FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dalich 20. 3. 2007 21:33

Raziel-CZ píše:Jen ohledně připisování mám malý výkyv jinak. Účet ve FIO se mi aktualizuje pravidelně denně ve 14:25. Včera jsem si odeslal peníze do FIO a měl jsem je tam v 14:25.e/quote]


Zajímavé, mě se připisují okolo 16:30 hod.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod henry_99 20. 3. 2007 21:37

Takže procento úročení třeba při měsíčním termíňáku by pak bylo : 12-tá odmocnina z úroku p.a. ? Nebo jedna dvanáctina úroku p.a. ?
Jsme tací, jaké nás vidí ostatní, proto je tak těžké být sám sebou...
henry_99
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žulda 20. 3. 2007 23:26

henry_99 píše:Takže procento úročení třeba při měsíčním termíňáku by pak bylo : 12-tá odmocnina z úroku p.a. ? Nebo jedna dvanáctina úroku p.a. ?i/quote]


30x(pa/365)

BTW, to "Povolání: Telefonní bankéř KB " ve vašem profilu je pravda? :lol: :roll:
Žulda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod henry_99 21. 3. 2007 23:14

Zatím ještě ano, termíňáky nedělám :-)
Jsme tací, jaké nás vidí ostatní, proto je tak těžké být sám sebou...
henry_99
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 22. 3. 2007 09:54

FIO úročení, aktuální poznatek:

Příklad:
Na týdenním TV vkladě při úročení 2,00% máme 100.000,- Kč. Procentuální úrok je myšlen ročně s tím, že za jeden rok od vložení peněz dostaneme 2% z celé částky. Celkem tedy dostaneme 2.000,- Kč. Z těchto 2.000 ale musíme odvést daň 15%. Takže vlastně dostaneme 1.700,- Kč. To co se nám po roce vyskytne na účtě bude 101.700 po zdanění, které již jsou skutečně naše.

Jinak hovoříme o týdenní obnově. To znamená, že se nám budou tyto zdaněné úroky připisovat 1x týdně v jeden den, který navíc můžeme s penězi na tomto TV hýbat. Například připíšou-li se penízky v pondělí, budeme mít obnovu každé pondělí a toto každé pondělí máme tento účet takzvaně otevřen (můžeme s obsahem manipulovat). Někteří by mohli pochopit, že dostanou 2% každé pondělí z celé částky, ale tomu tak není. 2% jak jsem psal výše je roční úrok, každé pondělí se na účet připisuje poměrná část. Tedy 2% : 12 = jeden měsíc (v tomto případě 2000 : 12 = 166.60). 166.60,- Kč ještě vydělíme (teď nemohu být přesný kvůli rozdílným dnům v měsíci) čtyřmi, kdy je výsledná částka přibližně 41,65,- Kč. Těchto 41,65,- Kč je částka, která se nám bude na Termínovaném Vkladu (TV) týdně připisovat na náš účet v den aktualizace. Jak jste si ale všimli výše, počítal jsem nezdaněnou roční částku 2000,- Kč, takže výsledek 41,65 musíme ještě zdanit 15%. Skutečná týdenní celková částka, která nám bude chodit na účet bude činit zhruba 35,40,- Kč.

Edit: Barevně zvýrazněno
Naposledy upravil Raziel-CZ dne 22. 3. 2007 10:01, celkově upraveno 1
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 22. 3. 2007 09:58

dalich: Máme to asi každý jinak podle toho jak se jim to hodí, nebo v jaké jsme skupině. Na druhou stranu je to pochopitelné, nemůžou přeci všechny účty co mají mít aktualizovány ve stejný čas. Zhroutil by se jim pod přetížením systém.

[quote="Žulda";Kupodivu to je jak říkám. Úrokové sazby uvádí každá banka jako roční (p.a.).n/quote]
Myslel jsem si to, taky mi bylo divné, že by to bylo týdně. Už ale vím jak to skutečně je (viz výše).
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 3. 2007 23:26

Varování...
Vážení, před nějakým časem jsem si též zřídil účet u FIO. Důvody - nehorázné poplatky u dosavadní banky, směšné úročení vkladu... Cca po roce začínám mít z účtu u FIO mrazení v zádech.
Důvody? Po 9 měsících u FIO jsem požádal o kontokorent, příjmy na účet průměrně 25 kKč, požadavek na kontokorent 10 kKč... Po 3 měsících se nic nedělo, takže jsem zavolal do FIO, jakže to s tou žádostí vypadá... Prý byla zamítnuta (že mně o tom nikdo neřekl?), ale mohu si podat novou, pokud se mé obraty na účtu zvýšily.
Novou si samozřejmě nepodám, FIO mně může políbit... Nevím jak vy, ale já tam teď budu udržovat jen částku na pokrytí měsíčních výloh, zbytek svěřím solidnější instituci.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 29. 3. 2007 00:13

[quote="Tomáš Marný"oPo 9 měsících u FIO jsem požádal o kontokorent, příjmy na účet průměrně 25 kKč, požadavek na kontokorent 10 kKč... Po 3 měsících se nic nedělo, takže jsem zavolal do FIO, jakže to s tou žádostí vypadá... Prý byla zamítnuta (že mně o tom nikdo neřekl?), ale mohu si podat novou, pokud se mé obraty na účtu zvýšily. /quote]

To, co popisujete, je zásadní nevýhoda Fio záložny. Úvěry pro běžné klienty zkrátka moc neumí. Otázkou je, jak jste využíval účet. Zda jen přišla výplata, jeden výběr a dost, anebo zda svůj účet máte jako hlavní transakční účet, takže Fio o vás ví "vše". Mám zkušenosti, že pokud účet u Fio normálně používáte jako v bance, tj. máte nastaveny trvalé příkazy, inkasa, děláte platby, chodí vám příjmy atd., kontokorent normálně přidělí. Fakt je, že Fio zrovna moc krásné kontokorenty nemá, jinými slovy jsou drahé. Inu, nic není dokonalé :)
Pokud výše popsané splňujete, je to divné a zkuste požádat o kontokorent znovu. 10 000 Kč není mnoho. Znám osobně některé klienty Fio, kteří mají na soukromém běžném účtu kontokorent na 50 000 Kč a nebyl s ním zásadní problém. Ale je pravda, že přes Fio "perou" všechno.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SocPredator 29. 3. 2007 08:51

Mě teď FIO trochu překvapilo s tím, jak snížilo úrokové sazby. Ten 3letý vkladový list měl 5% pak 4,15% a teď 3,5%.
Dá se to pochopit, zřejmě přibývají klienti. Ovšem jestli zavedou poplatky... bude pápá
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod glader 29. 3. 2007 09:23

SocPredator píše:Mě teď FIO trochu překvapilo s tím, jak snížilo úrokové sazby. Ten 3letý vkladový list měl 5% pak 4,15% a teď 3,5%.
Dá se to pochopit, zřejmě přibývají klienti. Ovšem jestli zavedou poplatky... bude pápáp/quote]


Ano, mate pravdu. Ja mam fio jen jako transakcni ucet - vsechny platby pres nej za zadny poplatek. Jokkoliv by narusili tuto hegemonii tak papa :) Ale musim rict, ze zatim slape vse bez sebemensich problemu. Naprosta spokojenost.

Jinak kontokorent nevyuzivam.
glader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod henry_99 29. 3. 2007 09:24

Upřímně doufám, že FIO si udrží svůj kredit, který má... je to jediná slušná instituce tady v ČR, aspoň se tak zdá...
Jsme tací, jaké nás vidí ostatní, proto je tak těžké být sám sebou...
henry_99
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 29. 3. 2007 09:35

glader píše: Ja mam fio jen jako transakcni ucet - vsechny platby pres nej za zadny poplatek. Jokkoliv by narusili tuto hegemonii tak papa :) Ale musim rict, ze zatim slape vse bez sebemensich problemu. Naprosta spokojenost.

Jinak kontokorent nevyuzivam.


Jsem přesvědčen, že pokud budou u FIO převažovat takoví klienti, musí FIO díky prodělečnosti této služby zákonitě zkrachovat.
:shock: :shock: :shock:
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 29. 3. 2007 12:47

Tomáš Marný: Varování jen kvůli kontokorentu? Nj, také jsem zjistil, že je FIO sice výhodné, na druhou stranu ale poněkud nespolehlivé a líné kolem podávání informací. Naštěstí se to netýká peněz, takže jim tento nedostatek ochotně a rád odpustím. Svoji ČS si ale asi také ponechám, už jen jako jistotu kdyby něco. Snížím si tam poplatky ze 120,- Kč na 60,- Kč jen za základní věci a zbytek pojedu přes FIO.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 29. 3. 2007 12:58

Jojo, taky mám spořku jako záložní ... i když, nemít u nich hypotéku, šel by účet do kytek, bohužel, hypošku si u FIO nepořídím. Ale třeba ji jednou přefinancuju nějakou, kde běžňák není potřeba.

Ke kontokorentu: ono určitě záleží nejen na aktivitě, ale i na prům. zůstatku. Ale kontokorent jako takový mi drahý nepřipadá, je to asi kilo ročně při 10 tis. za přistavení a pak úroky. Což je srovnatelné s bankami. Ty to akorát mají často spíš v rámci balíčku než zvlášť.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 3. 2007 14:03

Právě že ten účet používám jako běžný bankovní... Navíc v době, kdy jsem o ten kontokorent žádal, jsem měl TVO, kde bylo víc, než požadovaný kontokorent.
Ale ani tak nejde o to, že žádost údajně zamítli, ale že se nikdo neobtěžoval mne informovat.
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků