FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dropino 15. 8. 2013 10:46

Jede vám IB FIO normálně? Ještě ráno kolem osmé mi odepsali platby a poslali oznamovací maily. Od té doby se šíleně pomalu načítá přihlášení, platba, která měla dorazit není načtená, blokace na kartě, které mělý být odepsané neprovedené....
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Diskutér

Odeslat příspěvekod tech778 15. 8. 2013 11:00

Nejede normálně, načítání pomalé a když jsem chtěl změnit limit online plateb na kartě, tak po zadání kódu z SMS mi to ohlásilo nedostupnost internetbankingu. Druhý pokus již byl úspěšný, ale dostal jsem na email upozornění (mám to zapnuté) že ten první pokyn dosud nebyl autorizován.

Obrázek
Intel Core i3-530, GA-H55-UD3H, Kingston 2x2GB DDR3 1600 MHz HyperX CL9, Seagate 7200.12 1TB, Sapphire ATI Radeon HD 5670 512MB GDDR5, Seasonic SS-400ET-F3 (80Plus Bronze), CoolerMaster Sileo 500, Windows 7 Home Premium CZ 64bit
tech778
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noclaf 15. 8. 2013 11:20

e-broker taky pomalej
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Diskutér

Odeslat příspěvekod dropino 15. 8. 2013 11:35

Už to fachčí
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 8. 2013 16:03

Tak mně nejdou autorizovat příkazy. Prostě SMS nedorazí.

-- 16. 8. 2013 17:10 --

Tak už to chodí. Ale výpadek bych cca půl hodiny
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod doonio 17. 8. 2013 15:50

Měl bych dotaz, vím že s ním můžu jít rovnou na pobočku, ale chci být na mě předem připraven at vím co můžu čekat.
Chtěl bych přejít k FIO bance od KB, mám tam vedený jak CZK účet, tak i EUR účet-sem tam mi dojdou platby ze zahraničí, ale ti zmetci v KB si účtují skoro za vše,snad i za přihlášení i IB, takže chci jít od nich...U FIA jsem zjistil že vedou běžný účet CZK zdarma,většina plateb rovněž zdarma nebo za pakatel, je tam plno výhod spojených při platbě do SK na € účet, ale já bych potřeboval přimo Eurový účet založit, a nikde jsem nenašel jejich poplatkovou politiku, kolik by stálo vedení, karta v €,atd...(jelikož je to pro ně zde v ČR cizí měna, asi to nebude tak levný), proto mě napadl plán 2. založit si v CZ Fio bance CZK účet, a na slovensku EUR účet u Fio,Samozřejmě by to bylo více papírování, ale no nevím zda bych si pomohl. teď u KB to mám vše v jednom, přihlašuji se do jednoho IB, jen si mezi účty přepínám, nevíte zda něco obdobného funguje i u FIO?

Děkuji
doonio
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 8. 2013 17:47

EUR účet u FIO je veden zdarma. Příchozí a odchozí platby z a na Slovensko jsou zdarma, příchozí platby z jiných zemí EU jsou za 1 EURo, odchozí platby do jiných zemí EU jsou za 2 EURa.

Někdy, když se uvede slovenský IBAN a SWIFT, tak je i příchozí platba z jiné země, než Slovenska zdarma, ale nejde se na to spoléhat. Funguje to jen, když cizí (např. německá) banka neumí TARGET2, jenom SEPA.

Samozřejmně si můžeš založit účet i na Slovensku (budou chtít slovenskou adresu pro komunikaci), pak máš zdarma i to odesílání a zasílání plateb v rámci celé EU a můžeš si tam založit i účet v českých korunách. Ale zase budeš platit poplatek za každou platbu kartou v EUR:

-- 17. 8. 2013 18:50 --

Jinak u FIO můžeš mít v jednom IB i účty různých vlastníků a to i s různým oprávněním (zadávání příkazů, podepisování, prohlížení). Já mám v mém IB účty 3 vlastníků. Svůj (plná práva), kamaráda (prohlížení) i našeho SVJ (plná práva)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod miropiro 21. 8. 2013 07:56

To by mne zajímalo, jak je tohle možné...Příkaz k převedení peněz z Fio účtu jsem zadal v 8:09 dnešního dne a už v 8:50 mi Equa bank hlásí, že prachy přišly :) A není to poprvé, co tyhle rychlé převody takhle fungují :)
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 8. 2013 09:01

miropiro:
Pokud příkaz do jiné banky zadáš krátce před tím kdy to banka odesílá do ČNB a krátce po tom si to druhá banka od ČNB stáhne a také hned připíše na účty tak na tom nevidím nic divného. Takto by to snad mělo být u všech bank i když asi něco takového není pro některé banky samozřejmostí. Žijeme už v trochu jiné době než jak to bylo před nějakými 5 - 10 léty a bankovní převody se už provádějí trochu jinak než jak to bylo kdysi.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod kuba77 23. 8. 2013 12:16

Když si vložím na účet hotovost na pobočce Fio, za jak dlouho jsou ty peníze připsané na účtu? Do 1-2 prac. dní jako při poslání z jiného účtu nebo rychleji?
kuba77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 23. 8. 2013 12:27

Okamzite.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod gogospk 23. 8. 2013 15:12

kuba77 píše:Když si vložím na účet hotovost na pobočce Fio, za jak dlouho jsou ty peníze připsané na účtu? Do 1-2 prac. dní jako při poslání z jiného účtu nebo rychleji?

Než stihnu zavřít peněženku u pokladny FioBanky, v kapse mi "pipne" příchozí mail s oznámením o připsání hotovosti na účet.
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 28. 8. 2013 11:34

Repast odjinud, problem s FIO kartami pri registraci do GooglePlay:

Bohužel, v tuto chvíli nelze platební karty registrovat u společnosti Google, která v nedávné době přešla na námi nepodporovaný typ transakce. V současné době pracujeme na aktualizaci, bohužel ale nejsem schopen Vám v tuto chvíli sdělit termín vyřešení.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod origenes 9. 9. 2013 14:21

Dobrý den. Nevíte někdo, jak mohu zjistit pin na kartě? Na pobočce? Mám kartu, ale zapomněl jsem pin bo používám jiné karty. Nicméně pamatuji si čtyři čísla a jedno z nich to je. Jenom bych rád upozornil, že v tomto případě nejde o kradenou kartu a s přiloženým papírkem pinu. O.
origenes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod powery 9. 9. 2013 14:41

V internetovém bankovnictví lze PIN změnit
powery
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka