FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alebac 11. 4. 2013 21:25

Fodi píše:A v cem ze je ten CSOB cenik tak rozdilny?
10 "vlastnich" vyberu zdarma je stejne.
Takze vybery v CSOB bankomatech (i v SR) za 6,-
Zase neni moznost za kazde 4.000,- transakci vyber zdarma kdekoli v CR.

Já třeba na placení používám Citi, protože vrací 2%. Každé 4tis, které bych nezaplatil Citi, ale Fio kartou abych měl jeden výběr "zdarma" be mě tudíž stály 80kč. Dost drahej výběr... Kdežto výběr za 6 z ČSOB bankomatů, kterých je hromada, bych využil spíš. Ale brát si kvůli tomu jinou kartu než chci....
alebac
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 11. 4. 2013 22:04

chjoo píše:
taylor729 píše:Ale nelze zachovat cenik CSOB, pokud se zvoli maestro

Ceník čsob pro maestro? Žádný problém, rač si vybrat:
http://www.csob.cz/cz/Csob/Sazebniky/Stranky/Sazebnik-pro-fyzicke-osoby-obcany.aspx#dbkarty
a fiu pro maestro dovol ponechat jejich ceník v tabulce V.:
http://www.fio.cz/docs/cz/cenik_bankovni_sluzby.pdf
No a Fodi doplním ještě zdarma stav na účtu, změny pinu a limitů aj.

Ok, napisu to explicitne:
Vyzkousel jsem v IB Fio zazadat o vymenu stavajici CSOB Fio Maestro Chip karty za novou Fio Maestro a zaroven zvolil ponechani CSOB ceniku. Po odeslani se objevilo upozorneni ze pro tuto kartu neni mozne zvolit cenik CSOB. Je to uz dost jasne?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 11. 4. 2013 23:04

Podle tohohle http://www.mastercard.com/us/wce/PDF/Czech_Rep.pdf (strana 7) si MasterCard za výběry kartou MasterCard a Maestro účtuje 0.12% + 19 CZK, případně CZK 0.12% + 16 CZK, asi podle typu bankomatu. Za výběry kartou Debit MasterCard je to jen 0.12% + 6 CZK, takže důvod proč jsou ochotni dát výběry z ČSOB za 6 Kč pouze u Debit MC je zřejmý.

Jinak poplatky za platby jsou u Debit MC stejné jako u Maestro a nižší než u MasterCard, takže až se to rozšíří by se mohla pohnout i ta akceptace.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fodi 12. 4. 2013 07:24

alebac píše:
Fodi píše:A v cem ze je ten CSOB cenik tak rozdilny?

Já třeba na placení používám Citi, protože vrací 2%. Každé 4tis, které bych nezaplatil Citi, ale Fio kartou abych měl jeden výběr "zdarma" be mě tudíž stály 80kč. Dost drahej výběr... Kdežto výběr za 6 z ČSOB bankomatů, kterých je hromada, bych využil spíš.

OK, ja to nemyslel tak, ze chtit CSOB cenik je blbost. Me zajimalo, jake konkretni veci jsou vyhodnejsi. Sam jsem usoudil, ze ty vybery za 6,- asi budou zajimave.
S CITI kartou fungovat dal a pripadne radeji zaplatit za vyber z ciziho bankomatu- vyjde to levneji.
Ja mam Pharro celkem pristupny, resp. CSOB mam zhruba stejne "daleko".
Ale je mi jasne, ze je spousta lidi, kteri Pharro v rozumne vzdalenosti nenajdou.
Fodi
Diskutér

Odeslat příspěvekod JanFranek 12. 4. 2013 08:12

Akciový Klokan píše:Využiju přítomnost pana Franeka .... kdy bude aktualizace mobilního bankovnictví ? Speciálně pro IOS. A ze stejného soudku ... kdy bude mobilní ebroker pro IOS ?

Na updatu aplikace Fio Smartbanking právě pracujeme. Nové funkce budeme nasazovat postupně v nejbližších několika málo měsících. Mimo jiné bude nově ve smartbankingu podpora šablon a také plateb pomocí QR kódu.

Fio Smartbroker pro iOS je již v testování, takže jej klientům nabídneme již brzy (v řádu týdnů).
JanFranek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jisy 12. 4. 2013 16:11

Dotaz pro p. Franeka:

FIO t.č. pozastavila vydávání karet Maestro - dočasně. Jak dlouho bude trvat dočasnost? ;-)
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 4. 2013 18:42

Jak je známo, jednotkou dočasnosti je 1 Furt... BTW včera mne to klidně nechalo při žádosti o výměnu karty Maestro vybrat.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod JanFranek 12. 4. 2013 20:04

jisy píše:Dotaz pro p. Franeka:

FIO t.č. pozastavila vydávání karet Maestro - dočasně. Jak dlouho bude trvat dočasnost? ;-)

Dobrý den,

je to nepříjemné a trochu i trapné, ale špatně jsme odhadli zájem o tento typ karty a prostě nám došly zásoby. Kolegové již řeší s dodavatelem, kdy nám dokáže dodat další. Normální dodací lhůta je několik týdnů, takže jde opravdu jen o dočasné pozastavení.
Ján Franek
Fio banka
JanFranek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 12. 4. 2013 20:33

Takze od 15.7.2013 uz nebude mozne stavajici kartu Maestro pouzivat i pokud na ni mam platnost do roku 2015 ??

" Pokud si novou platební kartu nesjednáte a budete nadále používat stávající kartu Maestro ČSOB, vezměte, prosím, na vědomí, že v období od 1.7.2013 do 15.7.2013 Fio banka, a.s. provede v souladu s čl. II odst. 5 a s čl.XI odst. 8 Obchodních podmínek pro zajištění vydávání a používání platebních karet k účtům vedeným bankou Fio banka, a.s. (dále jen „obchodní podmínky karet ČSOB“) trvalé omezení její platnosti. "
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 4. 2013 20:49

@ JanFranek: To by byl asi fuckt děsnej problém, napsat to takhle na férovku i na web, co? Spousta lidí má totiž pořád v paměti, co znamená "dočasně". Já si třeba ještě pamatuji formulaci "Střední skupina Sovětských vojsk, dočasně umístěných v ČSSR".
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 4. 2013 21:31

Když už je řeč o platebních kartách...

JanFranek: Kdy začne Fio banka vydávat i platební karty Visa, co byly původně slibovány na konec loňského roku?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 4. 2013 21:55

zajímavé, že janfranek má čas odpovídat v diskusi, ale nikdo ze zaměstnanců Fio nemá čas odpovědět na mail ohledně smartbankingu...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod marczus 15. 4. 2013 09:12

Zdravim, vcera jsem si pozadal o tu jejich novou kartu s platnym cenike CSOB.

chci se optat do kdy asi tak karta prijde? tyden? mesic?
a dalsi vec je zda-li muzu vybirat starou stavajici kartou???
marczus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 15. 4. 2013 16:17

Ted jsem mluvil z operatorem Fio banky a bylo mi receno ze odedneska je Maestro uz taky bezkontaktni a ze uz zadnou ciste kontaktni kartu nabizet nebudou.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod marczus 15. 4. 2013 16:27

a necha se to zablokovat ty bezkontaktni platby?
marczus
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka