FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petr.adamek 14. 5. 2013 12:04

Přepadli pobočku FIO banky v Liberci.

http://liberec.idnes.cz/policie-patra-p ... -zpravy_tm

Škoda, že si nevybral nějakou bezhotovostní banku, třeba Air Bank, byl by docela překvapený :).
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 14. 5. 2013 13:49

petr.adamek píše:Přepadli pobočku FIO banky v Liberci.

http://liberec.idnes.cz/policie-patra-p ... -zpravy_tm

Škoda, že si nevybral nějakou bezhotovostní banku, třeba Air Bank, byl by docela překvapený :).

Nebo třeba nějakou papundeklovou "pobočku" mBanky ... :-)
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kitrab 14. 5. 2013 14:12

jasně kiosek mbank kde sedí maník s NB a regálem s letáky, např. v Globusu apod. :).
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gogospk 14. 5. 2013 15:35

kitrab píše:jasně kiosek mbank kde sedí maník s NB a regálem s letáky, např. v Globusu apod. :).

Ano, přesně takovou jsem měl představu ....... :-)
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jantars 15. 5. 2013 09:15

Jak hodnotíte cestovní připojištění vydávané k FIO kartám? Z finančního hlediska mi to přijde zajímavé, hledám produkt, který nebude drahý a který pořeší výlety do zahraničí celoročně (bydlím na PL hranici a cesta na kole za hranice je běžná záležitost). Bohužel tím, že se vztahuje ke kartě je to problém, protože bych musel mít to pojištění na mou i ženinu kartu (takže už to tak zajímavě nevypadá) a navíc tím nepořeším když budou na výletě děti s prarodiči.......
Jantars
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 15. 5. 2013 09:53

Jantars píše:Jak hodnotíte cestovní připojištění vydávané k FIO kartám?

Pokud se něco nezměnilo tak je to přeprodávané pojištění ke kartám od ČSOB.
Mně samotnému vyhovuje, na nákupy a menší výlety ok a nemusím se o nic starat.
Rodinu na cesty pojišťuji online u Kooperativy, rodinná verze toho pojištění ke kartě se mi platit nechce.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 15. 5. 2013 15:27

franko_cz: Tohle se podle me zmenilo se zavedenim vlastni karet.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec

Odeslat příspěvekod franko_cz 15. 5. 2013 17:11

Ency píše:franko_cz: Tohle se podle me zmenilo se zavedenim vlastni karet.

Máte pravdu, k novým kartám je nové pojištění (Česká pojišťovna).
http://www.fio.cz/docs/cz/Cestovni_pojisteni_Carnet.pdf
Já mám ke kartě (FIO/ČSOB maestro) ještě to ČSOB pojištění.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrs 16. 5. 2013 10:03

petrs píše:Dobrý den, neví někdo, zda se při výměně ČSOB Maestro -> FIO MC DEBIT PayPass a ponechání ČSOB ceníku vztahují zvýhodněné výběry/dotazy na zůstatek i na bankomaty Volksbank/Sberbank?
Nakonec jsem to sám vyzkoušel a také získal vyjádření z Fio: po počátečních problémech, kdy nebyly bankomaty Sberbank nastaveny v systému Fio na ceník ČSOB, jsou již dnes karty FIO MC DEBIT PayPass - ceník ČSOB u bankomatů Sberbank zpoplatňovány dle ceníku ČSOB.
petrs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 5. 2013 10:27

Tak nám FIO zase vyhořela v mystery shopping testu, beznadějně poslední http://bit.ly/12d5cje

Pravda, z low cost bank už tam byla jen Air Bank a ta skončila sice předposlední ale s poměrně velkým rozdílem.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 5. 2013 10:36

No tak pro joudy, co si nedokážou najít relevantní informace sami na webu, bude KB nepochybně výbornou bankou... Já dán přednost účtu zadarmo.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 5. 2013 10:44

Tak já respektuji pokud někdo učiní informované rozhodnutí, že mu nulová cena za to stojí. To je spíš pro nekritické fandy, kteří se snaží prezentovat, že FIO je zdarma a zároveň plně srovnatelná s velkými bankami, a tedy že každý, kdo platí bance poplatky, je idiot.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 5. 2013 10:48

Tahle hodnocení budou spíš o konkrétních lidech, než o bankách a pobočkách. Známá měla účet v KB, pozvala si ji osobní bankéřka (patrně aby ji vnucovala nějaký produkt) a půl hodiny po plánovaném začátku schůzky ji nechala sedět před svojí kanceláří, přičemž bylo slyšet, že se po telefonu vybavuje s nějakou kámoškou o pořadech v TV...

Takže udělala KB "papá" a je spokojenou klientkou FIO.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 16. 5. 2013 10:54

xtonda: tak pokud vis co chces, tak nemusis cekat proaktivni pristup od bankere, aby ti vsechno cpal, ze?

Tedy ano, pokud nekdo plati poplatky jenom z vlastni blbosti (tedy bez konkretniho jasneho logickeho argumentu), tak je to opravdu idiot.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 5. 2013 10:57

Výzkumná agentura NMS Market Research provedla plošný výzkum osmi českých bank, na téměř 500 pobočkách po celé republice.

Takže jedno individuální selhání by banku těžko takto shodilo. Otestovat plošně podstatnou část personálu je pochopitelně nereálné.
xtonda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka