FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 1. 2008 19:38

Předpokládám, že používají kurz ČSOB, které nepatří zrovna k nejlepším, ale u menších plateb to výše "nepoplatku" bohatě vyrovná.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 1. 2008 20:24

PatrikChrz: a pro větší platby jsou společnosti, které dají lepší kurz a poplatek za platbu odchozí 100kč a příchozí 80kč bez ohledu na částku převodu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 1. 2008 20:43

Vím :-)
V práci jsme podobné společnosti využívali (Rüesch, Divíšek, Citco, Wallich). I když byly jejich poplatky vyšší (cca 250 -450 Kč) jejich kurz byl absolutně jinde. I při našich relativně malých převodech (částky cca 20 - 50 000 CHF) to dělalo na rozdílu kurzu slušné peníze, kdy nějakých 450 Kč absolutně nehrálo roli.
Ona i ČSOB je schopna nabídnout lepší, než oficiální kruzy (stačí si o ně říct :-)), ale na zmíněné společnosti nikdy nedosáhli.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 1. 2008 21:25

mikicz: aktuálně používáme REOL Financial a spokojenost. Kurzy jdou, jednou jsem dostal kurz pro euro o 1haléř horší, než oficiální kurz ČNB. Nakupovat devizy za kurz +- ČNB je u nás poměrně luxus.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Czulibrk 15. 1. 2008 00:00

petr_fm píše:... Funguje tak paypay ale nelibi se mi overeni obcankou, proto do nej asi nepujdu...

Jen bych rád podotkl, že po vás samozřejmě nikdo nechce žádné citlivé osobní údaje. Stačí jméno a adresa, popř. datum narození, ostatní údaje je možné začernit nebo jinak znehodnotit :)
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 15. 1. 2008 00:02

Hlavně nezhodnocovat originál ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod petr_fm 15. 1. 2008 00:07

heh byl jsem rychlejsi nez vy, takze uz mam aktivovano, samozrejme jsem vsechno radne zacernil :-D
petr_fm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 15. 1. 2008 02:16

limacek píše:Ahoj, mám jednu otázečku. Jde zadat v inetovém bankovnictví FIO odeslání emailu příjemci jako potvrzení o úhradě? Mám Fio chvilku a ještě se tolik neorientuju v jejich aplikaci.

Díky...i/quote]

V přehledu plateb nově najdete ikonku tiskárny. Potvrzení o platbě lze nově vytisknout a možná i nějak nakopírovat pro příjemce :-)
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 15. 1. 2008 02:20

petr_fm píše:No tak to je perfektni... a zkouseli jste uz nekdy? maji aspon trosku dobry kurz ?P.

Zkoušel :-) Platba do slovenské banky (VÚB) se připsala hned druhý den. Kurz byl 10 CZK = 8,05 SKK ze dne 4.12.2007. V té době měla ČSOB kurz 8,0483, takže to po zaoukrohlení sedí zcela přesně. Fio = kurzy ČSOB deviza prodej/nákup (podle typu platby výdej/příjem).

Když si vzpomenu, jak jsem složitě v říjnu 2007 platil pokutu 500 SKK slovenským policajtům :-) To jsem ještě o Fio nevědel (přitom to funguje od září), a tak jsem jim těch pár stovek poslal z žitavské Volksbanky http://www.vr-bank-zittau.cz. Mě to stálo asi 5,50 Kč, ale kolik je, to fakt nevím. :mrgreen:
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 15. 1. 2008 08:51

Tak jsem psal do FIO, zda nechystají náhodou také spořící nebo termínovaný účet, jaký by překročil 3%. Protože za současných podmínek u nich mít peníze je už nevýhodné. Mám týdenní TVO a už dost dlouho čekám zda se hnou a nějak ztrácím trpělivost.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Na off-topic, provokace a urážky již nějaký čas nereaguji, píši a reaguji pouze věcně. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod S474N 15. 1. 2008 09:16

Raziel-CZ: muzes nam rici, proc si zdrzujes dobrovolne penize na TVO, kdyz je muzes mit na okamzite likvidnim eMax s lepsimi procentami?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 15. 1. 2008 10:02

Páč se mi do mBank moc nechce a hledám něco u FIO. Kromě toho eMax už má "jenom" 3%.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Na off-topic, provokace a urážky již nějaký čas nereaguji, píši a reaguji pouze věcně. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod S474N 15. 1. 2008 10:07

Raziel-CZ: eMax ma pocinaje dnesnim dnem 3,5% p.a. :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 15. 1. 2008 13:06

Psal jsem do FIO p. Strouhalovi, který slibuje do konce února spořící účet přesahující 3%. Kolik přesně to bude se ale nevyjádřil. Počkám do 15. března a pak se uvidí.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xls 15. 1. 2008 13:33

Ještě docela nedávno (cca před rokem) měli na speciálním účtu 3,2, tak jsem si ho založil, považoval jsem to za solidní nabídku. Pak to šlo dolů, takže jsem odtamtud všechny peníze stáhl. Takže si s tím nebudu dělat hlavu a podle situace budu peníze přesouvat mezi Fio - Ing - eMax - Bawag - úročení považuju za jejich problém.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka