že změnit to nelze.
Identifikace od koho přišly peníze se asi většinou provádí podle variabilního nebo specifického symbolu, případně se může použít i zpráva pro příjemce. Určovat to podle názvu majitele účtu nemusí být spolehlivé, protože ty peníze můžou přijít z účtu úplně jiné osoby.
Banky v Česku asi mají zavedené, že jako název účtu automaticky uvádějí jméno a příjmení nebo název firmy majitele účtu, ale je otázkou zda to tak musí dělat na základě nějakého zákona nebo nařízení. Ono už z toho, že se to jmenuje název účtu a ne např. majitel účtu nevyplývá, že by to muselo být nutně jméno a příjmení majitele účtu. Myslím si, že banky kdyby chtěly (pokud jim v tom nebrání nějaký zákon) tak by mohly majitelům účtů umožnit zvolit si název účtu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 9. 2012 17:24

astrapa píše:Já myslím, že příjemci u většiny českých bank uvidí název majitele účtu - je přece nezbytné vědět, od koho přišly peníze.

Co to je za pitomost? Od koho přišly peníze je snad vidět podle variabilního symbolu, a jestli to přišlo z účtu vedeného na mou osobu nebo z účtu vedeného na prabábu věčného Žida musí být příjemci jedno. BTW takovouhle kokotinu na mne před dávnou dobou zkoušela Pražská plynárenská - že prý jim musím sdělit číslo účtu, z kterého jim budu platit zálohy.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod sejky 16. 9. 2012 17:44

Poraďte mi, jak je to u FIO pokud je zadaný platební příkaz a není krytý zůstatkem v den odeslání platby. Předpokládám, že se neprovede ale otázka je zda se zruší okamžitě? nebo několik dní čeká na zůstatek? díky za info
sejky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 9. 2012 18:26

Tomáš Marný píše:
astrapa píše:na mne před dávnou dobou zkoušela Pražská plynárenská - že prý jim musím sdělit číslo účtu, z kterého jim budu platit zálohy.
To je opravdu blbost sdělovat číslo účtů ze kterého se platí nějaké poplatky. Já sice Pražské plynárenské nic neplatím, ale pravidelné platby neplatím vždy z jednoho stejného účtu. Platím to z více různých účtů v různých bankách, podle toho jak mi to zrovna vyhovuje nebo kde mám kolik peněz a prozatím jsem nikdy kvůli tomu neměl žádné problémy.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 9. 2012 18:27

Pokud vím, tak SIPO se zkouší znovu. Pokud je o příkaz s okamžitou splatností, tak ten končí chybovou hláškou "odmítnut při validaci" a znovu se strhnout nezkouší, příkaz s odloženou splatností jsem zatím nezkoušel.

-- 16. 9. 2012 18:37 --

vlazy: ona to úplně hloupost není, ty firmy vědí, proč to po lidech chtějí. Je to taková "poslední záchrana", když někdo pošle peníze s špatně vyplněnými údaji (VS), nebo dokonce bez nich, tak že mohou takto dohledat, komu že ta platba vlastně přísluší. A že jich v takových firmách musejí mít hromady.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 16. 9. 2012 18:45

Navíc, u firem typu plynárny, elektrárny, vodárny ... nebo FÚ, sociálka, VZP,... to má i svůj účel, protože na ten stejný účet jako je ten nahlášený následně vrací přeplatky.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 9. 2012 19:15

PatrikChrz píše:Je to taková "poslední záchrana", když někdo pošle peníze s špatně vyplněnými údaji (VS), nebo dokonce bez nich, tak že mohou takto dohledat, komu že ta platba vlastně přísluší. A že jich v takových firmách musejí mít hromady.
Ta záchrana to sice může být, ale je to zbytečné omezování klientů pouze na jeden účet. Navíc klienti mohou mít více vlastních účtů kde by se při platbě z nich jejích jméno a příjmení asi také mělo zobrazit jako název účtu odesílatele peněz. Pro mne by to bylo trochu omezující opatření. Ono se samozřejmě může každému stát a asi se to i stává, že peníze někdo zašle omylem se špatným VS nebo jinými údaji, ale pokud se to někomu stane tak je to jeho věc a pak by měl spíše on nějak doložit, že tu platbu zaslal.

Akciový Klokan píše:Navíc, u firem typu plynárny, elektrárny, vodárny ... nebo FÚ, sociálka, VZP,... to má i svůj účel, protože na ten stejný účet jako je ten nahlášený následně vrací přeplatky.
Nevím jak to máš ty, ale já si mohu pro případné přeplatky určit účet na který je chci zaslat a nemusí to být ten stejný ze kterého zasílám zálohy.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Noxik 16. 9. 2012 20:36

Uz nekdy nekdo z pritomnych tu zachranu pouzil? Ja davam pro jistotu do zpravy pro prijemce svoje jmeno, ale zatim jsme to nevyuzil.
Noxik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 9. 2012 21:24

Já bych na takovou záchranu příliš nespoléhal a proto si raději dávám pozor na to co vyplňují do příkazu. Tím netvrdím, že se i přes to nemohu někdy splést. Nespoléhal bych ani na to, že u všech firem se nějaká taková záchrana provádí.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 9. 2012 21:35

Ono hodně záleží na té firmě. Já jsem se s tím setkal "z druhé strany", kdy jsme se snažili dohledat odesilatele dle všech možných údajů (a následně to třeba ověřovali i telefonicky) a číslo účtu bylo jedním z nich.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka