FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 4. 2013 19:17

Fodi píše:11.4. zazadano, dneska mam karty ve schrance.

Já ji tam měl už včera, HEČ 8-P . Akorát jsem se ji pokusil aktivovat z NTB a Alzheimer mně neřekl, že zrovna z toho, na kterém nemám certifikát, tak jsem zvědav, jestli to půjde dokončit z toho správného :twisted: .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Gandalf007 17. 4. 2013 20:05

Tak jsem ji taky našel ve schránce, kontaktní, bez poplatku a při nastavování limitů v IB si limit u obchodníka vynutí min 500 Kč, internet šel samozřejmě na nulu ;-)
Jen jsem zvědav, jak to soudruzi vymyslí s její bezpoplatkovostí při obnově... tedy pokud slovo "jednorázově" chápu jako - pouze při prvním vydání... :hm
Gandalf007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fodi 17. 4. 2013 20:10

heč, ja už mám aktivováno, teď ještě 1. akci.

-- 17. 4. 2013 20:12 --

Gandalf007 píše:Tak jsem ji taky našel ve schránce, kontaktní, bez poplatku a při nastavování limitů v IB si limit u obchodníka vynutí min 500 Kč, internet šel samozřejmě na nulu

Ale to je denni/ tydeni limit, tam ja osobne moc smyslu v nastaveni 500,- (nebo mene) nevidim.
Ja jdu koupit 6 rohliku do Globusu a stoji me to tak 1.500,-
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marczus 17. 4. 2013 21:37

Zdravim,
tak dnes jsem dostal taky kartu do schranky.. jedna se o Fio MasterCard Paypass.. (sazba CSOB) je bezkontaktni a limit 500kc se neda zmenit :-(

objednano o vikendu v sobotu..

PS: starou kartu musim vracet?
marczus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fodi 17. 4. 2013 22:20

strara prestala platit.Podivej se v IB.
Jestli je jen elektronicka, tak tusim vratit netreba
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 4. 2013 07:49

V IB neuvidí nic, stará karta z něj po aktivaci nové zcela zmizí.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Fodi 18. 4. 2013 08:16

No, to sem prave myslel, at se na tu kartu podiva v IB.
Po zadosti az do aktivace tam jsou obe karty - stara (aktivni) i nova (neaktivni).
Po aktivaci je uz jen nova (aktivni).
Klidne muze zkusit vybrat na starou v bankomatu.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dede 20. 4. 2013 11:21

Pánové, neví někdo jestli FIO umí multiměnový účet?
Musím si z USA převést 3000 USD, ale část znich zase hned použiju k nákupu zboží v Číně, takže se mi nechce dělat konverzi na CZK.
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fodi 20. 4. 2013 12:25

FIO dela zdarma ucet (nejen) USD.
Konverze u FIO neni prilis vyhodna, ale ani placeni z USD uctu nebude uplne super vyhodne.
Lepsi by mozna bylo pouzit nejakou specializovanou firmu (devizovku). Asi by se dalo domluvit, ze cast prevedou na CZK (lepsi kurs nez FIO) a cast USD poslou do te Ciny. Snad.
Proste se to musi spocitat. 3k USD uz je zajimava castka.
Fodi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dede 20. 4. 2013 13:57

Mě broker pošle peníze pouze na ověřený účet a to mám u něj Fio. Proto chci nejdřív převést peníze a pak rozmyslet co dál.
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 21. 4. 2013 19:34

Zdar, vyfasoval jsem právě kartu s PayPass chipem a mám kní hned 2 dotazy:
Kde se dá změnit ten denní limit pro bezkontaktní platby nebo je dočasně úplně zakázat. Mám tam 500 a nejde s tím nic dělat.
a
Proč nejde číst NFC štítek z karty?
Díky moc
Franz Ferdinand
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekM007 21. 4. 2013 21:34

Gandalf007 píše:Tak jsem ji taky našel ve schránce, kontaktní, bez poplatku a při nastavování limitů v IB si limit u obchodníka vynutí min 500 Kč, internet šel samozřejmě na nulu ;-)
Jen jsem zvědav, jak to soudruzi vymyslí s její bezpoplatkovostí při obnově... tedy pokud slovo "jednorázově" chápu jako - pouze při prvním vydání... :hm

Gandalfe, mám obavu, aby to slovo jednorázově neznamenalo při každém vydání karty. :-(

Nebylo po nějakou kratší dobu vydávání některé BKK zdarma, původně při vydávání zpoplatněné 77 Kč?
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 21. 4. 2013 22:33

Franz Ferdinand píše:Zdar, vyfasoval jsem právě kartu s PayPass chipem a mám kní hned 2 dotazy:
Kde se dá změnit ten denní limit pro bezkontaktní platby nebo je dočasně úplně zakázat. Mám tam 500 a nejde s tím nic dělat.
Díky moc

Na našem bankovním trhu neexistuje žádná platební bezkontaktní karta, která by uměla změnu limitů nebo dokonce zakázání bezkontaktních plateb.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 21. 4. 2013 23:04

Kecy, Citina umí zakázat bezkontaktní platby. Změna proběhne po nahrání skriptu na čip, čili je nutná on-line čipová transakce.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 21. 4. 2013 23:25

Franklin píše:Kecy, Citina umí zakázat bezkontaktní platby. Změna proběhne po nahrání skriptu na čip, čili je nutná on-line čipová transakce.

Jak a kde si jako majitel jejich karty můžu uživatelsky libovolně zablokovat/odblokovat bezkontaktní platby?
gogospk
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka