FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Gandalf007 20. 2. 2013 20:41

Tak to jsem rád, že mám Maestro i MC vyměněné a nové. Nemám rád nucení bez možnosti výběru... :hm
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod outlier 20. 2. 2013 21:28

Tak ze strany banky je to logické. V jejím zájmu je, aby klient kartou co nejvíc platil a k tomu je bezkontaktní ideální. Sám nosím v peněžence bezkontaktní mBank a kontaktní Fio a samozřejmě skoro pořád platím tou mBank. Kdyby to bylo naopak, dělám to naopak.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 2. 2013 14:25

vit.spinka, franko_cz: Ta rusena je MasterCard Standard. Je to ta sama? V kartach se vazne neorientuju, ale osobne jsem ten text pochopil tak, ze kontaktni se rusi a bezkontaktni zavadi.

dr._lukas: Zrovna CS tusim jako vsechny banky zavadi moznost vyberu pouze bezkontaktnich karet ne? Cili moznost vyberu 0.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 2. 2013 14:36

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 2. 2013 16:01

outlier píše:Tak ze strany banky je to logické. V jejím zájmu je, aby klient kartou co nejvíc platil a k tomu je bezkontaktní ideální.
Tak na tom rozhodně žádná logika není. K placení je dobrá každá karta bez ohledu na to zda je kontaktní nebo bezkontaktní. Kdo chce kartou platit, tak je pro něho v naproste většině jedno zda je kontaktní nebo bezkontaktní. Naopak mnohé lidi může bezkontaktní zmetek odradit od používání takové karty.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vit.spinka 21. 2. 2013 16:09

Noxik píše:vit.spinka, franko_cz: Ta rusena je MasterCard Standard. Je to ta sama.

Ne, není to ta samá. Maestro je neembosovaná.

Fio dřív mělo Maestro jako základní kartu zdarma, po zavedení vlastních karet byl zadarmo Mastercard Standard, tak Maestro nebyl důvod propagovat - ale jako možnost zůstal.
(Např. je zdarma i jako třetí karta k účtu, kvůli ne-embosu je mírně menší šance zneužití (ale internetové platby taky může umět), občas u některých obchodníků funguje i když neberou Mastercard. Takže většině lidí stačí "lepší" Mastercard, ale Maestro má své místo.)


outlier píše:Tak na tom rozhodně žádná logika není. K placení je dobrá každá karta bez ohledu na to zda je kontaktní nebo bezkontaktní. Kdo chce kartou platit, tak je pro něho v naproste většině jedno zda je kontaktní nebo bezkontaktní.

Hlavně je to marketing - všude reklama na bezkontaktní, tak to lidem dá Fio taky. A logiku v tom já vidím - mám-li karet víc, raději použiji tu bezkontaktní (ceteris paribus), je to rychlejší.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 2. 2013 16:47

vit.spinka:
To co cituješ nepsal outlier ale já.
Reklamní trik v tom asi trochu je. Mnozí lidí letí na každou novinku která se kde objeví a tak i na to je asi chtěji nalákat. Já na rozdil od tebe v tom logiku příliš nevidím. Nabízí-li mi banka na výběr karty kontaktní i bezkontaktní za stejných podmínek tak si radějí vyberu kontaktní.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 2. 2013 17:38

vit.spinka: Uz to vidim. Cili moje pristi karta od FIO bude Maestro. Jenom na to nezapomenout.
vlazy: Taky mam rad moznost volby.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 2. 2013 18:35

Noxik:
Je ale otázkou zda ta Maestro karta bude stále bez podpory bezkontaktních plateb a v budoucnu až nám nynější pouze kontaktní karty skonči platnost nebudou už i ty Maestro karty od FIO mít tu bezkontaktni blbost, podobně tak jak nyní už asi žádná banka nevydává karty pouze s magnetickým proužkem bez čipu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pmoravec 21. 2. 2013 21:23

Dnes jsem se byl na to na pobočce zeptat a skutečně zachovají jako kontaktní pouze Maestro. Zajímavé je, že to udělali tak naknap, že ve spoustě míst (třeba popis u elektronické žádosti o kartu) zůstala během dneška MC Standard zmíněna.

Ale faktem je, že při přístupu ke škodám, způsobeným použitím bezkontaktní karty ve FIU a jejich obecné bezpečnosti je poněkud problém, že nedávají na rozdíl třeba od mBank na výběr.

vlazy píše:Je ale otázkou zda ta Maestro karta bude stále bez podpory bezkontaktních plateb a v budoucnu až nám nynější pouze kontaktní karty skonči platnost nebudou už i ty Maestro karty od FIO mít tu bezkontaktni blbost, podobně tak jak nyní už asi žádná banka nevydává karty pouze s magnetickým proužkem bez čipu.
pmoravec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 2. 2013 23:15

pmoravec píše:nedávají na rozdíl třeba od mBank na výběr.
Tak to nevím jak to s tím výběrem myslíš. Ve FIO je přece na výběr více druhů bezkontaktních MasterCard karet a jedna pouze kontaktní Maestro tak , že je přece z čeho vybírat včetně i mezi bezkontakní a pouze kontaktní kartou. V mBank narozdíl od FIO vybírat nemáš z čeho, protože v nabídce mají pouze jeden typ VISA karty a to ještě bohužel asi pouze bezkontaktní.
Naposledy upravil vlazy dne 22. 2. 2013 09:56, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod franko_cz 22. 2. 2013 07:31

Hlavně aby časem to maestro nezrušili úplně, to by mě zamrzelo.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod pmoravec 22. 2. 2013 07:46

Myslel jsem to tak, že po zpětné vazbě lidí na fóru byla zavedena možnost požádat si nějakou dobu před výměnou karty o to, aby místo implicitní bezkontaktní VISA Classic Emboss vydali variantu karty bez funkce bezkontaktních plateb. Ale zase kdyby už byl někdo příliš paranoidní, tak by stejně chtěl i variantu bez embossu, což splňuje to Maestro, ale zase je možné, že ho budou brát na méně místech.

vlazy píše:
pmoravec píše:nedávají na rozdíl třeba od mBank na výběr.
Tak to nevím jak to s tím výběrem myslíš. Ve FIO je přece na výběr více druhů bezkontaktních MasterCard karet a jedna pouze kontaktní Maestro tak , že je přece z čeho vybírat včetně i mezi bezkontakní a pouze kontaktní kartou. V mBank narozdíl od FIO vybírat nemáš z čeho, protože v nabídce mají pouze jeden tyt VISA karty a to ještě bohužel asi pouze bezkontaktní.
pmoravec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 2. 2013 10:13

franko:
Karty Maestro rušit úplně nemusí, ale hlavně aby tyto karty časem nebyly také bezkontaktní. Maestro kara je u FIO prozatím asi jediná z nabízených karet bez podpory bezkontaktních plateb což je dobře.

pmoravec:
Mám dojem, že si asi pleteš dohromady karty FIO s kartami mBank.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xtonda 22. 2. 2013 10:28

Jen pro kontrolu, jste si vědomi toho, že bezkontaktní karta funguje zároveň jako kontaktní? Mě totiž z té vaší hysterie přijde, že nejste.

Bezkontaktní karta poskytne i všechny možnosti a funkce pouze kontaktní karty a tedy není rozumný důvod aby banka měla v nabídce v podstatě navíc a zbytečně pouze kontaktní karty.
xtonda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků