FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 29. 11. 2012 12:30

dan123 píše:Tady je vidět (fio asi není rádo) co se s API dá udělat http://smartmania.cz/windows-phone-katalog/fio-banking-960

Proč by neměli být rádi, IMO je to přesně to, k čemu je API určené. API je pouze pasivní a stejně tak i ta aplikace, která je dost triviální. Daleko větší výzva by bylo napsat aplikaci i pro aktivní operace. Jakou ochranu krom hesla má FIO IB pro přihlášení a zadání příkazu nebo odeslání ABO dávky?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 11. 2012 12:47

Certifikát nebo SSMku...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 11. 2012 14:17

Malé info - Akcenta rozeslala mail, že má nově účty u FIO.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 3. 12. 2012 13:29

Úrok na spořicích účtech Fio konto klesá dle oznámení Fia na 0,8 %. Takže ze spořicího účtu zůstal jen název a Fio kleslo do pásma nepoužitelnosti pro tento účel, kde může konkurovat tak KB, ČSOB a podobným.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 12. 2012 13:58

Tak banky mají spíše přebytek likvidity
http://mesec.cz/clanky/cesi-maji-na-vkl ... st-nemaji/
Mě by by spíš zajímalo co s penězi dělají banky, kterým se vyplatí dávat 2% a více, když mezibankovní sazba je 0,05%
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 12. 2012 16:30

Je zajímavý, že když jsou banky ochotný dávat za vklady desetiny procenta, že u úvěrů mají sazby pro ty samý prachy 10-20x vyšší. Ať žije nenažranost!
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 3. 12. 2012 18:30

xls píše:Úrok na spořicích účtech Fio konto klesá dle oznámení Fia na 0,8 %. Takže ze spořicího účtu zůstal jen název a Fio kleslo do pásma nepoužitelnosti pro tento účel, kde může konkurovat tak KB, ČSOB a podobným.

Copak že klesá na spořícím účtu mě ani tak netrápí, ale že mi snižují úrok na běžném účtu z 0,1 na 0,00 %, to mě tedy fakt naštvali. Nejde ani tak o ty tři koruny, co mi to měsíčně hodilo, ale o princip. Teď už se mi mohou smát i klienti České spořitelny, kteří mají na sporožiru úrok vyšší než já (mají 0,01 %). :-)
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 12. 2012 18:41

Raději vedení účtu a transakce zdarma, než halíře za nic
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 12. 2012 18:42

Tak to já pro změnu psal před léty do Raiffky, jestli by nechtěli ten úrok 0,01% zrušit, a oni mi odepsali, že to zase není tak málo, protože z jednoho milionu je to celých 1000 Kč :-D.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 3. 12. 2012 18:47

Tomáš Marný: to ti fakt vodepsali? :D :D :D :D :D :D :oboze
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 3. 12. 2012 19:16

radecekh píše:
xls píše:Úrok na spořicích účtech Fio konto klesá dle oznámení Fia na 0,8 %. Takže ze spořicího účtu zůstal jen název a Fio kleslo do pásma nepoužitelnosti pro tento účel, kde může konkurovat tak KB, ČSOB a podobným.

Copak že klesá na spořícím účtu mě ani tak netrápí, ale že mi snižují úrok na běžném účtu z 0,1 na 0,00 %, to mě tedy fakt naštvali. Nejde ani tak o ty tři koruny, co mi to měsíčně hodilo, ale o princip. Teď už se mi mohou smát i klienti České spořitelny, kteří mají na sporožiru úrok vyšší než já (mají 0,01 %). :-)

Jelikož jsem naprosto spokojen, tak rád Fiu těch 0,01% přenechám.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 12. 2012 19:43

To marvy: Bohužel ano. Já jim na to odepsal, že u banky, která má takové zajímavé počty s procenty, nemíním setrvávat, a přesunul se k FIO :-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod gogospk 3. 12. 2012 20:20

Copak u Fia má ten spořící účet pořád ještě smysl, ale nezývat spořícím účtem eMax a eMax + (0,4 % p.a. a 0,5 % p.a. ) od mBanky, to už je přímo drzost. :-)
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 3. 12. 2012 20:43

Ve Fio jsem spořící účet zrušil téměř před rokem a minulý týden u mBank jejich vtipný eMax i eMax+. Nyní spořím v MSD za 2,8%. Tak mě napadá, ve Smartbankingu nemohu najít šablony, asi tam vážně nejsou, že? Ptal jsem se na podpoře Fio ve čtvrtek a do teď si to jen přehodili tři různí řeshitelé a zatím bez reakce. Jejich podpora ke vážně žalostná.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lexx 4. 12. 2012 21:53

Tak se mi dnes podařilo dostat se do nepovoleného debetu po zaúčtování dvou offline transakcí :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka