FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 9. 2012 11:14

Všimnul jsem si, že výběry z bankomatů jsou v IB označené jako "Platba kartou" což mi připadá být nesmysl. Zajímalo by mne zda se to počítá i do těch 4000 Kč na výběr zdarma z cizích bankomatů když je to uváděné jako platba kartou. Předpokládám, že asi ne. Máte s tím někdo konkrétní zkušenost?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 20. 9. 2012 11:21

Nepočítá se jako platba kartou... V červenci jsem vybíral 7000 Kč, za platbu bych měl další výběr zdarma, ale nemám.
Ono v pohybech na kartě to máš rozlišené, platba kartou jako "nákup" a výběr z bankomatu jako "výběr z bankomatu".
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 9. 2012 11:46

Lexx píše:Ono v pohybech na kartě to máš rozlišené, platba kartou jako "nákup" a výběr z bankomatu jako "výběr z bankomatu".
Nevím jak to máš ty v IB, ale já tam v těch pohybech na kartě to rozlišené nemám. Mám tam jak nákupy placené kartou a výběry z bankomatů označené obojí jako "Platba kartou". Asi bude rozdíl v tom jestli má někdo kartu FIO/ČSOB nebo FIO. Já mám prozatím pouze FIO/ČSOB ale zvažují pořízení karty FIO a tak mne zajímá jak to s tím je.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 20. 9. 2012 11:55

Ok, to bude tou kartou, ukážu ti screen, mám kartu od Fia:
Obrázek
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 9. 2012 15:59

Lexx:
Dívám se na ten tvůj screen a vidím tam všude, tj. i u výběrů z bankomatů jako typ pohybu uvedené nesmyslně "Platba kartou". Pokud máš kartu FIO tak je to stejné jako u mne s kartou ČSOB/FIO. Jediné co mne napadá je to, že by jsi u těch bankomatů něco platil, např. kredit na mobil.
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 9. 2012 16:10

ProAllaha, co resite? To je pouze popis, stejne tam muze byt "Pohyb na karte". Dulezite evidentne je, co je v tom popisu.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod mobilman 20. 9. 2012 16:17

Zdravím, omlouvám se za hloupý dotaz. Po veškeré té chvále na FIO jsem se rozhodl rozšířit moje portfolio služeb a bank právě o FIO a včera jsem si založil účet s MC PayPass. Dnes tam už došla moje první platba z ČSOB, pár set Kč.
Stav jediného běžného účtu ale vidím jak "Dosud neaktivovaný účet".
Chápu to dobře že zítra už bude po dnešní platbě plně aktivní a není potřeba nic aktitovat, nikam volat ap., pokud byl účet zřízen osobně na pobočce ? Dík za krátké potvrzení. Hádám že karta přijde asi do týdne jako u jiných bank, zatím v IB taky není vidět.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 9. 2012 16:38

S474N píše:To je pouze popis, stejne tam muze byt "Pohyb na karte". Dulezite evidentne je, co je v tom popisu.
Pokud je tam ta kolonka "Typ pohybu" tak by tam snad mohli uvádět pravdivý údaj a ne u výběrů, že je to "Platba kartou". To by pak mohli např. v kolonce "Objem" uvést u všech položek např. -10 000,00 CZK, protože by to tak bylo na naprogramování jednodušší a to by podle tebe nebylo nic důležitého a nebylo by co řešit?
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 9. 2012 16:46

vlazy: tak jinak, on je nejaky jiny "Typ pohybu", kdy pri jakekkoliv manipulaci kartou je napsano neco jineho nez "Platba kartou"?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod kalamancharo 20. 9. 2012 17:17

mobilman: Pokud se nepletu a dobře si to z různých příspěvků pamatuji (sám fio nemám), pak je to tak. Účet by se měl zaktivovat o půlnoci poté, co tam dojde platba.
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Ency 20. 9. 2012 17:32

vlazy píše:
S474N píše:To je pouze popis, stejne tam muze byt "Pohyb na karte". Dulezite evidentne je, co je v tom popisu.
Pokud je tam ta kolonka "Typ pohybu" tak by tam snad mohli uvádět pravdivý údaj a ne u výběrů, že je to "Platba kartou". To by pak mohli např. v kolonce "Objem" uvést u všech položek např. -10 000,00 CZK, protože by to tak bylo na naprogramování jednodušší a to by podle tebe nebylo nic důležitého a nebylo by co řešit?

Proste minoritni chyba, hadam, ze se vyresi, ale kdo vi kdy, jsou tam vetsi kiksy.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 20. 9. 2012 17:39

S474N píše:vlazy: tak jinak, on je nejaky jiny "Typ pohybu", kdy pri jakekkoliv manipulaci kartou je napsano neco jineho nez "Platba kartou"?

Tak jako nový klient FIO ještě bez karty bych si dokázal představit třeba tři základní typy karetního pohybu - Platba kartou, Výběr hotovosti, Refundace (přičtení prostředků zpět na kartu).
Tím nechci říct že cokoli jiného je špatně, ale třeba toto rozdělení by se mi líbilo :)
Naposledy upravil mobilman dne 21. 9. 2012 00:38, celkově upraveno 1
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 9. 2012 18:17

mobilman: tak to muzes napsat do FIO bud mailem nebo klidne i na FB. Oni nemaji vestecke koule. :wink:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod DrumSession 20. 9. 2012 20:37

mobilman: A jak zapůsobili na první dojem ? Systém IB mi přijde jednoduchý, srozumitelný, perfektně propracovaný, asi jako jeden z nejlepších. Ale najdou se klienti, kterým naopak nevyhovuje. PS služby jsem začal používat na dopo od ledna 07.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 20. 9. 2012 22:24

No na privní dojem musím říct úplná pohoda, stačila občanka a hned mi vytiskli všechny dokumenty k podpisu, účet byl založen vč. internetového bankovnictví a žádosti o kartu behem asi celkem 10 minut se vším všudy. Když si vzpomenu jak jsem zakládal můj aktuální účet u ČSOB nebo nedej bože kdysi dávno v KB kde to bylo asi na dvě hodiny než se slečna vymáčkla a musela mě informovat o každém prdu který KB v té době nabízela i když jsem ji ujišťoval že chci jen účet a odskočil jsem si z kanceláře a rád bych se tam ještě dnes vrátil...
Jinak IB velmi přehledné, jen mi není jasné jak případně založit ten spořící účet pokud bych ho někdy chtěl. Mám tam v nabídce k založení online FIO Konto, hádám že to asi bude ono, ale taky tam mohli případně připsat do závorky že je to spoř.účet,bylo by to hned jasné. Jsem zvědav jak bude vypadat karta a jaké budou pak možnosti nastavení karty online, toto tam zatím bez aktivní karty přístupné nemám. Ale líbí se mi informace emailem o každém pohybu.
mobilman
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka