FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 1. 5. 2013 08:21

No to jsem našel taky. Jediný rozdíl se mi tak nějak zdá v ceně.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 1. 5. 2013 08:44

Resili jste nekdo porovnani puvodnich karet vydavanych CSOB s temi novymi? Den nucene vymeny se blizi a na prvni pohled, co sem kouknul do ceniku mi prijde, ze se vyplati nechat CSOB cenovy program - stejny pocet vyberu zdara, dalsi vyber za 6 Kc a nikoliv za 10 Kc a bankomaty CSOB vyber po 6ti Kc (jinak uz I ty CSOB spadaji do cizich po 30 Kc). Jak jsem psal, byl to muj prvni nahled, neprehledl jsem neco zasadnejsiho?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod khonsun 1. 5. 2013 13:39

Zvazuji dtto, lec nevim, kde si v IB volit cenovy program CSOB. Nez se obratim na FIO ma nekdo zkusenost?
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 1. 5. 2013 14:29

khonsun píše:Zvazuji dtto, lec nevim, kde si v IB volit cenovy program CSOB. Nez se obratim na FIO ma nekdo zkusenost?

Cenový program ČSOB si nemůžeš zvolit, je nabízen jen majitelům původní Fio_ČSOB karty, a to jen do expirace původní karty. Pak i u nové MC Debit PayPass karty automaticky dojde k přechodu na Fio ceník.

Citace ze zprávy FioBanky:

"Vážená klientko, vážený kliente,
dovolujeme si obrátit se na Vás jako na držitele platební karty Maestro, jejímž vydavatelem je Československá obchodní banka, a.s. Jak jsme Vás již touto cestou v minulosti informovali, počínaje 6.6.2012 vydává Fio banka, a.s. vlastní platební karty asociace MasterCard a tím pádem ke stejnému dni ukončila poskytování veškerých platebních karet, jejichž vydavatelem je právě ČSOB. Veškeré do té doby poskytnuté karty ČSOB byly nicméně ponechány v platnosti .

V současné době probíhá druhá fáze projektu vlastních platebních karet Fio banky, v jejímž rámci dojde k nahrazení většiny platebních karet Maestro vydaných ČSOB za vlastní karty Fio banky. Skutečnost, že Vám byla doručena tato zpráva znamená, že karta Maestro ČSOB, jíž jste držitelem, byla do tohoto výměnného procesu zahrnuta. V této souvislosti přichystala Fio banka, a.s. speciální ceníkový program určený výhradně stávajícím držitelům platných karet Maestro ČSOB, dle něhož se žadatel o novou kartu Fio banky může rozhodnout, zda si přeje dočasné zachování jejích původních poplatkových podmínek (např. výběr z bankomatu ČSOB za 6 Kč), nebo se má tato nová karta od počátku řídit standardním ceníkem Fio banky, a.s. pro vlastní platební karty. Zvolí-li klient první možnost, zůstanou mu poplatkové podmínky jako pro kartu ČSOB zachovány i u nové karty Fio banky až do konce měsíce a roku, v němž by původní karta Maestro ČSOB pozbyla platnosti, tj. expirovala.

Možnost sjednat novou kartu pro majitele účtu elektronicky je v aplikaci Internetbanking k dispozici již od září 2012, nicméně nyní jsme tuto funkci, speciálně pro vás, rozšířili o možnost provést v rámci elektronického sjednání smlouvy o vydání karty i výše popisovanou volbu ceníku. Zvolí-li klient variantu ceníku platného pro karty ČSOB, může tuto volbu kdykoliv později změnit na variantu standardního ceníku pro vlastní karty Fio banky, a.s., nikdy však naopak. Tuto volbu je však možno provést pouze u doporučované platební karty MasterCard Debit PayPass. Jedná se o embosovanou bezkontaktní platební kartu splňující nejvyšší bezpečnostní standardy a samozřejmě je pro Vás, stejně jako Vaše stávající karta Maestro ČSOB, k dispozici zcela zdarma.

Pokud se rozhodnete této nabídky na výměnu karty v krátké době využít, což Vám Fio banka, a.s. doporučuje, považujte následující sdělení za bezpředmětné. Pokud ne, věnujte mu, prosím, zvýšenou pozornost. V období od 1.7.2013 do 15.7.2013 Fio banka, a.s. trvale omezí platnost Vaší platební karty Maestro ČSOB (dále jen „Vaše platební karta“), a to v souladu s čl. II odst. 5 a čl. XI odst. 8 Obchodních podmínek pro zajištění vydávání a používání platebních karet k účtům vedeným bankou Fio banka, a.s. (dále jen „obchodní podmínky karet ČSOB“), což znamená, že ode dne trvalého omezení platnosti nebude nadále možno Vaši platební kartu používat k žádným transakcím. V případě, že Vaší platební kartě vyprší doba její původní platnosti před dnem trvalého omezení její platnosti, nebude Vám již zajištěno v souladu s čl. II odst. 6 obchodních podmínek karet ČSOB (ve znění účinném od 30.4.2013) její automatické převydání. Požadujete-li, aby disponibilita s Vašimi prostředky na účtu nebyla nijak omezena, přistupte, prosím, zavčasu k uzavření smlouvy o vydání nové karty, předejdete tak případným nepříjemnostem. Za případné škody vzniklé nemožností disponovat s účtem prostřednictvím karty ČSOB po 30.6.2013 nenese Fio banka, a.s. žádnou odpovědnost.
"
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 1. 5. 2013 15:07

No jde o to, aby tam nebyla nejake nevyhoda na prvni pohled neviditelna. Takze ma smysl te nabidky vyuzit?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod khonsun 1. 5. 2013 15:19

gogospk: "Cenový program ČSOB si nemůžeš zvolit..." Z ceho si usoudil, ze nejsem majitelem puvodni karty?

"...držitelům platných karet Maestro ČSOB, dle něhož se žadatel o novou kartu Fio banky může rozhodnout, zda si přeje dočasné zachování jejích původních poplatkových podmínek (např. výběr z bankomatu ČSOB za 6 Kč), nebo se má tato nová karta od počátku řídit standardním ceníkem Fio banky, a.s. pro vlastní platební karty. Zvolí-li klient první možnost......."

Kde tedy tu prvni moznost zvolit?
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 1. 5. 2013 15:32

khonsun píše:gogospk: "Cenový program ČSOB si nemůžeš zvolit..." Z ceho si usoudil, ze nejsem majitelem puvodni karty?

"...držitelům platných karet Maestro ČSOB, dle něhož se žadatel o novou kartu Fio banky může rozhodnout, zda si přeje dočasné zachování jejích původních poplatkových podmínek (např. výběr z bankomatu ČSOB za 6 Kč), nebo se má tato nová karta od počátku řídit standardním ceníkem Fio banky, a.s. pro vlastní platební karty. Zvolí-li klient první možnost......."

Kde tedy tu prvni moznost zvolit?

Musíš mít v sekci "karty", "detail karty" u tvé příslušné staré Maestro Fio karty aktivní tlačítko " výměna" a v jednom z následných kroků bylo na výběr, jestli nová vyměněná karta pojede podle starého ČSOB programu nebo podle stávajícího Fio ceníku.
Následně se mi v IB objevila nová karta, čekající na aktivaci (po dodání) a ve vlastnostech karty je doslovně napsáno "FIO MC DEBIT PayPass (ČSOB ceník)"
Vypadá to ale, že banka tuto možnost nenabízí každému, ale dělá nějakou selekci.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod khonsun 1. 5. 2013 17:52

gogospk: Diky; ono je to asi v 6 krocich a behem se ta volba ceniku objevuje. Nicmene jsem to zarazil, neb bych chtel cestovni pojisteni od cca listopadu a tato moznost zjevne neni. Asi bud hned, nebo nic. Doufam, ze je to mozne uzavrit pres IB dodatecne, tedy pred aktualni potrebou cest. pojisteni. Platba cest. pojisteni je, predpokladam, ke vzniku pojisteni; nikoliv ke vzniku karty. Vi prosim nekdo?
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 1. 5. 2013 18:57

Tohle je debilní:

"Uzavřením smlouvy bude při aktivaci nové karty Fio banky trvale omezena platnost platební karty banky ČSOB a.s., která byla držiteli platební karty vydána dle v minulosti uzavřené Smlouvy o zajištění vydání platební karty. Takto omezenou embosovanou platební kartu MasterCard Standard Chip vydavatele ČSOB, a.s. je držitel platební karty povinen po aktivaci nové karty neprodleně vrátit Fio bance. V případě, že držitel platební karty není schopen platební kartu uvedenou v předchozí větě Fio bance po aktivaci nové karty vrátit, je povinen nahlásit ČSOB a.s. prostřednictvím infolinky +420 495 800 111 ztrátu takové platební karty."

Vyskočilo to na mě při žádosti o novou kartu (3. krok). To se ještě někde dělá, že se stará karta vrací bance? :hm
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 1. 5. 2013 19:12

To s vracenim /jeli tomu tak/ bude asi take na dotaz pro FIO. Nejsem neschopen kartu vratit, neresi se vsak co je to neprodlene a na ci naklady. Tez by me zajimalo na co je potrebuji a co s nimi budou delat. Predpokladam, ze je to spojeno s dalsimi naklady na vraceni, evidenci, skladovani, likvidaci.
Naposledy upravil khonsun dne 1. 5. 2013 19:24, celkově upraveno 1
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Proti srsti 1. 5. 2013 19:21

Jiné banky nechtějí embosky vrátit?
Fiu jde asi o to, abychom s nimi ještě nedělali nějaké transakce, což by mu znemožnilo se od ČSOB ještě nějaký čas úplně odstřihnout.
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod khonsun 1. 5. 2013 19:27

Proti srsti: Jaka emboska? Ja FIO od CSOB embosovanou nemam. Tedy alespon doufam.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Proti srsti 1. 5. 2013 19:41

Reagovala jsem na to, co napsal/a nnnokiaE52.
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 1. 5. 2013 19:47

Proti srsti píše:Jiné banky nechtějí embosky vrátit?
Fiu jde asi o to, abychom s nimi ještě nedělali nějaké transakce, což by mu znemožnilo se od ČSOB ještě nějaký čas úplně odstřihnout.

No v poslední době jsem ukončoval předčasně karty v ČS, mBank a Equa..
Všechny je mám doma, a to i když jsem starou kartu třeba na přepážce v ČS doslova vnucoval. Prostě jí nechtěli.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 1. 5. 2013 20:27

Proti srsti píše:Reagovala jsem na to, co napsal/a nnnokiaE52.

Vzdyt ano. Podle toho co psano se ma vratit stara FIO/CSOB, ale ta, embos nebyla. Jak tomu rozumim chteji vratit starou, neembosovanou.
Za 27 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka