FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 12. 2012 12:54

Ja myslim ze je. Pokud mi nekde nevyhovuji sluzby tak se sbalim a jdu jinam, ne? Nevidim pointu v neustalem breku ze se mu tam nelibi.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 9. 12. 2012 14:07

Tak v tom případě razantně stoupá pravděpodobnost, že si nevybere nikde.
A tak založit vlastní banku je taky možnost, že .. ;)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod dede 9. 12. 2012 16:48

stepano píše:Nevim, já nemám potřebu svoje číslo měnit, svoje číslo mám už nejméně 10 let. Takže pokud je tak jednoduchý přenos čísla, jak řikáš, doporučuju si to číslo co máš nechat a odpadnou ti pak problémy se změnou čísla pro autorizaci.

edit : Pokud máš nějakýho stalkera, kterej zná tvoje číslo, beru své předchozí námitky zpět :-) . To je tak jediný případ, kdy je z mého pohledu nutná změna čísla.

Asi nepoužíváš služební telefony co........
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 9. 12. 2012 17:30

Služební číslo jsem míval, mimoto mám i soukromé číslo (které má moje rodina a přátele..), a který používám na všechno ostatní - i InternetBanking. Měl jsem obě v jednom dualSIM telefonu. Služební už nemám, ale stále mám to soukromé, takže starosti se změnou autorizačního čísla nemusim NIKDY řešit.

A jak sám v předchozím příspěvku tvrdíš, jestli je přenos čísla otázkou několika minut, zkus se zaměstnavatelem domluvit a číslo si převeď kam chceš.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 9. 12. 2012 20:17

wit.cz píše:mít možnost vybrat 500 nebo 600, to je fakt zásadní problém, proč opustit banku

ano zásadní to je v případě, že se třeba pod to pětikilo člověk dostane..přeci jen Fio banku neobsazují zrovna milionáři :-D

mikicz píše:Ja myslim ze je. Pokud mi nekde nevyhovuji sluzby tak se sbalim a jdu jinam, ne? Nevidim pointu v neustalem breku ze se mu tam nelibi.

to není brek, to je konstatování, že Fio banka nehledá žádný způsob, jak nalákat více lidí a zpříjemnit, tak všem rozsah nabízených služeb..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 9. 12. 2012 20:42

"Fio banka nehledá žádný způsob, jak nalákat více lidí a zpříjemnit"
Vážně? Vážně?? Myslíš, že svou cenovou politikou nelákají nové klienty? Jenže musíš to brát tak, že když chcou být nejlevnější, musí občas dělat kompromisy, třeba z toho důvodu nemají vlastní bankomaty a výběry jsou po pětikilech.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 12. 2012 20:56

dede píše:Asi nepoužíváš služební telefony co........
Nechat si posílat bankovní SMSky na firemní mobil, to už je snad případ pro Chocholouška... BTW v r. 2006 jsem vyfás telefon po chlapovi, co šel na podzim 2005 do důchodu. Dodnes na to občas volají nebo posílají SMSky jeho známí a zasílání SMSek z nějakého vydavatelství jsem musel řešit přes ÚOOÚ.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Fodi 10. 12. 2012 09:30

Lexx píše:"Fio banka...nemají vlastní bankomaty a výběry jsou po pětikilech.

Proc by FIO nemelo bankomaty? Pharro je co? Me osobne je uplne jedno, jestli je primo vlastni, nebo ma pronajatu sit. Chova se to jako vlastni bankomat. Ve finale to mozna bude levnejsi, nez budovat vlastni sit.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lexx 10. 12. 2012 09:44

Však jo, přesně o tom jsem psal :D
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 12. 2012 13:45

Tomáš Marný píše:V žádosti žádné limity nebyly, ve smlouvě jsou na všechno týdenní limity 50 kKč, denní 20 kKč a pro bezkontaktní platbu 500 Kč.

Tak ta definice bezkontaktní platby je trochu divná... Protože na terminálu pro bezkontaktní platby probíhají bezkontaktně všechny platby, akorát to do 500,- Kč nechce PIN.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 15. 12. 2012 14:14

Dá se u nových Fio karet (maestro) zvolit PIN nebo ho alespoň dodatečně změnit v bankomatu?
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 15. 12. 2012 15:10

franko_cz píše:Dá se u nových Fio karet (maestro) zvolit PIN nebo ho alespoň dodatečně změnit v bankomatu?

No jistě, první PIN se nastavuje v IB při aktivaci karty a následně jde kdykoli jindy změnit (včetně různých limitů ) opět v IB FioBanky.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 18. 12. 2012 21:09

stepano píše:Pokud se ti někdo nabourá do tvýho IB, tak by si sám mohl změnit číslo mobilu pro autorizaci a mohl by bez problému luxovat. Čili z mýho hlediska je to rozumný, že se musí osobně s občankou na pobočku.

Spíš banka nepředpokládá, že si mnoho lidí bude měnit čísla často jako ponožky (a tedy řešení nepřipravila), ale někteří jedinci mění i bankovní účty častěji než slipy a tak by se to šiklo, stačí k tomu další zabezpečovací prvek, no i tak to není moc praktické, protože málokdo si je schopen tento bezpečně pamatovat. Ale umí to s heslem pro komunikaci například i mBanka a po telefonu. Nebezpečné je pouze to že někdo to heslo pro komunikaci může "ztratit" atp.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 12. 2012 09:14

Takový malý tip pro ty, co mají Vodafone. Při registraci na www.vodafonepark.cz se na webu archivují všechny odeslané i přijaté SMS. Při zadání příkazu je tak možné opsat autorizační kód právě z Vodafoneparku. Má sice asi 10 minut zpoždění, ale u FIO to nevadí. Osobně před pár dny vyzkoušeno, když jsem si doma zapomněl mobil.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 19. 12. 2012 09:56

No pokud si dobře pamatuju při zakládání účtu u Fio tak to stihnout nemusíš. Nevím jak je to dnes, ale když jsem účet zakládal tak jsem byl dotázán na počet znaků v autorizační SMSce a také dobu platnosti této SMSky. Tenkrát jsem dával tuším minutu.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka