FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Viktorius 9. 5. 2013 15:46

vlazy:
ohledně 5 plateb v krátké době za sebou je to popsáno tady: http://www.paypass.cz/stranka/1/co-je-p ... ss-funguje
Viktorius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 5. 2013 16:30

Akciový Klokan:
A proč naivně svádíš tvoje trollování na tebou záměrně trollovaného a diskuzi tak odvádíš od konstruktívního diskutování?

Viktorius:
V tom článku na který uvádíš odkaz ohledně těch 5 plateb v krátké době sice píšou, ale neuvádí co je mysleno tou krátkou dobou. Pro někoho to může být třeba 10 minut a pro někoho jiného i půl hodiny nebo i jeden den. Navíc tam ten PayPass pouze vychvaluji jaké je to dobré, výhodné a bezpečné ale možná i záměrně neuvádí nic o rizikách takových bezkontaktních karet.
Podle toho co mj. píšou na http://www.paypass.cz/stranka/5/faq je každý den možné provést libovolný počet bezkontaktních transakcí do 500 Kč bez PINu. Záleží pouze na tom jaký limit má na to která banka nastavený což banky neuvádějí.
Otázka: Limit pro bezkontaktní platbu 500 Kč bez potřeby zadat PIN kód platí na celý den a sčítá se v rámci jednotlivých transakcí?

Odpověď:

Ne, uvedený limit je všeobecně nastaven bankami pro uskutečnění transakce bez potřeby zadávat PIN kód. To znamená, že každý den můžete provést libovolný počet transakcí s hodnotou do 500 Kč a nemusíte při tom zadávat PIN kód.
Naposledy upravil vlazy dne 9. 5. 2013 19:48, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 9. 5. 2013 16:36

Zajímavé, odpovídám ti naprosto stejně jak odpovídáš ty a je to zase špatně. Proto zanechme dalších zbytečných diskusí, nikam to nevede. Prostě VLAZY SI ŽÁDNOU KARTU PRO BEZKONTAKT.PLACENÍ NEPOŘÍDÍ a Klokan si k bezkontaktní kartě Fio POŘÍDÍ ještě nálepku od GE. Howgh :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 5. 2013 18:47

Akciový Klokan:
Co si pořídíš ty je mi naprosto jedno a nehodlám tebe nebo kohokoliv jiného jakkoliv přesvědčovat aby si pořídil nebo nepořizoval to nebo ono. Je to každého věc co si kdo pořídí a proto laskavě nerozhoduj za mne co si nemám pořídit. O tom si rozhodnu já sám.
Jsem pro abychom zanechali dalších zbytečných diskuzi, protože to tvoje neustále ironické trollování skutečně nikam nevede.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 9. 5. 2013 19:27

:D Vidím, že jsi to konečně pochopil, takže doufám, že se tím začneš i řídit :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 5. 2013 19:52

Akciový Klokan:
Já se tím co píšu samozřejmě snažím řídit.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod LuZi 10. 5. 2013 01:03

Tak jsem ten zazrak dostal... no aktivoval jsem ho a podle prilozenyho dokumentu si chtel nastavit bezpecny limity...

Pochopitelne jak bylo receno, nelze VYPNOUT bezkontakt (nechteji, absolutne zadny duvod neni - kazdy cip ma zabudovan blokacni kod a je mrtvej), nelze vypnout MO/TO (no fajn, taky vidim jen zamer) a nelze vypnout zehlicku (to chapu :-) - tak jedine skutecnou zehlickou )....

Zajimavy, jak neustale se zhorsuje situace, z puvodni Maestro = jen s PINem je tu neco, o cem muze kazdy rikat "kdyby to bylo rizikovy, tak to banky nebudou prodavat", ale budou - nejsem naivka a mesice pred aferou s pani pokladni a dobrou pameti mi vsichni rikali, ze to nejde/nedeje se/to by banky uz reagovali/nepodstate/blabla... a pak najednou 3D secure a vsichni otocili...

Proto jsem zvedavy na to, jaky zpozdeni bude mit od tototo masivniho nasazeni bezkontaktu BEZ VYBERU k tomu, az sem dojdou batuzkari... zatim jsou reklamace na strane banky - a podle vseho zacinaji nektery banky otravovat s PIN u bezkontaktu a overuji si vse online = uplne stejny prubeh placeni jako driv... jen misto protazeni je prilozeni... fakt pokrok...
LuZi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 10. 5. 2013 09:18

LuZi píše:Tak jsem ten zazrak dostal... no aktivoval jsem ho a podle prilozenyho dokumentu si chtel nastavit bezpecny limity...
Proto jsem zvedavy na to, jaky zpozdeni bude mit od tototo masivniho nasazeni bezkontaktu BEZ VYBERU k tomu, az sem dojdou batuzkari... zatim jsou reklamace na strane banky - a podle vseho zacinaji nektery banky otravovat s PIN u bezkontaktu a overuji si vse online = uplne stejny prubeh placeni jako driv... jen misto protazeni je prilozeni... fakt pokrok...

... podle všeho začínají banky ... podle čeho ? Já jsem si ničeho takového nevšiml, u mé bezkontaktní kreditky v KB všechno funguje přesně, jak má. Platby do 499Kč jsou stále bez PINU , ovšem následuje vždy !! online blokace transakce, platby nad 500Kč vždy s PINem a taktéž následuje okamžitá blokace transakce v IB. U tebe je tomu nějak jinak?
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 10. 5. 2013 09:27

To vždy je moc silné. Já s kreditkou GE jsem se také domníval, že bezkontaktní platby jsou jen online, ale už jsem zaznamenal i jednu offline. Takže zda je platba online či offline záleží nejen na kartě, ale především na nastavení terminálu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 10. 5. 2013 13:48

filip893 píše:To vždy je moc silné. Já s kreditkou GE jsem se také domníval, že bezkontaktní platby jsou jen online, ale už jsem zaznamenal i jednu offline. Takže zda je platba online či offline záleží nejen na kartě, ale především na nastavení terminálu.

To "vždy" je u KB opravdu VŽDY. Platím bezkontaktní KB kreditkou od 9/2012, za tu dobu jsem realizoval několik set plateb a doposud nemám jedinou offline transakci. Naopak s bezkontaktní kartou od mBanky, Fio, ČS se jen vyjímečně stane, že se provede online blokace, téměř vždy jsou v režimu offline a o proběhlé transakci ze tak dozvím až za několi dnů.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrasz 10. 5. 2013 21:01

Potřebuju radu. Dají se z výpisů transakcí vyfiltrovat konkrétní transakce např. dle názvu, tak aby předvolené nebyly vidět a všechny ostatní jo? Potřebuji nastavit vlastně inverzní filtr kvůli výpisu.
Jde to nějak jednoduše nastavit?
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 10. 5. 2013 23:27

V IB to asi negativně filtrovat nejde, ale jde si vyexportovat .csv a udělat to pak třeba v excelu.

Pokud jde o offline/online transakce, tak rozhodnutí vždy záleží na několika věcech:
výše transakce
kumulativní součet offline transakcí na kartě od poslední online transakce
nastavení limitu na terminálu (kolik maximálně terminál povolí zaplatit offline)
nastavení limitu na kartě (jaký kumulativní limit karta dovolí zaplatit offline)

Výši transakce použije terminál (jak maximálně velkou částku obchodník akceptuje zaplatit offline).
Kumulativní součet si pamatuje karta, a karta má bankou přednastavené 2 pásma:
Od částky X preferovat online
Od částky Y vynucovat online

Pokud banka chce mít jistotu, že proběhne minimum offline transakcí, mělo by stačit nastavit X na 0. Pak ale může stejně nastat offline transakce, pokud terminál prohlásí, že online není k dispozici.
Pokud bude nastaveno Y na 0, kartou nelze nikdy zaplatit offline (může být problém u mýtných bran, parkování atd.).

Ty limity na kartě se uplatňují jak u kontaktních, tak u bezkontaktních plateb (myslím, že jdou i nastavit různě). Banka teoreticky může pomocí skriptu limity na kartě měnit, ale k aktualizaci dojde jedině při kontaktní platbě (bezkontakt neumožňuje aktualizační skripty).

Takže online transakce si banka vynutit může, ale může to (čistě teoreticky) zhoršit ochotu obchodníků kartu akceptovat. (akceptovat offline transakci může být pro obchodníka levnější).

Nevím, co se přesně děje na trhu, ale je možné, že obchodníci doteď měli terminály nastavené pouze pro online transakce, a nedávno začali (kvůli nižším poplatkům) akceptovat i offline. Tím se mohl u některých karet uplatnit nenulový limit X a začlo se platit offline. Kdo má na kartě X=0, jede stále online.

Až budou obchodníci na offline u nízkých plateb trvat (nastavením terminálu), kdo má na kartě X=0, už bude taky platit offline. A kdo má Y=0, nezaplatí vůbec :-D
Ladislav_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 12. 5. 2013 12:21

jde vám ted se přihlásit do Smartbnkingu na androidu? Bud mají neohlášenou odstávku nebo poruchu, nebo je chyba na mém přijímači a po aktualizaci aplikace mi to nejde.

edit: po restartu mobilu už to jde. zřejmě aktualizace byla nějaká divná a potřebovala u mě restart.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 12. 5. 2013 12:49

audis píše:jde vám ted se přihlásit do Smartbnkingu na androidu? Bud mají neohlášenou odstávku nebo poruchu, nebo je chyba na mém přijímači a po aktualizaci aplikace mi to nejde.

edit: po restartu mobilu už to jde. zřejmě aktualizace byla nějaká divná a potřebovala u mě restart.

Žádná nová aktualizace teď není, ta poslední byla před měsícem (23.4) a alespoň u mne proběhla naprosto bez problémů.
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 5. 2013 12:55

poslední aktualizace byla minulý týden ale smart brokeru
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka